Jump to content
IGNORED

Testovi za vožnju - pomoć, objašnjenja


Al-Khwarizmi

Recommended Posts

Treba rođaka da polaže vožnju, postavila par pitanja na koja nisam umeo da odgovorim :), pa mi pade na pamet da bi ovakav topik možda bio koristan.

 

Za početak - pitanje broj 150 iz oblasti Pravila saobraćaja: da li je i kojom putanjom dozvoljeno kretanje unazad na situaciji sa slike:

 

29mq5gl.jpg

 

Ja bih odgovorio "putanja 1", ali na nekoliko mesta na netu piše da je odgovor "nije dozvoljeno", bez obrazloženja. ZOBS na ovu temu kaže:

 

Iz člana 37:

Kretanje vozilom unazad dozvoljeno je isključivo na kratkom delu puta, onom stranom kolovoza kojom se do tada vozilo kretalo unapred ako se time ne ugrožavaju niti ometaju drugi učesnici u saobraćaju.

 

Kretanje vozila unazad nije dozvoljeno na nepreglednom delu puta, pri smanjenoj vidljivosti, u tunelima, na delu puta gde je zabranjeno zaustavljanje i na prelazima preko železnicke pruge."

 

Iz člana 105:

Na autoputu i motoputu vozač ne sme da vrši polukružno okretanje vozilom niti da se kreće vozilom unazad.

 

Da budem iskren, ne znam šta je od ovoga narušeno u situaciji na slici. Ako neko zna, molim za objašnjenje.

Edited by Al-Khwarizmi
Link to comment

Koliko sad vidim, namerno je krajnje mistično definisano šta je actually motoput. Racionališimo onda. Kao što na slici nema znaka da je motoput, nema ni znaka da je ovo desno biciklistička traka... Šta znam, do principa da "nema nedefinisanih situacija" bih onda došao tako što uzmem najgoru moguću varijantu, a to je da je u pitanju motoput i da je to desno samo puna crta for the sake of it. Worst case bi onda bio da se, jelte, ne može unazad. Mimo toga, još mi samo kamion deluje relevantno, ali ne znam kako da ga uglavim. Je l' ima neki član koji propisuje koliko težak kamion kuda sme da se kreće? Osećam se gluplje svakim dodatnim scrollom kroz papire™ u vezi ovoga, iskreno.

Edited by Töölönlahti
Link to comment

Treba rođaka da polaže vožnju, postavila par pitanja na koja nisam umeo da odgovorim :), pa mi pade na pamet da bi ovakav topik možda bio koristan.

 

Za početak - pitanje broj 150 iz oblasti Pravila saobraćaja: da li je i kojom putanjom dozvoljeno kretanje unazad na situaciji sa slike:

 

29mq5gl.jpg

 

Ja bih odgovorio "putanja 1", ali na nekoliko mesta na netu piše da je odgovor "nije dozvoljeno", bez obrazloženja. ZOBS na ovu temu kaže:

 

Iz člana 37:

 

Iz člana 105:

 

Da budem iskren, ne znam šta je od ovoga narušeno u situaciji na slici. Ako neko zna, molim za objašnjenje.

 

ja bih rekla ,,nije dozvoljeno,,  

tu bi pored trebao biti onaj plavi znak sa dve prave,bele strelice

Edited by ivy
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...