Jump to content
IGNORED

WIMBLEDON 2014


Arkadija

Recommended Posts

naravno da će uticati

ima veze sa kim igra, sigurno, ali nije sve samo u tome

kao što je i poraz u f rg od nadala uticao da na w zamalo izgubi skoro pa dobijen meč od nekoga ko nije rafa ili marej

tako će i ovakva pobeda (i još je verovatno i bolje što je ovakva ) pozitivno uticati na svako sledeće finale, bez obzira sa kim igra

 

Apsolutno.

 

Malopre sam malo gledao finala sa Rafom na US openu 2011 i 2013. Zastrasujuce samopouzdanje je imao Novak 2011, stvarno je bio prava masina, dok je 2013. sam sebe upropastio u trecem setu, u cevrtom se predao. Kod Rafe je mozda voljni momenat 2013 bio malo jaci, ali igracki skoro da nema neke razlike.

 

Bude li Novak na US openu na 50% samopouzdanja iz 2011, pobedice opet.

Link to comment
  • Replies 912
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Nesh

    82

  • renne

    61

  • Arkadija

    54

  • Tinman

    52

Top Posters In This Topic

šta li se njemu dogodilo te 2011-te, bob bi ga znao

možda dr ćetka ponovo da angažuje  :s_w: 

 

mislim, ono, mene će sigurno da pita šta da radi  :lolol: 

Link to comment

šta li se njemu dogodilo te 2011-te, bob bi ga znao

možda dr ćetka ponovo da angažuje  :s_w: 

 

mislim, ono, mene će sigurno da pita šta da radi  :lolol: 

kako sta se dogodilo? nema tu nikakve cudesne misterije, novak  je 2011. sebe doveo na potpuno novi fizicki i igracki nivo. od igraca koji je imao najvise odustajanja zbog raznoraznih fizickih problema i nesposobnosti da zbog toga ostane u mecu, postao je najspremniji igrac na touru. svoje udarce, pokrivanje terena, sposobnost da iz potpune defanzive i inferiornog polozaja preokrene poene u svoju korist je stravicno unapredio sto zbog fizickog, sto zbog samog igrackog napretka. kad svoju igru i fizicko stanje dovedes na takav nivo, lako je crpiti samoouzdanje jer ti je jasno da si bolji od bilo koga ko ti stoji s druge strane.

 

jednostavno, krajem 2010. i pocetkom 2011. novak je odrao svoje dupe da bi postao bolji teniser. nije valjda da jos neko vjeruje u frikovu teoriju da je to sve magicna posljedica lezanja na kaucu nekog dr. cetojevica? ja sam mislio da vi gledate tenis.

Link to comment

Skroz neverovatno je bilo 2011 US open finale. Toliko je bio siguran u sebe, da se uopste nije obazirao kad Nadal napravi brejk. S druge strane, uzimao mu je sevis kako je hteo. Pritom, Nadal odigrao izuzetno.

 

Mislim da je sa dr. zavrsio saradnju bas pred taj turnir.

 

Ako bude fizicki spreman, Novak je favorit na US openu.

 

edit: Dr je samo metafora za samopouzdanje. A ono mu nedostaje skoro 2 godine u kljucnim momentima finala.

Edited by Yoda
Link to comment

 

 

jednostavno, krajem 2010. i pocetkom 2011. novak je odrao svoje dupe da bi postao bolji teniser. nije valjda da jos neko vjeruje u frikovu teoriju da je to sve magicna posljedica lezanja na kaucu nekog dr. cetojevica? ja sam mislio da vi gledate tenis.

 

Rekao bih da je u tenisu glava bitna isto koliko i telo.

Link to comment

kako sta se dogodilo? nema tu nikakve cudesne misterije, novak  je 2011. sebe doveo na potpuno novi fizicki i igracki nivo. od igraca koji je imao najvise odustajanja zbog raznoraznih fizickih problema i nesposobnosti da zbog toga ostane u mecu, postao je najspremniji igrac na touru. svoje udarce, pokrivanje terena, sposobnost da iz potpune defanzive i inferiornog polozaja preokrene poene u svoju korist je stravicno unapredio sto zbog fizickog, sto zbog samog igrackog napretka. kad svoju igru i fizicko stanje dovedes na takav nivo, lako je crpiti samoouzdanje jer ti je jasno da si bolji od bilo koga ko ti stoji s druge strane.

 

jednostavno, krajem 2010. i pocetkom 2011. novak je odrao svoje dupe da bi postao bolji teniser. nije valjda da jos neko vjeruje u frikovu teoriju da je to sve magicna posljedica lezanja na kaucu nekog dr. cetojevica? ja sam mislio da vi gledate tenis.

 

Mnogo se precenjuje 2011. godina i zaboravlja da je Federer izbacio Noleta sa RG-a, da se Nole na USO najstrašnije raspao u 5. setu i da je svega par milimetara delilo od toga da ga Federer dva puta uzastopno izbaci. Naravno, pogodio je onaj čuveni forhend, ali da je taj meč išao glatko nije ni blizu, bila je daleko veća drama nego juče :)

Link to comment

Dr. nije Dr. za glavu, koliko sam ja primetio nego nekakav "alternativni nutricionista" da se tako izrazim.

