Jump to content
IGNORED

Plivanje


Tolaa

Recommended Posts

ja čekam da vidim dal će nešto promeniti za rio po pitanju normi i turista na oi posle blamaža na prethodnim oi i letnjim i zimskim. mada mi je strepnja dublja od nade.

Link to comment

Moj rodjeni brat radi u plivanju. Bas sam sinoc pricala s njim o tome, pizdi i on vec godinama. Ti neki likovi jos od Cavica tripuju da smo mnogo jaki, a potpuno ignorisu cinjenicu da Srbija i nas plivacki savez nisu imali nikakve veze ni sa Cavicem ni sa Veljom. Imali smo Siladjija i Lendjera koj su bili velike nade, ali s njima se nije dobro radilo i nije se u njih ulagalo. Vuk Celic koji je drzavni rekorder na 800f, 1500f i 200 ledjno je otisao na YOG nakon uzasnog takmicarskog leta jer ga je, citiram, "trener ispaljivao"!!!??? Jedini treneri koje ti klinci imaju su oni koji im zapadnu u klubovima ciji su clanovi, a drzava ne ulaze u savez, savez ne ulaze u klubove, a klubovi onda ne ulazu u trenere i takmicare. I nista se nece ni promeniti. Dobice Velja neki stan kao Cavic, uslikace se neko dok mu daje kljuceve i eto tekstova po novinama o tome kako se ulaze u nase plivanje. Ponekad ce se naci neki Velja ili Cavic da osvoje medalju da moze da se prica kako smo velesila, mozda nam se nekad opet desi i neko cudo kao Nadja, ali svetlo na kraju tunela se ne vidi.

Link to comment

Moj rodjeni brat radi u plivanju. Bas sam sinoc pricala s njim o tome, pizdi i on vec godinama. Ti neki likovi jos od Cavica tripuju da smo mnogo jaki, a potpuno ignorisu cinjenicu da Srbija i nas plivacki savez nisu imali nikakve veze ni sa Cavicem ni sa Veljom. Imali smo Siladjija i Lendjera koj su bili velike nade, ali s njima se nije dobro radilo i nije se u njih ulagalo. Vuk Celic koji je drzavni rekorder na 800f, 1500f i 200 ledjno je otisao na YOG nakon uzasnog takmicarskog leta jer ga je, citiram, "trener ispaljivao"!!!??? Jedini treneri koje ti klinci imaju su oni koji im zapadnu u klubovima ciji su clanovi, a drzava ne ulaze u savez, savez ne ulaze u klubove, a klubovi onda ne ulazu u trenere i takmicare. I nista se nece ni promeniti. Dobice Velja neki stan kao Cavic, uslikace se neko dok mu daje kljuceve i eto tekstova po novinama o tome kako se ulaze u nase plivanje. Ponekad ce se naci neki Velja ili Cavic da osvoje medalju da moze da se prica kako smo velesila, mozda nam se nekad opet desi i neko cudo kao Nadja, ali svetlo na kraju tunela se ne vidi.

pa to je najveci problem. Lendjer i Siladji su najavljivani kao boom srpskog plivanja, i ljudi su od 18. godine krenuli da tonu... to je strasno. jbt, juce slusam Raleta kako velica Velju navodeci kako je Lendjer trenirao sa njim, i covek hteo da izadje iz bazena jer nije mogao da izdrzi trening?!?!!? pa naravno da onda Velja pliva za evropsko zlato a Lendjer se jedva dohvati polufinala...

 

ovo sto je napravljeno u Atletici je prava stvar. mada naravno i tamo da moze i mora bolje, ali ocigledno je da Brankovic i skupina(cak i Drogutin) rade neke stvari dobro, jer su se konacno talenti poceli razvijati u prave asove. moguce i da nas je samo usrala generacija, ali cini mi se ipak da je vise od toga. znam da se u NS jako lepo radi sa decom(nazalost, i AK Vojvodina ima ogromne finansijske probleme), verovatno i u drugim gradovima, dok u plivanju samo jos ciglu da vezu deci oko vrata i zavitlaju ih u Dunav...

 

i da, nema svetla na kraju tunela... 2009 je bilo kao nekog zanosa, ali naravno, sve je to ostalo samo slovo na papiru

Link to comment

plivacki savez srbije je proslogodisnji rezultat stjepanovica na 200 m slobodno (1:49...) okarekterisao kao nevrhunski. :huh:

nazalost, ne mogu da nadjem link za vest, citao sam na zurnalovom sajtu pocetkom ove godine

Link to comment

Pelegrini  :wub: odvalila štafetu, ne znam što Sjostrem nije plivala poslednja.

 

Zato sto je trebalo da napravi razliku koja bi bila nedostizna. I bile bi dovoljne 4,5 sekunde :Hail: za bilo koga sem za Pellegrini. Mislim da ne bi mogla da se nosi s njom u poslednjoj izmeni cak ni kad bi usla s prednoscu, ipak 200 slobodno nije Sarina disciplina.

 

Btw, šestrem bi bio najblizi izgovor, tj. š:str:m. :)

Edited by Tolaa
Link to comment

Zato sto je trebalo da napravi razliku koja bi bila nedostizna. I bile bi dovoljne 4,5 sekunde :Hail: za bilo koga sem za Pellegrini. Mislim da ne bi mogla da se nosi s njom u poslednjoj izmeni cak ni kad bi usla s prednoscu, ipak 200 slobodno nije Sarina disciplina.

 

Btw, šestrem bi bio najblizi izgovor, tj. š:str:m. :)

plivala je 2.5 sekunde brze od Federice. mislim da bi se nosila itekako sa njom :D

Gardell je uzasno isplivala....

Link to comment

plivala je 2.5 sekunde brze od Federice. mislim da bi se nosila itekako sa njom :D

Gardell je uzasno isplivala....

 

Tek sad sam videla vremena. Ali i dalje mislim da je Pellegrini plivala koliko joj je bilo dovoljno, cak 3 sekunde sporije od svog najboljeg rezultata ove godine. Da sam ja stavljala redosled, i ja bih stavila Saru kao trecu, a Coleman kao poslednju. Gardell bi verovatno bolje isplivala da je plivala prvu i da nije pomislila da samo treba da otalja za zlato. (Edit: Ili ipak ne bi, najbolji rezultat na 200 ove godine joj je za sekund slabiji od ovog sto je plivala veceras.)

 

A videcemo u finalu na 200 free, imace tu priliku da se odmere u direktnom duelu.  :jerry:

Edited by Tolaa
Link to comment

 

A videcemo u finalu na 200 free, imace tu priliku da se odmere u direktnom duelu.  :jerry:

 

Sama pita, sama odgovara: ipak nece, Sarah DNS u kvalifikacijama. Verovatno zato sto je polufinale pre finala 100 leptir, a ipak joj je to bitnije.

 

Katarina Simonovic prosla u 1/2 na 200 free. :) 2:00.92, poprilicno popravljen NR.

 

Edit: I Lendjer prosao na 100 fly.

Edited by Tolaa
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...