Jump to content
IGNORED

Hate music


Turnbull

Recommended Posts

Za Sol Invictus se ne sećam. Znam da sam preko soulsika dosao do nekog opskurnog spanskog benda za koji verovatno ni u spaniji nisu culi. Verovatno preko jutjuba slusajuci dead can dance i slično. Kako sam do dcd došao pre 15 godina, ne mogu da se setim nikako. 

 

Za ove ruse samo došao preko gugla - russian neofolk. Kao što sam do  gradjanske odbrana i sektora gaza došao preko russian pank...

Link to comment
  • Replies 152
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    56

  • DarkAttraktor

    30

  • Ryan Franco

    20

  • MancMellow

    15

Оно што ја знам тих старијих металаца никад нису еволуирали према овоме о чему пишемо. Имао сам једног студента преко ког сам дошао у контакт са Мејхемом и инима, али он је у ту причу ушао сасвим бизарно преко класичне музике, ваљда је слушао неке обраде не сећам се више. Добре оцене имао, читао пуно, а онда слушао ово...

 

 

:lolol:

 

Ja se ne razumem toliko u BM (javi se Vaso!), ali mislim da smo se na nekoj drugoj temi već doticali teme kako blek metalci (posebno nacoši među njima) teže nekakvom "čišćenju" blek metala od naslaga "neevropske" muzike, pa samim tim i približavanju klasičnoj muzici (http://en.wikipedia.org/wiki/Symphonic_black_metal). Sa ranim Mejhemom to svakako nije slučaj, to je vrlo sirov pank-metal na tragu Venoma i inih, ali u high black metal-u (po analogiji sa high renaissance :)) je to jako uočljivo.

 

Evo jednog Helhamerovog (bubnjar iz Mejhema) side.project-a, npr.

 

 

Mene lično sve to prilično smara, kao i većina progresivističkih skretanja u metalu, ali ima ko voli.

 

Ili uzmi pozni Emperor, npr:

 

Link to comment

Za Sol Invictus se ne sećam. Znam da sam preko soulsika dosao do nekog opskurnog spanskog benda za koji verovatno ni u spaniji nisu culi. Verovatno preko jutjuba slusajuci dead can dance i slično. Kako sam do dcd došao pre 15 godina, ne mogu da se setim nikako. 

 

Za ove ruse samo došao preko gugla - russian neofolk. Kao što sam do  gradjanske odbrana i sektora gaza došao preko russian pank...

 

Ma, dao ti Ćulibrk, priznaj :)

Edited by Turnbull
Link to comment

Осим што маши код Јингера дебело и што мисли да је његов свет једини исправан није уопште лош. Интересантан преглед.

Мени само занима да ли стварно Лајбах нема везе са овим Неофолк правцем, да ли је утицао или не.

 

Za ovo je Darkec veći autoritet od mene. Lajbah je inače prilično uticao na neke metal bendova (što je donekle off topic).

 

Npr.

 

Link to comment

Ma, dao ti Ćulibrk, priznaj :)

:thumbsup: 

Stvarno, nisam primećivao naci stavove u njihovim tekstovima. Znam da su recimo Kolovrat nacisti и Дед Штурмфюрер сс što pevaju...

Link to comment

Ja nikad nisam ozbiljno slušao DiJ, ali mi se onako kao laiku činilo da je to samo neko koketiranje sa naci estetikom, u stilu Laibach-a. Boy, was i wrong.

Edited by Turnbull
Link to comment

Uh, pa neće baš biti... U stvari od početka topika smo kačili razne tekstove koji vrlo ubedljivo pokazuju da to nije slučaj, to jest da je njihova poetika neodvojiva od njihove ideologije.

 

Mis'im, if it walks like a duck, and quacks like a duck...

 

Link to comment

nije da sam slusao ali zar lik iz dij nije gej? mislim moj drugar ih slusa i kaze da je on kao fol nacional boljsevik ali je zapravo levicar.

 

 

Sent from Bender's iPad using Tapatalk

Link to comment

Hahaha, ma da. A jeste gej, and proudly so, zato je i fasciniran Remom i Mišimom.

 

Edit: Nagađam ko je drugar. :)

Edited by Turnbull
Link to comment

nije da sam slusao ali zar lik iz dij nije gej? mislim moj drugar ih slusa i kaze da je on kao fol nacional boljsevik ali je zapravo levicar.

 

 

Sent from Bender's iPad using Tapatalk

Национал бољшевици нису десничари?

Link to comment

NON i Rajs. Pesma Never. Opaka stvar.

 

Moze se reci da ima fasisticku liriku ali i ne mora.

 

Apropo uzivanja u muzici, ne vidim razlog za sramotu u slusanju ovih likova.

 

Ranije sam bio u fazonu da bih svoje dete tukao samo ako bude metalac ali nakon poslednjeg Darkthrona postujem i to.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...