 

Poznato mi je, no čitajući Novakov intervju od pre par godina zaključio sam da je (makar u tom trenutku) bio prilično bitan faktor što se tiče Novakove psihičke stabilnosti i samopouzdanja.

Link to comment

Mnogo se precenjuje 2011. godina i zaboravlja da je Federer izbacio Noleta sa RG-a, da se Nole na USO najstrašnije raspao u 5. setu i da je svega par milimetara delilo od toga da ga Federer dva puta uzastopno izbaci. Naravno, pogodio je onaj čuveni forhend, ali da je taj meč išao glatko nije ni blizu, bila je daleko veća drama nego juče :)

taj mec s federerom je jedini izgubljeni mec u prvoj polovini godine. los dan, recimo. na uso je vec bio na autopilotu i downside-u forme, osvojio ga je zahvaljujuci talasu koji prethodno uzjahao, odnosno sto vi kazete samopouzdanju koje je imao. ali samopouzdanje je doslo kao posljedica igrackog napretka i pobjeda.

Edited by Timmi
Link to comment

Ne mislim da je bio loš dan nego je Federer odigrao savršen meč. Mislim, Federer je dobro odigrao ovaj Vimbldon, ali nećemo valjda da poredimo Feda iz 2011 i danas? Nije isti igrač.

 

Đoković je te godine do US opena odigrao par mečeva u kojima je bio, ajde da kažem, prosječan. Protiv Tomića na Vimbldonu i Belučija u Madridu. Ostalih pedesetak mečeva je bio top level.

Link to comment

taj mec s federerom je jedini izgubljeni mec u prvoj polovini godine. los dan, recimo. na uso je vec bio na autopilotu i downside-u forme, osvojio ga je zahvaljujuci talasu koji prethodno uzjahao, odnosno sto vi kazete samopouzdanju koje je imao. ali samopouzdanje je doslo kao posljedica igrackog napretka i pobjeda.

 

Jeste, jedini izgubljeni meč, ali drame je bilo i u Dubaiju, kad se Berdih povredio i predao meč, inače je sabijao™ i u IW/Majamiju kad je gubio prvi set, pa u Madridu kad je za dlaku mogao izgubiti od Belučija, u Rimu od Mareja koji nije uspeo da odservira za pobedu itd. Naravno sve te mečeve je dobio, ali nije bilo ni glatko ni bez drame.

 

Imao je neverovatnu sezonu tada, ali nekima kao da su ostali u sećanju samo oni mečevi od 6-1 6-0, ali daleko od toga :)

Link to comment

Mnogo se precenjuje 2011. godina i zaboravlja da je Federer izbacio Noleta sa RG-a, da se Nole na USO najstrašnije raspao u 5. setu i da je svega par milimetara delilo od toga da ga Federer dva puta uzastopno izbaci. Naravno, pogodio je onaj čuveni forhend, ali da je taj meč išao glatko nije ni blizu, bila je daleko veća drama nego juče :)

 

Izbacio ga u meču u kome mu se sve zalomilo, prvo mesto, rekord, veliki pritisak. Čak je i tada Novak mnogo lakše dobijao svoje dobijene setove nego Federer svoje i nekako je delovalo da ga "ima", ali...

 

Ništa se tu ne precenjuje, u konkurenciji kakvu je on imao onako cele godine kidati sve redom, a pre svih Rodžera i Nadala, da nije bilo Novaka rekao bih da to niko nikad nije, ne može niti će moći da uradi. Ta sezona Novaka imajući u vidu sve okolnosti a pre svih ova dva ludaka kao konkurenciju je verovatno ponajbolja godina bilo kog sportiste ikad.

Link to comment

Jeste, jedini izgubljeni meč, ali drame je bilo i u Dubaiju, kad se Berdih povredio i predao meč, inače je sabijao™ i u IW/Majamiju kad je gubio prvi set, pa u Madridu kad je za dlaku mogao izgubiti od Belučija, u Rimu od Mareja koji nije uspeo da odservira za pobedu itd. Naravno sve te mečeve je dobio, ali nije bilo ni glatko ni bez drame.

 

Imao je neverovatnu sezonu tada, ali nekima kao da su ostali u sećanju samo oni mečevi od 6-1 6-0, ali daleko od toga :)

pa naravno da je imao losije meceve, drugacije je ljudski nemoguce.

Link to comment

pa i nije suština u tome da je gazio kad je igrao dobro ( to mnogima polazi za rukom ) , nego da je dobijao i kad je opasno zapinjalo ( s tim incidentom u SF RG-a ), 

Edited by Jean-Luc Picard
Link to comment

pa i nije suština u tome da je gazio kad je igrao dobro ( to mnogima polazi za rukom ) , nego da je dobijao i kad je opasno zapinjalo ( s tim incidentom u SF RG-a ), 

 

Valjda je trebao da pobedi sve te mečeve i da ne izgubi set...

 

Ili je veličina upravo o tome, toliko puta da se nađeš na ivici i da svaki put nađeš načina da pobediš i protivnika i sebe... I sada mi je neverovatno.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...