Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Plivanje

Featured Replies

ja čekam da vidim dal će nešto promeniti za rio po pitanju normi i turista na oi posle blamaža na prethodnim oi i letnjim i zimskim. mada mi je strepnja dublja od nade.

  • Replies 392
  • Views 36.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • pre neki dan je uzeo bronzu sa 47.66, to je fenomenalno vreme. u Tokiju pre 3 godine bi sa tim rezultatom bio četvrti iza Dressela, Chalmersa i Kolesnikova. U Parizu to vreme možda ne bude dovolj

  • Barna uzeo bronzu na 100m slobodno.

  • Da li ga to kvalifikuje za nacionalnu penziju? Ako je ostvario penziju tako sto je bio 3 od trojice onda je giga-car  

Posted Images

  • Author

Moj rodjeni brat radi u plivanju. Bas sam sinoc pricala s njim o tome, pizdi i on vec godinama. Ti neki likovi jos od Cavica tripuju da smo mnogo jaki, a potpuno ignorisu cinjenicu da Srbija i nas plivacki savez nisu imali nikakve veze ni sa Cavicem ni sa Veljom. Imali smo Siladjija i Lendjera koj su bili velike nade, ali s njima se nije dobro radilo i nije se u njih ulagalo. Vuk Celic koji je drzavni rekorder na 800f, 1500f i 200 ledjno je otisao na YOG nakon uzasnog takmicarskog leta jer ga je, citiram, "trener ispaljivao"!!!??? Jedini treneri koje ti klinci imaju su oni koji im zapadnu u klubovima ciji su clanovi, a drzava ne ulaze u savez, savez ne ulaze u klubove, a klubovi onda ne ulazu u trenere i takmicare. I nista se nece ni promeniti. Dobice Velja neki stan kao Cavic, uslikace se neko dok mu daje kljuceve i eto tekstova po novinama o tome kako se ulaze u nase plivanje. Ponekad ce se naci neki Velja ili Cavic da osvoje medalju da moze da se prica kako smo velesila, mozda nam se nekad opet desi i neko cudo kao Nadja, ali svetlo na kraju tunela se ne vidi.

Moj rodjeni brat radi u plivanju. Bas sam sinoc pricala s njim o tome, pizdi i on vec godinama. Ti neki likovi jos od Cavica tripuju da smo mnogo jaki, a potpuno ignorisu cinjenicu da Srbija i nas plivacki savez nisu imali nikakve veze ni sa Cavicem ni sa Veljom. Imali smo Siladjija i Lendjera koj su bili velike nade, ali s njima se nije dobro radilo i nije se u njih ulagalo. Vuk Celic koji je drzavni rekorder na 800f, 1500f i 200 ledjno je otisao na YOG nakon uzasnog takmicarskog leta jer ga je, citiram, "trener ispaljivao"!!!??? Jedini treneri koje ti klinci imaju su oni koji im zapadnu u klubovima ciji su clanovi, a drzava ne ulaze u savez, savez ne ulaze u klubove, a klubovi onda ne ulazu u trenere i takmicare. I nista se nece ni promeniti. Dobice Velja neki stan kao Cavic, uslikace se neko dok mu daje kljuceve i eto tekstova po novinama o tome kako se ulaze u nase plivanje. Ponekad ce se naci neki Velja ili Cavic da osvoje medalju da moze da se prica kako smo velesila, mozda nam se nekad opet desi i neko cudo kao Nadja, ali svetlo na kraju tunela se ne vidi.

pa to je najveci problem. Lendjer i Siladji su najavljivani kao boom srpskog plivanja, i ljudi su od 18. godine krenuli da tonu... to je strasno. jbt, juce slusam Raleta kako velica Velju navodeci kako je Lendjer trenirao sa njim, i covek hteo da izadje iz bazena jer nije mogao da izdrzi trening?!?!!? pa naravno da onda Velja pliva za evropsko zlato a Lendjer se jedva dohvati polufinala...

