Jump to content
IGNORED

Hate music


Turnbull

Recommended Posts

Verovatno preko jutjuba slusajuci dead can dance i slično.

 

.

.

.

 

Kako sam do dcd došao pre 15 godina, ne mogu da se setim nikako.

 

Pa to je logicna veza. Sve sto je imalo dark, ambient, ethereal tagove je vodilo istoj skupini.

.

.

.

I ja sam 99, 00 saznao za DIJ. Cenim da nas je " alternativnih" bilo malo i da su diskovi curili sa iste slavine.

Link to comment
  • Replies 152
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    56

  • DarkAttraktor

    30

  • Ryan Franco

    20

  • MancMellow

    15

NON i Rajs. Pesma Never. Opaka stvar.

 

Moze se reci da ima fasisticku liriku ali i ne mora.

 

Apropo uzivanja u muzici, ne vidim razlog za sramotu u slusanju ovih likova.

 

 

 

Ne vidim zašto bi slušanje bilo čega bilo razlog za sramotu.

 

Ranije sam bio u fazonu da bih svoje dete tukao samo ako bude metalac ali nakon poslednjeg Darkthrona postujem i to.

 

 

:lolol:

Link to comment

Ja nikad nisam ozbiljno slušao DiJ, ali mi se onako kao laiku činilo da je to samo neko koketiranje sa naci estetikom, u stilu Laibach-a. Boy, was i wrong.

Преслушах ону њихову плочу Nada, овако су ме само сморили Oi Polloi и Dead Cab for Cuties. Одмах сам назвао ћатета да му се захвалим што ме је као клинца тровао Елвисом и екипом из Ливерпула.

 

NON i Rajs. Pesma Never. Opaka stvar.

 

Moze se reci da ima fasisticku liriku ali i ne mora.

 

Apropo uzivanja u muzici, ne vidim razlog za sramotu u slusanju ovih likova.

 

Ranije sam bio u fazonu da bih svoje dete tukao samo ako bude metalac ali nakon poslednjeg Darkthrona postujem i to.

Минијатура.

Link to comment

Преслушах ону њихову плочу Nada, овако су ме само сморили Oi Polloi и Dead Cab for Cuties. Одмах сам назвао ћатета да му се захвалим што ме је као клинца тровао Елвисом и екипом из Ливерпула.

 

Минијатура.

 

Jeste, ti su onako bez veze, ali Death Cab for Cutie su odlični, trebalo bi da ih preslušaš

Link to comment

Мени само занима да ли стварно Лајбах нема везе са овим Неофолк правцем, да ли је утицао или не.

nema veze Laibach sa neofolkerima, osim kao nekakav generalni militaristicki mizanscen. ali zanimljvo je da je Dejan Knez krenuo da snima jos 1978 kao akusticki gitarni sastav Salto Mortale na tragu Tomaza Pengova i aktuelne slovenacke trubadurske kulture. dakle - nista masine, nista repeticija, nista militarizam, nista, zapravo, pank ! a mislim da se taj podatak ne pominje ni u knjizi kod Alekseja Monroa, samo ne mogu da proverim.

 

ovo je verovatno ponajvise sto su Laibach dobacili do neofolka:

 

 

NON i Rajs. Pesma Never. Opaka stvar.

 

Moze se reci da ima fasisticku liriku ali i ne mora.

fino je samo je dosta retro - ovakve stvari su se radile dobrih 20tak godina pre 2007 kada ovo biva snimano.

 

ali kao sto sam vec naglasio neofolk je generalno uzasno neinventivan u formalno-muzickom smislu.

Edited by DarkAttraktor
Link to comment

nego je jel znate ko je imao proto-neofolk projekat ? nikad ne biste rekli, a zapravo - mnogo je lako !

 

According to Mark Sedgwick, who bases his report on an interview with Dugin, in 1983 the authorities learned of a party in a painter’s studio where Dugin had played the guitar and sung what he called “mystical anti-Communist songs,” :lolol: and Dugin was briefly detained. The KGB found forbidden literature in this room, principally books by Aleksandr Solzhenitsyn and [Yurii] Mamleev […]. Dugin was expelled from the [Moscow] Institute of Aviation, where he was studying. He found employment as street sweeper and continued reading in the [soviet Union’s largest] Lenin Library with a forged reader’s card ( Sedgwick, 2004).



Песни 1981-84 гг. Записаны на любительскую аудиотехнику в 1986 г. Качество записи CD соответствует архивному формату и отвечает маргинальной ориентации автора и исполнителя песен, никогда не предполагавшего конвенционального promotion своего творчества.

