Jump to content
IGNORED

Evroazijska Unija - to je ta Evropa kojoj težimo!


Filipenko

Recommended Posts

Napadao? Nikada. Ti si jasno opredeljen za Nato i to je u redu sto se mene tice.

 

Ja samo kazem da u zatezanju srpskih "crvenih linija" prosto something's gotta give inace ce sve otici u pm, ukljucujuci mozda i kakav-takav demokratski poredak u srbiji. ko god misli da srbija moze da vodi svetsku politiku - vara se. Srbija nije neutralna, to je eufemizam za situaciju u kojoj Srbija nema vojne saveznike. Evo neka to bude Rusija. Zele li oni to?

Link to comment

Meni se sad vec sve vise cini (sad ce Zaz Pi da me napadne da snevam...) da ce na Srbiju stvarno izvrsiti pritisak u smislu priblizavanja NATO-u... 

 

A i vi ste svi slepi kod ociju :P Ne treba nama™ u tom slucaju nista od Bugarske vec 1 specijalne veze sa Skopljem  :whistle:

 

 

Kakve crne specijalne veze sa Skopljem. Zmija se u glavu udara (Sofija), a ne od repa (Skoplje+Priština). Pripajanjem pirinske Makedonije od celog potezu Pernik - Blagoevgrad (i Vidina na severu, ali to je manje bitno za poentu) bismo izolovali Bugare zauvek od Makedonije i onda bismo mirno mogli da čekamo konačni obračun sa Albancima u kome ćemo vratiti Makedoniju u maticu nanovo je načinivši južnom Srbijom, ili jednom zauvek rastaliti sa Grčkom na ime savezništva u pomenutom konačnom obračunu.

Link to comment

A Kavala, a Kavala?!

 

I sta je sa Solunom?

Podrazumeva se, nadam se?

 

I da znas da mi dosadilo da te podsecam.

Sta mislis sa ovim Stefanovicima dole kod Volosa, cekaju nas jos od Dusana Silnog?

Nema smisla, Srbi, 1 enklava takoreci.

 

Stefanovikio_02_zps616e16e0.jpg

Link to comment

To kad se sa Turcima budemo talili i delili Grčku. Polako.

+1

 

Moze.

Trebao si odmah da kazes.

Ostaviti im samo Atiku, Peloponez i nesto ostrva bez Dodekaneza - to Turcima - i nagurati ih u Epir da se dobije front prema Albaniji, da se nadju.

Posle cemo lako.

Link to comment

Sa Albanijom moramo završiti ranije. Nakon podele Grčke sa Turskom, zabadamo nož u leđa čestitom Natou i udaramo na Tursku, koju potom delimo sa Rusima.

 

Sve u svemu, izuzetan sam geostrateg. Istrolovasmo temu za medalju.

 

 

edit: ladno Zagorje istočno od Stefanovića  :0.6:

Edited by Filipenko
Link to comment

Ja samo kazem da u zatezanju srpskih "crvenih linija" prosto something's gotta give inace ce sve otici u pm, ukljucujuci mozda i kakav-takav demokratski poredak u srbiji. ko god misli da srbija moze da vodi svetsku politiku - vara se. Srbija nije neutralna, to je eufemizam za situaciju u kojoj Srbija nema vojne saveznike. Evo neka to bude Rusija. Zele li oni to?

 

 

Ček, Bugarska nagoveštava prelet, eto Rusa na Staroj planini i mi tad u NATO trebamo? Vala uvek smo imali tajming...

Link to comment

Ček, Bugarska nagoveštava prelet, eto Rusa na Staroj planini i mi tad u NATO trebamo? Vala uvek smo imali tajming...

 

Nema nist od nekog direktnog preleta, niti ce Srbija prekosutra u NATO. Dajte nemojte banalizovati. Kad se zajebavamo, zajebavamo se, ali... Finese i eventualni spori pokreti ne bas na povrsini su u pitanju. Oprezno nagadjamo. 

Edited by MancMellow
Link to comment

Sa Albanijom moramo završiti ranije. Nakon podele Grčke sa Turskom, zabadamo nož u leđa čestitom Natou i udaramo na Tursku, koju potom delimo sa Rusima.

 

 

 

S kime delimo Rusiju ?

Link to comment

Ček, Bugarska nagoveštava prelet, eto Rusa na Staroj planini i mi tad u NATO trebamo? Vala uvek smo imali tajming...

 

 

Stani bre, polako, samo neki analitičari kenjkaju do koje će se mere Rusija pravno boriti za južni tok i kakav bi stav Bugara mogao biti o tome, daleko smo još od zabadanja ruske zastave na istočnim obodima Srbije.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...