Jump to content
IGNORED

Kosarkaska reprezentacija Jugoslavije (vremeplov)


Have_Fun

Recommended Posts

On 30.8.2022. at 15:14, Plajvi said:

Ko bi bio selektor, Osim? 

 

Pored pet ex-yu selektora u obzir dolaze i selektori Mađarske, Rusije i Belgije

 

Proverio bih i poreklo Atamana, meni izgleda kao vlasnik zlatare u Zadru

  • Haha 1
Link to comment
On 30.8.2022. at 11:29, Svarog said:

mislim da možemo malo da se igramo i maštamo pred početak ovog novog prvestva.

sastav reprezentacije kad bi SFRJ i dalje postojala.

 

- Dončić

- Bogdanović Boj.

- Bogdanović Bog.

- Šarić

- Jokić

 

- Micić

- Prepelič

- Kalinić

- Bjelica

- Vučević

 

- Dragić G.

- Nurkić

 

par razmišljanja:

- nemamo pravu izmenu na SG, osim ukoliko se hrvatski Bogdanović ne spušta na tu poziciju, što onda izbacuje Prepeliča iz rotacije a gura Kalinića u startnih 5 dok Lučića ili Hezonju ubacuje na klupu

- Makedonija u onom SFRJ ključu nema koga da ponudi. ranije su imali Naumoskog ili Peru Antića. sad baš nikog.

- na centru opšta gužva. Nurkić da ide kao 3. centar sa vrlo upitnom minutažom. ispali iz rasprave Zubac, Milutinov...

 

otvorena pitanja:

- s koliko bi razlike ugazili USA tim?

- ko bi mogao da ovu ekipu trenira i dovede u red? da li bi i koga bi od najboljih žrtvovao zarad atmosfere i timske igre?

- ko uzima šut u tesnima završnicama? 

 

:inn:

 

Morao sam da se vratim na ovo samo, niko od nas da pomene Musu u ovom kontekstu, momak je something else.

Link to comment

Ta famozna reprezentacija bi na papiru bila dosta jaca ali kad bi krenuli republicki kljucevi na kraju bi ispao isti kurac. Pod uslovom da je Bogdanovic zdrav, za prvu petorku bih uzeo samo Doncica od svih igraca iz ex-YU i jos par igraca za rotaciju (Bojan Bogdanovic, Hezonja, Nurkic ili Zubac, Saric). Tesko da bi mi neko tako lako preskocio petorku Doncic - Bogdanovic - Lucic - Kalinic - Jokic. Plus Vasa i Milutinov i to je to. Vucevic i Goran Dragic bi ranije sigurno imali mesta ali oni polako odlaze u penziju. Ono sto daje utisak da bismo bili jaki kao zemlja je cinjenica da postoji gomila odlicnih igraca u skoro svim ex-YU timovima ali niko od njih nije nista bolji od ovoga sto sam nabrojao a mesta ima 12 kako god okrenes. U sustini bismo "samo" mogli da peglamo 40 minuta sa 12 igraca ekstra klase i to je razlika u odnosu na ovaj nas tim. Naravno, ako izuzmemo Doncica, sa njim i Jokicem u timu gotovo da ne bi ni bilo bitno ko je jos u sastavu.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...