Jump to content
IGNORED

WIMBLEDON 2014


Arkadija

Recommended Posts

  • Replies 912
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Nesh

    82

  • renne

    61

  • Arkadija

    54

  • Tinman

    52

Top Posters In This Topic

:D

 

Šta misliš, koliko bih uzeo da sam igrao na rezultate sa Čilićem, Grišom i Fedom, uplata, recimo,  2000 din po meču? :D

 

Nisam ovo danas gledao zbog obaveza, evo tek sada snimak. Šta reći, tulim ovde makar dve godine da čovek vodi bitku sa samim sobom  u finalima GS i nekako je uspeo da istera demone™ iz sebe. Makar na neko vreme. Moglo je to i ranije, da već sada uzme 10 GS, ali da ne počinjemo opet tu priču.

 

+1

Nije Novak zaboravio da igra,zaboravio je nazalost koliko moze da igra!

 

Sto se tice zreba,lako je da sada pametujemo.Kao neko ce da pamti zreb.Ja cu da UZIVAM u Novakovoj pobedi :lolol:

Link to comment
Trebalo mi je neko vreme da provedem radeći nešto drugo, da se oporavim u smislu da ne mislim na tenis, da ne pričam o tome. Teško sam podneo taj poraz, toliko puta sam rekao da mi je Rolan Garos prioritet i opet sam izgubio to finale svojom greškom. Nadal je odjednom napravio preokret jer sam mu ja to dozvolio. Sada je moglo da bude isto, ali sam naučio lekciju i drago mi je što ću iz ovoga izaći jači i bolji i motivisaniji da nastavim dalje”.

 

 

:thumbsup:

 

Naravno da si (bio) bolji od Rafe, ali biće prilike za revanš. Posle ove pobede, svakako.

Edited by Yoda
Link to comment

Morao je da dobije ovaj meč kao god zna i ume. I sam je rekao da mu je ovo najvažniji meč u karijeri i to ga je sputalo u četvrtom, a dalo snage u petom setu.

Edited by bergasa19
Link to comment

Prosli put (2011) bejase bbc hd snimak negde da se skine. aj ako neko zna, nek' mi posalje pm... Hvala

 

Ima već okačen na t3nnis dot tv ako imaš nalog

Link to comment

Otišli ste u drugu krajnost. nigdje nisam pomenuo Đokovića i poredio sa njegovim žrijebom. Federer je imao lagan put do četvrtfinala, što i nije toliko bitno (da je imao recimo Nadalov žrijeb, mislim da ni tad bi izgubio set - stvar mečapa i mogućnosti na travi uopšte).

Ono na šta sam ja mislio je izbacivanje Nadala iz svoje polovine.

Link to comment

 

 

Sto se tice zreba,lako je da sada pametujemo.Kao neko ce da pamti zreb.Ja cu da UZIVAM u Novakovoj pobedi :lolol:

 

Tačno tako. Koga briga za žreb i ko će da ga pamti.

Link to comment

nikako u sledećem finalu može opet da igra protiv rafaborga ili smareja protiv kojih ima seriju poraza u važnim mečevima, ako bude igrao protiv nekog četvrtog lagano će dobiti

Link to comment

Jako me zanima kako će ovaj meč uticati na Novakovu igru u sledećem finalu.

naravno da će uticati

ima veze sa kim igra, sigurno, ali nije sve samo u tome

kao što je i poraz u f rg od nadala uticao da na w zamalo izgubi skoro pa dobijen meč od nekoga ko nije rafa ili marej

tako će i ovakva pobeda (i još je verovatno i bolje što je ovakva ) pozitivno uticati na svako sledeće finale, bez obzira sa kim igra

Link to comment

 

Since relinquishing the top spot to Rafael Nadal last year, the Serbian has compiled a 54-4 match record and seven titles — including four ATP World Tour Masters 1000s, the Barclays ATP World Tour Finals and the Wimbledoncrown — from eight finals.

Nadal, who spent 143 weeks at No. 1, put together a 54-11 mark — highlighted by three titles from seven finals — over the same period.

 

zajebana smo mi publika ;)

Link to comment

tinjor 

bodo

 

najviše volim tinjorove tekstove

 

u komentarima prvog teksta ima zanimljiva statistika:

 

Novak has now won 7 major titles out of 14 finals by the age of (early) 27.

In comparison,Fed won 12 of his first 14 major finals by the age of (early) 26.

Rafa won 10 of his first 14 major finals by the age of (early) 25.

 

Novak beat Tsonga, Fed, Murray (2), Nadal (3); got beaten by Fed, Murray (2), Nadal (4).

Rafa beat Puerta, Soderling, Berdych, Djokovic, Fed (6); got beaten by Fed (2), Djokovic (2).

Fed beat Philippoussis, Safin, Hewitt, Agassi, Baghdatis, Gonzalez, Djokovic, Nadal (2),Roddick (3); got beaten by Nadal (2).

 

What's incredible is that none of them ever got beaten by players outside of the Big 4 in their first 14 finals.  Novak won 6 of 13 major finals (46%) played against another Big 4.  Rafa won 7 of 11 (64%).  Fed won 3 of 5 (60%).

 

So far in their career, Novak won 6 of 13 (46%) against Big 4; Rafa won 10 of 15 (67%); Fed won 6 of 13 (46%).  Murray won 2 of 7 (29%).  Novak and Murray have played all their major finals (except one) against another Big 4.  It is a tough era.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...