Jump to content
IGNORED

ABA Liga 14/15 i ABA-Liga 15/16


Töölönlahti

Recommended Posts

kakve sad veze imaju "koraci unazad". ti rece niko nije napravio "korak unapred"

verovatno si mislio da je mega tamo gde je i bila, a rezultat dosao zbog toga sto su ostali slabiji. mislim da nisi u pravu (za megu).

a jebes navijace zvezde i partizana, oni ne treba da budu reper za bilo sta. a naravno da je dobra, odlicna stvar ako je neki klub u aba sposoban da proizvodi igrace direktno za nba

i koji su to ostali klubovi? metalac jos od onih koji igraju regionalnu

po meni oni su tamo gde i prosle sezone. imali su dosta problema sa povredama pa zato nesto rezultatski stoje, ima tu mozda i malo do toga da je splasnula euforija posle prve sezone u aba, ali tu su oni otprilike gde su i bili

 

od ovih kls klubova, fmp je tu gde je i bio. covic ocigledno nema ambiciju da igra sa dve ekipe aba ligu. ne znam da li su propisi, pare ili nesto trece u pitanju. ja bih voleo da je drugacije, smatram da bi tim klincima kojima je jos rano za zvezdu mnogo vise znacilo da igraju regionalnu ligu i da bi bili daleko spremniji za zvezdu u tom slucaju, ali jbg covic ocigledno smatra drugacije.

od ostalih i borac je napravio korak unapred, sastavili su za kls okvire sasvim ok ekipu, vratili jorovica, doveli jos nekoliko igraca sa kls iskustvom i standardno nadopunili iz svoje skole i ide im sasvim pristojno za sad.

 

pisalo se cesto o tome, moca mozda i najvise, velika je besparica u nasoj kosarci. srbija je nazalost klinicki mrtva.

jedino bi novi sad verovatno mogao jos da iznese aba ligasa, ostali gradovi tesko. ili bi to bili nekakvi projekti od godinu, dve posle kojih bi sledio strmoglav pad. kao npr u kragujevcu, pisao je have fun dosta o kosarci u kragujevcu. posle raspada radnickog to nesto klubova sto ima igraju najnize rangove takmicenja

 

veliki je problem i prevelik jaz izmedju aba i domace lige. ja godinama pisem da bi drugi nivo regionalne lige bilo jako dobro resenje. ako je skupo da se igra jedinstvena druga, cak bi i varijanta sa dve grupe druge bila bolja od postojeceg resenja.

jer kls klubovi u ovakvoj ekonomskoj situaciji jednostavno nisu u prilici da cele godine placaju ekipu koja bi kasnije bila ravnopravna aba ekipama, a sa druge strane nije lako ni za mesec dana u tom periodu godine dovesti igrace koji bi instant unapredili u toj meri kvalitet pa da ta neka kls ekipa bude ravnopravna ovima iz regionalne

 

veliki ce problem biti ako izgubimo 4 mesto sledece sezone za regionalnu ligu, a to ce se desiti vrlo izvesno

uopste za sve ove godine imam utisak da ljudi koji vode nase klubove veoma slabo vode racuna o interesima srpske klupske kosarke, vec rade iskljucivo u interesu svog kluba i to je takodje jedan od velikih problema

Edited by pbg12345
Link to comment
  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Timmy

    162

  • harper

    130

  • theanswer

    98

  • Nikodije

    82

Top Posters In This Topic

Posted Images

I losiji od Partizana su pobedjivali Cedevitu (a i Zvezdu) ove sezone, pa ne vidim sto bi to bilo nemoguce, posebno u punom Pioniru. Valjda nece namerno da izgube da bi nama otezali.

Edited by Nikodije
Link to comment

Bicemo treci. Nema Partizan ni kvaliteta ni motiva da ih dobije.

 

 

pa to bi bio skandal da namerno izgube!

motiv je upitan kad god igramo protu juice and can united ali sad cemo ovoga pokusati ovoga zlorabiti ovoga situaciju ovoga to znaci ovoga umor i ostatak 

A da su cedevitaši doista premoreni, pokazali su i rezultati testiranja krvi o čemu je govorio Cedevitin trener Veljko Mršić:

Premoreni igrači

– Klupskom liječniku Cerovcu rekao sam da izvadi svima krv i pokazalo se da su nam sedmorica igrača u crvenom odnosno da su prilično potrošeni o čemu govore i snižene razine hemoglobina i eritrocita. Velika je zakiseljenost njihovih mišića i to je pokazatelj da ćemo se do nedjeljne utakmice u Ljubljani morati više baviti regeneracijskim treninzima. Jer, sada nema svrhe trenirati ako je čaša do vrha napunjena i sve što se radi prelijeva se van.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...