Jump to content
IGNORED

Usvajanje dece


JozoMujica

Recommended Posts

Nista ja nisam napravio, ovo je splitovana tema koju su tamo drugi poceli. Od pocetka sam pisao ontopik samo sto se ja jedini ne slazem ovde sa usvajanjem dece od strane gej populacije.

Link to comment
  • Replies 550
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • sailorman

    52

  • ToniAdams

    42

  • Giga Moravac

    33

  • Notorious

    33

usvojio bih je bezobzira sto nije moje rase ni vjere   :fantom:

 

Nema veze, bitno je da ispunjavas osnovni uslov o kojemu je ovde rec - gej si :fantom:

Link to comment

Pa rekla sam dece istopolnih parova. Partner/ka biološkog roditelja usvaja to dete, formalno ili neformalno. Ili se radi o deci single LGBT ljudi?

 

zaista se nikad nisam udubljivala, ali bar neki podaci postoje bar neko vreme, dovoljno za neke preliminarne zakljucke. mislim, pa nisu zemlje koje su dopustile gay ljudima da usvajaju decu to ucinile bez ikakvog empirijskog potkrepljenja. zna se da gay ljudi nisu defektni ni na koji nacin, i da nema nikakvog empirijskog razloga misliti da bi bili losi u ulozi roditelja. tu i tamo se pojave studije na deci lezbejki uglavnom, posto toga ima mnogo vise nego obratno (lakse je naci muskarca koji je spreman da oplodi ali ne ucestvuje u roditeljstvu nego zenu koja je spremna da rodi pod istim uslovima), i nikad nisam naletela ni na jednu koja pokazuje da deci ista fali. 

Link to comment

zaista se nikad nisam udubljivala, ali bar neki podaci postoje bar neko vreme, dovoljno za neke preliminarne zakljucke. mislim, pa nisu zemlje koje su dopustile gay ljudima da usvajaju decu to ucinile bez ikakvog empirijskog potkrepljenja. zna se da gay ljudi nisu defektni ni na koji nacin, i da nema nikakvog empirijskog razloga misliti da bi bili losi u ulozi roditelja. tu i tamo se pojave studije na deci lezbejki uglavnom, posto toga ima mnogo vise nego obratno (lakse je naci muskarca koji je spreman da oplodi ali ne ucestvuje u roditeljstvu nego zenu koja je spremna da rodi pod istim uslovima), i nikad nisam naletela ni na jednu koja pokazuje da deci ista fali. 

 

n.b. ovaj post sam napisala samo zbog tonijevog obecanja; ne planiram da se preganjam po ovom pitanju ni sa kim.

Link to comment

zaista se nikad nisam udubljivala, ali bar neki podaci postoje bar neko vreme, dovoljno za neke preliminarne zakljucke. mislim, pa nisu zemlje koje su dopustile gay ljudima da usvajaju decu to ucinile bez ikakvog empirijskog potkrepljenja. zna se da gay ljudi nisu defektni ni na koji nacin, i da nema nikakvog empirijskog razloga misliti da bi bili losi u ulozi roditelja. tu i tamo se pojave studije na deci lezbejki uglavnom, posto toga ima mnogo vise nego obratno (lakse je naci muskarca koji je spreman da oplodi ali ne ucestvuje u roditeljstvu nego zenu koja je spremna da rodi pod istim uslovima), i nikad nisam naletela ni na jednu koja pokazuje da deci ista fali. 

 

Pa da, to i kažem. Ovde se dovodi upitanje sposobnost gej roditelja da budu dobri roditelji, a ne sposobnost usvojitelja da budu dobri roditelji, tako da je za ovu trenutnu diskusiju irelevantno da li su ti gej roditelji biološki ili ne.

Link to comment

uvek kada se pomene taj kako da objasnim svom detetu "argument" setim se onog l.c.k. nastupa

 

Naravno. Bog.

 

Evo ga, morala sam. :lolol:

 

Edited by sailorman
Link to comment

posto toga ima mnogo vise nego obratno (lakse je naci muskarca koji je spreman da oplodi ali ne ucestvuje u roditeljstvu nego zenu koja je spremna da rodi pod istim uslovima

 

nije samo ovo*. imas ljude koji jedan deo zivota zive u htero paru, i imaju biolosku decu, a posle zive u gej zajednici. ja znam nekoliko takvih slucajeva.

 

btw. jedan slucaj znam dosta dobro, i deca su odlicno prihvatila novog partnera svog oca (a ostao je i u dobrim odnosima sa bivsom zenom). 

 

 

* ne preganjam se s tobom nego konstatujem

Link to comment

Ona samo pokazuje da je pravo parova, seksualnog opredeljenja drugacijeg od heteroseksualnog, da imaju dozvolu na usvajanje dece, veoma mlado, novosteceno pravo i da je rezultate njegovog konstituisanja, primene i vrsenja moguce objektivno sagledati tek u neko neodredjeno, daleko buduce vreme.

ma nije to tako, posebno nije neodredjeno. a jos posebnije nije daleko.

 

dobro, jel treba go da se skinem da biste prestali da hranite trola?

uf, konflikt dvostrukog privlacenja. s jedne strane, da. s druge... forum mi daje priliku da se s visine obracam ljudima, i onda sad ne znam sta da radim.

 

a stvarno, gigo, sto si protiv?

 

damn it, nista od golotinje...

Link to comment

studije na deci lezbejki uglavnom, posto toga ima mnogo vise nego obratno (lakse je naci muskarca koji je spreman da oplodi ali ne ucestvuje u roditeljstvu nego zenu koja je spremna da rodi pod istim uslovima)

 

Naravno, ovo je glavni razlog zasto ima mnogo vise muskih parova koji zele da usvoje nego zenskih. Zenama su uglavnom dostupne i banke sperme ukoliko ne zele da rizikuju da posle imaju problem ukoliko se njima poznat donor predomisli oko roditeljstva, dok se materica tesko moze iznajmiti.

 

Nego, koliko ce trebati da neko napise da "nije isto" kad se dve zene brinu o detetu nego dvojica tata o, ne daj bobe, zenskom detetu? :o

Link to comment

 

uf, konflikt dvostrukog privlacenja™. s jedne strane, da. s druge... forum mi daje priliku da se s visine obracam ljudima, i onda sad ne znam sta da radim.

 

a stvarno, gigo, sto si protiv?

 

damn it, nista od golotinje...

 

+1

Mislim da nema dovoljno racionalnih razloga za ograničavanje prava na usvajanje dece homoseksualnim osobama, ali bih zaista da saznam argumente za suprotno stanovište. Način na koji se na ovom topiku komunicira sa neistomišljenicima ne pruža nikakvu mogućnost za to. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...