Jump to content
IGNORED

Evroazijska Unija - to je ta Evropa kojoj težimo!


Filipenko

Recommended Posts

Striktno govoreci razlog za rat je bio religijske prirode izmedju pravoslavlja i katolicanstva, proksi Turci, na insistiranje Francuza koji su prekrsili Londonsku konvenciju o Bosforu iz 1841 kao i jos nekoliko ugovora koje je Turska potpisala sa Rusima, da bi oduzeli pravo Grcima na kljuceve Crkve Rodjenja Hristovog u Jerusalimu. Sustinski je bilo pitanje izlaska Rusije na Mediteran, zbog cega su i Britanci(kao protestanti) podrzali Francuze, iako su upravo Francuzi prekrsili sporazum iz Londona. Koaliciji Turaka, Francuza i Britnaca se prikljucila odredjene italijanske oblasti i , u tajnosti, iako na prvi poged nezainteresovani, Austrijanci jer su i oni zeleli da Turska tada opstane da Rusi ne bi zauzeli Balkan, koji su namerili za sebe. Pruska je bila neutralna ali sustinski bliza Rusima. Balkanski hriscanski narodi su davali podrsku Rusima kroz dobrovoljacke jedinice. U Grckoj je izbio ustanak protiv Britanaca i Francuza.

Iracionalnost po pitanju religije je promenila tok Evrope i sveta, kao i Rusije, Britanije i Francuske. Posto je Krimski rat, po posledicama, omogucio ujedinjavanje Nemacke.

Link to comment

Namenski, uozbilji se, znam da si ljut na Ruse zbog Ukrajine ali šta je tu je. Pomiri se sa tim. Ko treba da bude jeben njemu gaće same spadaju. EAU nema veze sa tim, ovo je druga priča.

:lol:

 

Ne mogu i necu da se smirim dok Kozaci ponovo ne projasu Jelisejskim poljima i dok gusenice nasih tenkova ne zagaze u vode Atlantika...

Sto se perfidnog Albiona, Dizraelija i Gledstona tice, nece biti novog Denkerka, a svet ce tek da dozivi najvece iskrcavanje u istoriji prema kome ce ono u Normandiji biti gola sprdnja.

 

Новая Англия, мы приходим!!!

Link to comment

Nemaš ti pojma o sindarinu, raše, kad ga ovako mixaš s morgulskim...

 

Апсолутно немам. Не знам ни шта ти те речи значе, нити ме занима.

Link to comment

Апсолутно немам. Не знам ни шта ти те речи значе, нити ме занима.

Super. A sad napravi napredak i proširi svoje nezanimanje i na moj jezik. I mene.

Link to comment

Amerikanci bi trebalo da polude pa da izbace Grcku iz NATO

 

Ali je neko tamo dovoljno šenuo i pripustio Erdogana na Balkan, na primer. To se, garant, i Bugarima i Grcima dopada. 

 

Na nekih 1000 km istočno od ove zemlje već besni jedan rat, koji je kao i sirijski, revitalizovao neke prastare antagonizme. Šta znam, ne bih bio tako siguran u beskrajnu Pax Americanu i da i ovaj deo sveta neće, poput Sirije i Ukrajine vrlo brzo da se vrati kojih stotinu ili više godina unazad.

 

A linije podele i netrpeljivosti su malte ne iste ko i tad, samo da jednog dana neko prestane da finansira grčki bailout..   

Link to comment

Super. A sad napravi napredak i proširi svoje nezanimanje i na moj jezik. I mene.

 

Од чега се прави напредак? Да набавим сировине на време.

Link to comment

Kao i kad? 

 

Ja sam govorio o tome da Amerikanci svesno i namerno izbace GR iz NATO. Not gonna happen. 

 

Kao pre 100+ godina. Naravno da ih neće izbaciti ali ih mogu izgubiti.

Link to comment

Ali je neko tamo dovoljno šenuo i pripustio Erdogana na Balkan, na primer. To se, garant, i Bugarima i Grcima dopada.

 

To će se raditi (tj već se pomalkice radi) parama a ne oružjem. Pri čemu Grčka kako god da okreneš najbolju bezbednosnu kombinaciju ima u NATO. Sa balkanskim bananama i onako svako može da radi šta mu se svidi i sigurno se Rusija u to neće mešati.

Edited by beowl
Link to comment

Kao pre 100+ godina. Naravno da ih neće izbaciti ali ih mogu izgubiti.

Pa da imaju Turke i NATO protiv sebe, nema sanse.

Link to comment

To će se raditi (tj već se pomalkice radi) parama a ne oružjem. Pri čemu Grčka kako god da okreneš najbolju bezbednosnu kombinaciju ima u NATO. Sa balkanskim bananama i onako svako može da radi šta mu se svidi i sigurno se Rusija u to neće mešati.

 

Pa čini se baš da je suprotno, Turci se još uvek ne ubijaju od nekih naročitih investicija ali zato bacaju oko na Bondstil npr i sve su prisutniji u raznoraznim vojnim vežbicama u okolini. I sve to u saglasju sa Gazdom.

 

Al ok, haluciniram(o), sve je u najboljem redu.

Link to comment

Pa čini se baš da je suprotno, Turci se još uvek ne ubijaju od nekih naročitih investicija ali zato bacaju oko na Bondstil npr i sve su prisutniji u raznoraznim vojnim vežbicama u okolini. I sve to u saglasju sa Gazdom.

 

Ulazi kinta polagano, samo ne kroz privatizacije. Bilo kako bilo, ako neko i krene da dokusuri Srbiju ili koga god u tom društvu jadnika, EAU se sigurno neće mešati (osim kroz poneku neobavezujuću rezoluciju). Za neko čačkanje Grčke potrebna je dozvola glavnih čika koju Turska nikada neće dobiti a ni nema takve planove.

 

Balkan je jednostavno predaleko za EAU, sve i kada bi oni glumili neke krstaše. A neće ih glumiti nego će se držati kešovine i prestiža u sopstvenom dvorištu.

Link to comment

Nisu bitne u ovom momentu želje Vašingtona i Moskve već ambicije Erdogana, ekonomska situacija i jačanje desnice u Bugarskoj i Grčkoj, prilike u okolini itd. Na toliko tema ovde se već upozorava na te opasnosti ali kad ova dva fenomena ukrstimo na jednoj, eto kao sve je u najboljem redu.

 

A dve supersile bi, kao i u Ukrajini, ne sumnjam, našle prostora da dodatno zamute

Edited by dillinger
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...