 

Link to comment

:heart:

 

ti si Sime jedina osoba koja je znala da ceni ovaj podatak ! cak i moj drugar koji je neofolk fanatik i koji je svojevremeno imao neofolk band i upoznao pola ondasnje scene nije prokomentarisao Gansa Ziversa vec moj menadzment slobodnog vremena :(

Link to comment

E, a sad malo da ti se odužim. Ne znam da li si naleteo nekad na lika po imenu Alex Kurtagic?

 

U pitanju je čudna biljka, odrastao u Engleskoj, kao ćale mu Slovenac (kao mi ne znamo :lolol: , ali valjda mu blam da prizna pred svojim nacoškim drugarima da mu ćale izBosne), ima svoju NSBM izdavačku kuću, i vrlo je povezan sa ovom AlternativRight-CounterCurrents nacoškom ekipom.

 

Ima i svoj Black metal bend, Benighted Leams (yeah, it's that stupid).

 

https://www.youtube.com/watch?v=C2EWZF8lLms

 

Elem, pisao nešto na CounterCurrents-u za Black metal - to je izraz konzervativne revolucije, pičke strinine, vredi baciti pogled, zajebancije radi.

 

Beasts of Norway:
Breivik & Vikernes

 

Black Metal:
Conservative Revolution in Modern Popular Culture

 

Elem, preturajući po guglu za ovaj post, nađem njegov intervju sa Tomislavom Sunićem, američkim Hrvatom i nacošem. Neprepričljivo, mora da se pročita. Zanimljivo je da nacoš Sunić nije baš radostan zbog rata u ex-Yu, nesumnjivo zatp što je ovaj narušio rasno jedinstvo.
 

 

The 1990s were a tumultuous decade for the former Yugoslavia. We saw its dismemberment during the first half and in 1999 we saw Clinton bomb Serbia for three months—for reasons that, viewed from 2010, now seem rather nebulous. Against this backdrop, how would you summarize this decade for you personally?

In 1993, upon my return from the USA, I became a diplomat in charge of cultural promotion in the early Tudjman government. I gave hundreds of speeches all over America and Europe regarding Croatia’s place in the world, the fallacy of multiculturalism, the fraud of modern historiography, etc. Disillusion and feelings of betrayal s00n followed. I had seriously thought that the legacy of communism was going to be removed, along with is former architects. Instead, the war in ex-Yugoslavia turned into an ugly war between similar ethnic groups. One thing I learned though: never get carried away too much even with your own political or philosophical ideas—they can backfire. Now, 15 years later, it seems to me that the whole Balkan chaos was cooked up by former Yugoslav communist elites—who in a twinkle of an eye decided to become either good liberals or petty nationalist rabble-rousers.

 

Edit: A evo i Kurtagića lično und personalno. Pravi naci pizdek, u Bokanovom stilu:

 

 

 

Edit2: Obrati pažnju na drugi nastuo, zanimljiv je u kontekstu našeg razgovora o liberatarijanizmu i fašizmu.

Edited by Turnbull
Link to comment

uuu, velka hvala Sime ! kakav smo spawning ground za desnicare - nisam znao za Kurtagica i jos bitnijie nisam znao za Sunica, pa ovaj lik je originalni vernakularni Nouvelle Droite (i samim tim neofolk) lik. primeval will to power !

 

a intervju je ludilo. ima genijalnih detalja tipa zoologija frojdo-marksizma, ideja da su pilgrimi isli u USA zarad genetickog betterrmenta, ono oko njegovog prezira prema buci i guzvi (sto je u stvari odlicna antimodernisticka sifra/minijatura), te kako ceni civilizacijski nivo grada po nivou tisine ! voli covek zagr(e)obnu tisinu !* i inace, bilo bi super da mu svemir uslisi zelju i reainkarnira ga kao crnca u predratni Jug. pa onda iz nebuha dobar, odlican zakljucak za ex Yu ratove (iz ko zna kojih premisa), solidna kritika novca, in general he seems very keen on nuances (mislim covek se bavi prevodjenjem) i onda izadje sa nekim White Man ovo ono drivelom. pa jbt !

 

mislim da se trecepozicionisti inace ne ofiraju tako lagano kao on sa 'culturally and racially conscious whites' nonsensom. on je pomalo zaglibio u neke teske lumpenske politike a da kinda nije ni svestan. trecepozicionisti su uglavno u fazonu eskapizam, 'mi ne vodimo nikakvu politiku', ni levo ni desno i tek na detaljnijem propitivanju vidis da su neke njihove pozicije solidno desne. a ovde nemas sta da propitujes - on ti sve kaze !

 

*apropo zagrobne tisine greota je da ne linkujem ovo iako se tehnicki ne kvalifikuje kao hate music:

 

Edited by DarkAttraktor
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...