Jump to content
IGNORED

Plivanje


Tolaa

Recommended Posts

On 16.8.2022. at 14:48, James Marshall said:

Moram da priznam da su za mene rezultati Lane Pudar (16 god) iz Mostara potpuni šok, uzela je bronzu na EP, prije toga na SP u malim bazenima, naravno, klasika, u Mostaru nema bazena za trening. 

 

Sta ce njoj bazen eno je Neretva, nema boljeg mjesta za trening.  :Jova:

 

Cerka bivseg velezovog golmana.

Edited by borris_
  • Wub 1
Link to comment
21 hours ago, borris_ said:

Cerka bivseg velezovog golmana.

Edited 20 hours ago by borris_

Zar Pudar nije branio u Hajduku.

 

Ipak u Veležu. To je Velibor, ne Ivan.

Edited by banksport
Link to comment

Imala je dva finala i u Budimpešti. Popravila je sada za celu sekundu rezultat u odnosu na finale u Budimpešti na 200 delfin. Zanimljivo da ni ovakav rezultat ne bi bio dovoljan za medalju na SP, samo za 5. mesto.

Dugo samo mislio da je ona nova Anja Crevar, odnosno jedina ozbiljna iz BIH, pa malo preteruju koliki je talenat. Mala je već sada vrlo ozbiljan takmičar.

Link to comment
5 minutes ago, Facundo Orellana said:

Imala je dva finala i u Budimpešti. Popravila je sada za celu sekundu rezultat u odnosu na finale u Budimpešti na 200 delfin. Zanimljivo da ni ovakav rezultat ne bi bio dovoljan za medalju na SP, samo za 5. mesto.

Dugo samo mislio da je ona nova Anja Crevar, odnosno jedina ozbiljna iz BIH, pa malo preteruju koliki je talenat. Mala je već sada vrlo ozbiljan takmičar.

 

nije to nista cudno, to je oduvek tako. pri tome, plivacko EP je stvarno devalvirano, cesto ga i mnogi najbolji evropski plivaci preskacu.

 

(ovime ne zelim da umanjim uspeh Pudar, stvarno je odlicna)  

  • +1 1
Link to comment

Znam to naravno. Ne propuštam svetska plivačka takmičenja 20 i kusur godina, a i sam sam se bavio kao dete ovim sportom. Nekako u atletici i plivanju su najdalje evropska prvenstva od svetskih,  i u stonom tenisu naravno. Čisto sam mislio da sekund brži rezultat možda donosi medalju, ženski delfin je disciplina gde su Evropljani najtanji,  evo npr. prvih pet na 200m u Budimpešti su bile neevropljanke, a Lana 6. Prsno je sa druge strane najevropskija disciplina, plus Japanci. 

  • +1 1
Link to comment

Evropa se još i kako-tako drži u muškom plivanju, ali kod žena je bio težak debakl u Tokiju prošle godine. sve ukupno možda 3-4 medalje, sve bronzane i samo je Sjostrom uspela da uzme jedno srebro. nula zlatnih medalja. To malo medalja je uglavnom bilo u kraulu.

  • +1 1
Link to comment

Hosszú, Pellegrini i Sjöström su na kraju karijere, a zamena nema. Sa druge strane kod muškaraca, Popovici, Milák i Ceccon su danas vlasnici svetskih rekorda, pored titula na svetskom prvenstvu. 

  • +1 1
Link to comment
6 hours ago, Facundo Orellana said:

Znam to naravno. Ne propuštam svetska plivačka takmičenja 20 i kusur godina, a i sam sam se bavio kao dete ovim sportom. Nekako u atletici i plivanju su najdalje evropska prvenstva od svetskih,  i u stonom tenisu naravno. Čisto sam mislio da sekund brži rezultat možda donosi medalju, ženski delfin je disciplina gde su Evropljani najtanji,  evo npr. prvih pet na 200m u Budimpešti su bile neevropljanke, a Lana 6. Prsno je sa druge strane najevropskija disciplina, plus Japanci. 


sad trenutno - da, ali Hosszu je dominirala 10 godina, Kapás je svetska prvakinja bila…

Link to comment

Mađarice = leđno

Hosszu je bila dosta solidna u delfinu, ali je to plivala samo zbog mešovito. Ona je takav talenat da je i to bilo dovoljno da uzima medalje na evropskom, kratkim bazenima, ali njena glavna disciplina je bila leđno

Od evropljanki je u delfinu je u poslednjih 10 godina najbolja bila ona Španjolka

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...