Jump to content
IGNORED

Twin Peaks nova sezona, vreme je za hajp


Lrd

Recommended Posts

Gledam TP (original) po prvi put. Sendvic od a) atmosfericne krimi price - to je deo koji i nije los, b) mambo jambo gnjavaze i c) imbecilnih "komicnih" priloga (ima puno retarada u USA, to znamo). Kad zavrsim, preci cu na novu seriju da vidim jesu li ubacili nesto novo u taj shit-sendvic. (Da li je serija samo bila izgovor da se pusta Lynchova amaterska "dreamy" muzika, pitam se.)

Link to comment

Četdeset minuta bez reči, osam sati bez smisla! Roadhouse! Arthouse!

 

 

 

 

jeste a kad Marina to radi, onda je to umetnost :fantom:

Edited by Caligula
Link to comment

Gledam TP (original) po prvi put. Sendvic od a) atmosfericne krimi price - to je deo koji i nije los, b) mambo jambo gnjavaze i c) imbecilnih "komicnih" priloga (ima puno retarada u USA, to znamo). Kad zavrsim, preci cu na novu seriju da vidim jesu li ubacili nesto novo u taj shit-sendvic. (Da li je serija samo bila izgovor da se pusta Lynchova amaterska "dreamy" muzika, pitam se.)

 

Nova verzija potpuno eliminiše taj prvi element, tako da ostaju samo mambo-jumbo gnjavaža i imbecilni "komični" prilozi. Ovo poslednje je meni i OK ležalo u originalu jer se radilo o tamo nekoj vukojebini gde je trebalo dočarati koliko su woo i quirky svi građani dotične (koji istovremeno doživljavaju straight man FBI agenta kao quirky).

 

Problem je u tome što se radnja nove verzije odvija diljem SAD a svi su i dalje woo i quirky. Nimalo nije simpatično gledati ljude u stvarnom svetu, van Twin Peaksa, kako se ponašaju apsurdno. To čak kvari doživljaj originala, izmešta celu seriju iz stvarnog sveta u kom je samo ovo jedno malo misto nenormalno što zbog metastazirane Americane što zbog natprirodnih elemenata. Ovako je očigledno da se čitava serija dešava u Linčevom ličnom headspace gde su svi konstantno na ketaminu, naslovni gradić ni po čemu nije poseban.

Link to comment

Посрао се за све паре по провом серијалу коју је био револуционаран. И да, Вини није кетамин но мескалин у питању.  -_-

Link to comment

Jel' se i od meskalina pruuuiiičččuaaa ooouuunaaauuko u Black Lodge maniru? Nisam nikad probao pa ne znam.

Mazohistički sam pustio sebi FWWM: Missing Pieces gde se lepo vidi percepcija droge (i ostalih poroka kao što su prostitucija i OMG pušenje) savršeno prikladna za vesele procincijalne osamdesete. Prosto je neverovatno da čovek 25 jebenih godina kasnije odbija da prihvati da se svet promenio u tom pogledu: i u novoj sezoni droge kvare omladinu, simbol su nadnaravnog zla, iz Kine ih pešice uvoze krijumčari preko granice sa Kanadom, a prodaju ih ljigave male karikature od likova koje gaze sitnu decu po ulici.

 

Link to comment

Znači, 8. deo, čak i po Lynchovim standardima, WTaF... Mene je asociralo na Odiseju 2001 (završnicu).

 

(PS. Inače sad razumem zašto kažete ovo iznad što kažete, stoji sve to... ali, meni je ipak fascinantno, i... neočekivano zabavno. Bez obzira što je sporo k'o tri spora.)

Link to comment

Znači, 8. deo, čak i po Lynchovim standardima, WTaF... Mene je asociralo na Odiseju 2001 (završnicu).

 

(PS. Inače sad razumem zašto kažete ovo iznad što kažete, stoji sve to... ali, meni je ipak fascinantno, i... neočekivano zabavno. Bez obzira što je sporo k'o tri spora.)

И ти се кокаш мескалином? :naughty:

Link to comment

Ja i dalje živim u (maloj, malenoj, maaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaleeeeeeeeeeeeeeeeeckoooooooooooooooooj) nadi da sve ovo nekuda vodi.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...