Jump to content
IGNORED

Twin Peaks nova sezona, vreme je za hajp


Lrd

Recommended Posts

Vrhunski nas zajebava, što je opet ok.

 

+1

 

Peta mi je najgora. Nije problem u lichovshtinama nego u ritmu. Kuper zauzeo svojim lenjivac pokretima pola epizode ili vise, kao da ga je nedaj boze rezirao Kusturica sa svojim bukvalnim alegorijama. Njegov dvojnik pak je naucio kako da se ponasa s'ove strane, podseca sebe sta treba da radi: "sada treba napuniti stomak"...

Link to comment

Hocu da znam sta je Kuper (glumac, ne lik) mislio dok je snimao petu epizodu?

 

"Ne mogu da verujem da me placaju za ovo"?

 

"Najlaksih xxx hiljada dolara koje sam ikada zaradio"?

 

"Ako mi ovo vaskrsne karijeru, svet je zaista otisao u kurac"?

Link to comment

Nije bilo ni realno očekivati od Linča neke kompromise ili podilaženje auditorijumu kada je praktično dobio od Showtimea 100 miliona dolara da napravi 18-očasovni film. Mada ne treba zaboraviti da on i Mark Frost zajedno rade na scenariju.

Link to comment

A dobro, sa ove distance i potrebe da se sve staro veliča iz perspektive "kako je nekad sve bilo do jaja, kako je sad sve sranje" (i uz naravno priznavanje važnosti ovoj seriji kao nečemu što je pomjerilo granice tv zabave) često se previdi koliko je i druga sezona originalne serije znala da šlajfuje u mjestu, ode ukurac i digresiju i koliko je to generalno jedno veličanstveno blesavo lutanje bilo

Link to comment

Meni je ta sezona kada se originalno prikazivala kod nas, znači negde maj, jun 1991, bila super, sećam se da sam se umoran teglio do gimnazije, ali sam morao svaku epizodu da gledam. Nedavno sam je ponovo "posetio" i mogu reći da se generalno slažem sa tobom, neki momenti su teška gnjavaža, pogotovo takmičenje za Miss Twin Peaksa, mislim da sam to jedva odgledao. Ali se neki momenti koji rekuriraju u novom serjalu naziru i ovde, čak se može i uspostaviti paralela izmedju Linčovog namernog gnjavljenja sa  ne-rehabilitovanim Kuperom i načina na koji je Windom Earle kroz drugi deo serijala tretirao retardiranog Lea Johnsona.

 

 

Inače, šteta za Windoma Earla, dobro bi došao i u ovom serijalu. 

 

 

 

Link to comment

^Baš juče gledao neke klipove da se podsetim. Upečatljiv negativac je bio Windom, zaista.

 

Za očekivati je od Linča da će lutati pričom, u skladu sa njegovom perceprcijom sveta i ljudskog društva u njemu. Ali ja verujem i da će umeti da poentira u ključnim momentima.

Link to comment

Meni je ta sezona kada se originalno prikazivala kod nas, znači negde maj, jun 1991, bila super, sećam se da sam se umoran teglio do gimnazije, ali sam morao svaku epizodu da gledam. Nedavno sam je ponovo "posetio" i mogu reći da se generalno slažem sa tobom, neki momenti su teška gnjavaža, pogotovo takmičenje za Miss Twin Peaksa, mislim da sam to jedva odgledao. Ali se neki momenti koji rekuriraju u novom serjalu naziru i ovde, čak se može i uspostaviti paralela izmedju Linčovog namernog gnjavljenja sa  ne-rehabilitovanim Kuperom i načina na koji je Windom Earle kroz drugi deo serijala tretirao retardiranog Lea Johnsona.

 

 

Inače, šteta za Windoma Earla, dobro bi došao i u ovom serijalu. 

 

 

 

 

A dobro, sa ove distance i potrebe da se sve staro veliča iz perspektive "kako je nekad sve bilo do jaja, kako je sad sve sranje" (i uz naravno priznavanje važnosti ovoj seriji kao nečemu što je pomjerilo granice tv zabave) često se previdi koliko je i druga sezona originalne serije znala da šlajfuje u mjestu, ode ukurac i digresiju i koliko je to generalno jedno veličanstveno blesavo lutanje bilo

 

mislim da niko nije zaboravio kako je druga sezona nakon otkrivanja ubice lore palmer dosta bzvze. sam linc u skorasnjim intervjuima ponavlja da je napustio projekat nakon 7. epizode druge sezone i da je prestao da gleda seriju jer je postala tesko sranje. samo sto to lutanje nije bilo rezultat autorske intencije nego cinjenice da ih je abc naterao da otkriju ubicu iako to ni linc ni frost nisu zeleli. linc je ispizdeo i digo ruke od tvin piksa (da bi se pri kraju vratio prvo kao glumac a u poslednjoj epizodi i reditelj).

 

zato inscpiraciju za dagijevo glupiraje ne bih toliko trazio u fejlovanoj drugoj sezoni. pre bih rekao da ima veze s jednom od lincovih najvecih inspiracija, zakom tatijem. samo sto nije smesno.

Edited by fancy claps
Link to comment

Hvala ti boze na dugmetu za premotavanje. Zivi udav poslednje dve epizode, kapiram, Linch voli da zajebava publiku ali ovo je cisto maltretiranje.

Edited by Caligula
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...