Jump to content
IGNORED

Plivanje


Tolaa

Recommended Posts

17 minutes ago, omiljeni said:

Ne moze se vreme iz stafete tako porediti sa vremenima iz solo trke. 

U stafeti najbolji uvek idu svoje deonice dosta brze od svetskog rekorda. U stafeti plivaju uveliko idu ispod 46.40-46.50 

 

btw Da nam je ostao Sabo imali bi top5 stafetu sveta :/

Da, da, skontao sam. Samo se prva izmena računa za rekorde. Bez obzira je ovaj rezultat Barne fenomenalan 

Link to comment
1 hour ago, omiljeni said:

 

U stafeti najbolji uvek idu svoje deonice dosta brze od svetskog rekorda. U stafeti plivaju uveliko idu ispod 46.40-46.50

 

Zanimljivo. Zašto ne plivaju tako brzo i u osnovnim disciplinama nego samo u štafeti?

Link to comment
23 minutes ago, Tihajeza said:

 

Zanimljivo. Zašto ne plivaju tako brzo i u osnovnim disciplinama nego samo u štafeti?

plivaju istom brzinom, ali je start dosta drugačiji. u štafeti kod izmena plivač ima pravo na tzv leteći start, tj može da se zaleti po startnom bloku i to pravi ogromnu razliku.

plus što, uz mnogo treninga i uvežbavanja izmena, često naprave savršen tajming i plivači onda često imaju tehnički gledano negativan reaction time, a da ne prekrše pravila.

u trenutku kad prethodna izmena dodirne zid, sledeća izmena je već uveliko u skoku i samo vrhovima prstiju jedva da i dodiruje startni blok.

tu se reskira diskvalifikacija, ali neke štafete to uvežbaju do savršenstva. npr naši su uvek najbolji u tome i naša štafeta uvek ima mnogo bolje vreme nego što "realno" treba da ima ako bi se kvalitet štafeta gledao samo kao prosti zbir njihovih vremena iz solo trka.

 

Edited by omiljeni
  • Hvala 3
Link to comment

Ja sam baš pratio Barnine rezultate u štafeti i uvijek je imao vrhunski leteći start, ali nikad nije imao baš ovako dobro vrijeme. Očigledno je u životnoj formi.

 

Velja je danas imao vrhunski rezultat u prvoj izmjeni bez letećeg starta, vjerovatno dovoljan za polufinale OI.

  • +1 1
Link to comment

Da mi je neko rekao da izaberem tri discipline u svim sportovima gde nikada nista necemo da uradimo muska plivacka stafeta na 100 metara bi mi uvek bila jedna od opcija.:D.

  • +1 2
Link to comment

pre neki dan je uzeo bronzu sa 47.66, to je fenomenalno vreme.

u Tokiju pre 3 godine bi sa tim rezultatom bio četvrti iza Dressela, Chalmersa i Kolesnikova. U Parizu to vreme možda ne bude dovoljno ni za finale, ali i dalje je to brutalno vreme.

  • +1 5
Link to comment
6 minutes ago, BWA said:

Barna uzeo bronzu na 100m slobodno.

koje vreme?

Link to comment

Barna u finalu i na 50m slobodno.

Drugo vrijeme u polufinalu i OI norma.

Mogao bi i ovde do medalje.

  • +1 1
Link to comment
  • 2 months later...

Ne znam gdje da stavim ovaj tweet pa hajde ovdje. Topic o olimpijadi je poslat u penziju a izgleda da nikog ne interusuju paralimpijske igre. Da budem iskren, nisam ih ni ja pratio do sada (u stvari jesam ali jako malo).

Kada pricaju o paralimpijskim igrama, skoro svi fr paralimpijci govore o igrama u Londonien koje su bile prekratnica. Stadioni su bili puni i englezi su uradili odlican posao.

Ovdje u Parizu su se svi bojali da ce prvo olimpijske igre pa onda paralimpijske biti katastrofa. To su narocito potencirali ruski trolovi i ekstremna ljevica.

Olimpijske igre su prosle i sami ste vidjeli kakav je bio amijent.

 

A evo malo ambijenta sa paralimpijskih igara. Tako je skoro svugdje. Za ovaj vikend nema vise karata.

 

 

 

Edited by borris_
  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...