Jump to content
IGNORED

Advokatura


Tribun_Populi

Recommended Posts

To moglo nekad kad ih bilo malo. Recimo u Jagodini je pocetkom '90ih bilo 15ak advokata pa im se moglo za jednog znam da nije imao fiksni nego sedis ispred kancelarije i cekas. Sad nas ima blizu 80.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
AK Kragujevca je podigla upisninu za adv.pripravnike u imenik advokata na 3500€. Katastrofa za mlade kolege.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk


Pa da li su realni, bezobrazluk i sramota. Ti natorci umesto da svoju konkurentnost očuvaju kvalitetom svog rada čuvaju se od upliva sveže krvi u struku.. Čime obrazlažu, i ima li to negde objavljeno? ... koliko je redovan upis za one koji nisu bili adv.pripravnici?



Послато са Mi A1 помоћу Тапатока

Link to comment

4.000 је ваљда свуда. Моћо јел си сигуран да нису спустили уписнину генерално? Пошто је уписнина за све иста, али се адв приправницима одобрава попуст од 3.500, бар је тако у АКБ

Link to comment
Pa da li su realni, bezobrazluk i sramota. Ti natorci umesto da svoju konkurentnost očuvaju kvalitetom svog rada čuvaju se od upliva sveže krvi u struku.. Čime obrazlažu, i ima li to negde objavljeno? ... koliko je redovan upis za one koji nisu bili adv.pripravnici?



Послато са Mi A1 помоћу Тапатока

Koju konkurentnost? Oni su uvek bili van konkurencije. Treba da se uvede da je advokat mora da ode u penziju sa navrsenih 65 godina zivota ali to se nece desiti jer bi onda 80% glavonja po komorama moralo u penziju.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment

Сад видим, АК Крагујевца је ваљда једина која нема сајт. Баш је цела прича лудачка. Ја сам платио 4000 евра, али је стварно сумануто да се адв приправницима диже са 500 на 3500 хиљаде.

 

Што се тиче пензије, принципу, адвокати су познати по томе што (углавном) умиру у канцеларији, фигуративно речено. Плус су ретки оно који себи могу др приуште мирну пензију без неког рада на овај или онај начин. 

 

Link to comment
9 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Што се тиче пензије, принципу, адвокати су познати по томе што (углавном) умиру у канцеларији, фигуративно речено. Плус су ретки оно који себи могу др приуште мирну пензију без неког рада на овај или онај начин. 

 

 

Moj ćale ti je očigledan primer ovoga. Ispisao se iz Komore 2014. godine, otišao u penziju 2016. godine i još uvek nešto mulja i ima neke svoje stranke koje hoće samo sa njim da rade. Tu sarađuje sa kolegom koji mu je preuzimatelj kancelarije, tako što mu ovaj uslužno pečatira i potpisuje podneske i ide gde treba (ročišta, pisarnice, itd.) za neki sitan procenat od naplaćenog. Ja mu rekao da je vreme da malo odmori od posla sa 70 godina, on mi rekao da gledam svoja posla...

Link to comment
30 minutes ago, Moća said:

Koju konkurentnost? Oni su uvek bili van konkurencije. Treba da se uvede da je advokat mora da ode u penziju sa navrsenih 65 godina zivota ali to se nece desiti jer bi onda 80% glavonja po komorama moralo u penziju.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 

 

Nije ti ovo ekskluziva samo u Srbiji, profesija je takva da može da se radi do duboko u starost i to je masovna pojava. Evo npr. spisak baristera jedne od engleskih komora, masa ljudi su članovi komore po 40+ godina. Takođe, HF je svojevremeno u Rumuniji imao punomoćnika koji je imao 85 godina (Srbin iz Temišvara), i mogu ti reći da je odlično završio posao oko uknjižbe parceli za izgradnju laboratorija.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Pustiše mi čoveka iz zadržavanja zbog sumnje na koronu... 2 dela, nadležno Više JT..veselo

Btw, sinoc kasno se on, dva inspektora i ja zaglavili u liftu u 29-om..samo sam ja nosio masku.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...