Jump to content
IGNORED

Testovi za vožnju - pomoć, objašnjenja


Al-Khwarizmi

Recommended Posts

kada je ulica podeljena ostrvom, tada je svako zaustavljanje zabranjeno, ne znam kako i zasto, ali tako je. E onda posto je zaustavljanje zabranjeno, onda je i rikverc zabranjen zbog onoga sto je neko pomenuo u postovima ranije.

 

Bravo, to je to! ZOBS član 66:

 

Возач не сме да заустави или паркира возило:

...

10) на путу на коме су коловозне траке физички одвојене, осим ако је то дозвољено
саобраћајним знаком,

 

Potpuno nelogično IMHO da zaustavljanje bude zabranjeno, ali je po zakonu zaista tako.

 

Odakle si skinuo testove i resenja? 

 

Ja sam polagao sve to prosle godine, skinuo sam testove odavde, a ovde sam skinuo jako lepo programce sa tim istim pitanjima za vezbu (sad vidim da imaju i neke online varijante). 

 

Skinuo odavde:

http://autoskolapravo.com/testovi-za-voznju/

 

PDF gde se mogu unositi odgovori i odmah videti da li su ispravni ili ne. Jednostavno ali korisno.

 

Ima i ovde:

http://vozam.com/

 

Na vrhu je bar sa PDF-ovima, samo ispravan odgovor napisan. To sam koristio samo za uporedjivanje, na par mesta se odgovor razlikovao od ovih gore, ali se u svim takvim slucajevima do sada pokazalo da su "Pravo" testovi bili tacni (inace, vidim da su neki vec postavili isto pitanje na vozam.com, ali nisu dobili odgovor, štaviše su ih izvređali... izgleda srpsko shvatanje pružanja usluga edukacije :D ).

Link to comment

Evo jednog verovatno bug-a u zakonu, pošto ne vidim razlog da se moped i laki tricikikl razlikuju po bilo čemu osim broja točkova:

 

 

34) мопед је моторно возило са два точка чија највећа конструктивна брзина, без обзира на

начин преноса, не прелази 45 km/h, при чему радна запремина мотора, када возило има
мотор са унутрашњим сагоревањем не прелази 50 cm3, или са мотором чија највећа трајна
номинална снага не прелази 4 kW када возило има електрични погон,
35) лаки трицикл је моторно возило са три точка чија највећа конструктивна брзина, без
обзира на начин преноса, не прелази 45 km/h, при чему радна запремина мотора, када возило
има мотор са унутрашњим сагоревањем са погоном на бензин, не прелази 50 cm3, или чија
највећа ефективна снага мотора не прелази 4 kW када возило има мотор са унутрашњим
сагоревањем са другом врстом погонског горива или чија највећа трајна номинална снага
мотора не прелази 4 kW када возило има електрични погон,

 

Naravno, odmah su napravili pitanje: "Koje uslove treba da ispunjava vozilo koje ima motor SUS sa pogonom koji nije na benzin da bi bilo moped?", i ponudili i radna zapremina do 50 ccm i najveća efektivna snaga do 4 kW. Bitno je zajebati kandidata na detaljima, a ne utvrditi da li kapira suštinu i zna bitne stvari, kako bi neko naivno mogao pomisliti. :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...