Jump to content
IGNORED

Politika i poplave


Turnbull

Recommended Posts

:isuse: Ko je ko u komandnom lancu i šta je čija nadležnost neka dokazuju naknadno na sudu, ima vremena. Problem je što je ovo okruglo govno iz Obrenovca sraslo sa foteljom i ne pomišlja da se javno izvini i formalno podnese ostavku, pošto je praktično funkciju predsednika opštine izgubio zajedno sa opštinom. Neko sa manje debelim đonom umesto obraza bi odavno izvršio samoubistvo, ali to su ekstremne mere, tako drastične stvari kao što je osećanje odgovornosti za ljude i imovinu niko od naših političara i ne očekuje. dovoljno je da se povuče u ilegalu i da ne zagađuje javni prostor svojom pojavom

Link to comment
  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    161

  • harper

    56

  • Aće

    54

  • ficfiric

    53

Top Posters In This Topic

Posted Images

Maric ne donosi odluku, on je izvrsni organ.

Ko onda? Nije valjda potrebna sjednica vlade.

Missim, kolko se ja sjećam, na kraju je izvršnu odluku o (okašnjeloj) evakuaciji Obrenovca (i preventivnoj Bariča) donio Grštab i Mali kao šef i komandant. GrŠtaba.

 

Dobio sam upravo dežavu da smo već negdje imali raspravu o nadležnostima™ u balkanobirokraciji. :huh:

Link to comment

^^pa cuj, ako je diskutabilno cija je odgovornost, ne vidim da je dobra opcija, objektivno gledajuci, da cuckovic podnese ostavku i time de fakto abolira sve ostale

Edited by morgana
Link to comment

Biće. I rečeno verovatno javno kada se bude stvorila prilika za to. Da bi se problem rešio treba ga postaviti tako da ne ispadne stranačko napičivanje

ja imam utisak da je poenta demokratije baš u tome da opozicija kritikuje propuste vlasti i ne vidim kako se stranačka politika može izbeći u takvim stvarima, a pogotovo ne vidim koja je bolja prilika od ove koju sada imamo. no, kod nas se stvara čudan konsenzus da nije vreme za podele i strančarenje dok traje kriza.

Link to comment

Super. Samo, da razjasnimo, da li je pisanim putem i pre ovih poplava ukazivano na sve to što ovde navodiš?

 

odgovor na hamletov post.

Edited by pacey defender
Link to comment

ja imam utisak da je poenta demokratije baš u tome da opozicija kritikuje propuste vlasti i ne vidim kako se stranačka politika može izbeći u takvim stvarima, a pogotovo ne vidim koja je bolja prilika od ove koju sada imamo. no, kod nas se stvara čudan konsenzus da nije vreme za podele i strančarenje dok traje kriza.

 

Ovde ne govorim o stranačkoj kritici nego o tome da ukažeš na problem tako da onaj kome ukazuješ, a ko drži nož i pogaču ne doživi to kao napad i onda da bi se odbranio ne uradi ništa, tj porekne problem. A pri tome nije taj problem napravljen sada nego se time od 90 i promene sistema niko nije na pravi način bavio...

Super. Samo, da razjasnimo, da li je pisanim putem i pre ovih poplava ukazivano na sve to što ovde navodiš?

Nije. Nije bilo ni prilike da se sistem testira u stvarnosti, a ni prilike da se porde hrpe drugih stvari njime ozbiljno bavi, pogotovo što je mnogo više bilo insistiranje na vojnoj komponenti vanrednih situacija. O tim problemima je bilo i prepiske. Koja je verovatno strogo pov ili tako nešto

Link to comment

Nije. Nije bilo ni prilike da se sistem testira u stvarnosti, a ni prilike da se porde hrpe drugih stvari njime ozbiljno bavi, pogotovo što je mnogo više bilo insistiranje na vojnoj komponenti vanrednih situacija. O tim problemima je bilo i prepiske. Koja je verovatno strogo pov ili tako nešto

 

Užasan je problem što gradske opštine nemaju u upravi sitemski prave ljude za vanredne situacije. I sad tebe pitaju iz vojnog odseka da daš procenu koliko ti treba boca tečnog azota u slučaju ratne opastnosti a ti ga bledo gledaš, pa on kaže napiši šta god a ti nemaš ni koga da pitaš nite te iko ikada obučio za tako nešto ni 3 dana kada preuzmeš sve.