 

ovo sto je napravljeno u Atletici je prava stvar. mada naravno i tamo da moze i mora bolje, ali ocigledno je da Brankovic i skupina(cak i Drogutin) rade neke stvari dobro, jer su se konacno talenti poceli razvijati u prave asove. moguce i da nas je samo usrala generacija, ali cini mi se ipak da je vise od toga. znam da se u NS jako lepo radi sa decom(nazalost, i AK Vojvodina ima ogromne finansijske probleme), verovatno i u drugim gradovima, dok u plivanju samo jos ciglu da vezu deci oko vrata i zavitlaju ih u Dunav...

 

i da, nema svetla na kraju tunela... 2009 je bilo kao nekog zanosa, ali naravno, sve je to ostalo samo slovo na papiru

plivacki savez srbije je proslogodisnji rezultat stjepanovica na 200 m slobodno (1:49...) okarekterisao kao nevrhunski. :huh:

nazalost, ne mogu da nadjem link za vest, citao sam na zurnalovom sajtu pocetkom ove godine

Pelegrini  :wub: odvalila štafetu, ne znam što Sjostrem nije plivala poslednja.

  • Author

Pellegrini :Hail: :ziga: 

  • Author

Pelegrini  :wub: odvalila štafetu, ne znam što Sjostrem nije plivala poslednja.

 

Zato sto je trebalo da napravi razliku koja bi bila nedostizna. I bile bi dovoljne 4,5 sekunde :Hail: za bilo koga sem za Pellegrini. Mislim da ne bi mogla da se nosi s njom u poslednjoj izmeni cak ni kad bi usla s prednoscu, ipak 200 slobodno nije Sarina disciplina.

 

Btw, šestrem bi bio najblizi izgovor, tj. š:str:m. :)

Edited by Tolaa

Zato sto je trebalo da napravi razliku koja bi bila nedostizna. I bile bi dovoljne 4,5 sekunde :Hail: za bilo koga sem za Pellegrini. Mislim da ne bi mogla da se nosi s njom u poslednjoj izmeni cak ni kad bi usla s prednoscu, ipak 200 slobodno nije Sarina disciplina.

 

Btw, šestrem bi bio najblizi izgovor, tj. š:str:m. :)

plivala je 2.5 sekunde brze od Federice. mislim da bi se nosila itekako sa njom :D

Gardell je uzasno isplivala....

Federica... Kako je samo volim

  • Author

plivala je 2.5 sekunde brze od Federice. mislim da bi se nosila itekako sa njom :D

Gardell je uzasno isplivala....

 

Tek sad sam videla vremena. Ali i dalje mislim da je Pellegrini plivala koliko joj je bilo dovoljno, cak 3 sekunde sporije od svog najboljeg rezultata ove godine. Da sam ja stavljala redosled, i ja bih stavila Saru kao trecu, a Coleman kao poslednju. Gardell bi verovatno bolje isplivala da je plivala prvu i da nije pomislila da samo treba da otalja za zlato. (Edit: Ili ipak ne bi, najbolji rezultat na 200 ove godine joj je za sekund slabiji od ovog sto je plivala veceras.)

 

A videcemo u finalu na 200 free, imace tu priliku da se odmere u direktnom duelu.  :jerry:

Edited by Tolaa

  • Author

 

A videcemo u finalu na 200 free, imace tu priliku da se odmere u direktnom duelu.  :jerry:

 

Sama pita, sama odgovara: ipak nece, Sarah DNS u kvalifikacijama. Verovatno zato sto je polufinale pre finala 100 leptir, a ipak joj je to bitnije.

 

Katarina Simonovic prosla u 1/2 na 200 free. :) 2:00.92, poprilicno popravljen NR.

 

Edit: I Lendjer prosao na 100 fly.

Edited by Tolaa

silađi 27.25

  • Author

Odlicno vreme, NR.

drugo vreme u kvalifikacijama ukupno

Plasirao se dalje :Hail: sa drugim vremenom

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.