 

Pa onda moli boga da imaš nekoga ko se razume u to. A ne daju ti da zaposliš nekoga kome je to struka a traže da praviš planove. A pri tome nisi ni jedinica lokalne samouprave jer si gradska opština. I posle juri maloga po savskom keju jer ne možeš da ga dobiješ na mobilni da g apitaš šta da radiš ako dođe do potrebe za evakuacijom.

Neki problemi su bili prepoznati i pre poplava ako dobro razumem. 

 

Ova država funkcioniše po principu "obrati mi se pismeno". Kada sam zakazivao intervju sa službenicom jednog ministarstva, pisao sam joj mail a potvrdu termina intervjua dobio sam preporučenom poštom u koverti. Poziv na najobičniji javni skup povodom obeležavanja međunarodnog dana _________ dobili smo poštom, poziv je preporučeno uputio državni organ. 

 

Pisana komunikacija je keva, to svako ko je zaposlen u javnom sektoru zna. To je najbolji mehanizam da se osigurate od kasnijih kritika. Ja mogu da zamislim da Čučković nije direktno odgovoran za ovo sranje, ali žao mi je, nije dovoljno učinio da na vreme ukaže odgovornima na propuste u komandnom lancu imajući u vidu da je i sam po funkciji deo tog lanca. Jedan mail sadržine, poštovani, imajući u vidu sadržaj važećih propisa (pa onda redom) molim za razjašnjenje u pogledu podele odgovornosti i nadležnosti u hipotetičkoj situaciji da dođe do __________, skinuo bi sa njega odgovornost koja mu se danas pripisuje. Nije mi jasno kako te stvari mogu da ostanu nerazjašnjene. Posao funkcionera je da urade sve, apsolutno sve što mogu, a ne samo da slede minimum svojih nadležnosti i da viču da je nejasna podela nadležnosti kada se sranje dogodi. 

Link to comment

Ako sam ja dobro povezao, Cuckovic je do sada u zivotu radio tri stvari:

 

1. sedeo u UO TENT-a,

2. sedeo u UO Serbian Airways-a i

3. sedeo na mestu predsednika opstine Obrenovac.

 

Dakle, od njega su se mogle ocekivati sledece vestine:

 

1. da cacka nos na sastancima dok se raspravlja o stvarima o kojima pojma nema jer je nestrucan

2. da dize ruku kad treba i koliko puta treba i

3. da ode u kafanu posle sastanaka raznih UO da zdere i loce na potpis.

 

Svaka dalja rasprava o nadleznostima. hijerarhiji i tome koga je sve trebalo da ceka da bi pod zastitom mantre "nisam ja, naredjeno mi" doneo odredjenu odluku je bespredmetna. Covek koji je na mestu na kojem je odgovoran za dobrobit ljudi i zastitu imovine MORA da bude sposoban da samostalno donese odluku u vanrednim okolnostima, jer kad bismo svi cekali da overimo svaku zivotnu odluku u tri primerka i da dobijemo odgovarajuici nalog od "visih instanci" nikada ne bismo presli ulicu na pesackom prelazu. Da li je njegova odgovornost ekskluzivna i jedina? Nije. Ceo taj lanac koji je doveo do ovakve tragedije u Obrenovcu treba da masti konopac. Da li ga to abolira? Ne abolira ga. Kad je znao tako i toliko nesposoban da zasedne na mesto predsednika opstine da lapa, zdere, loce i igra se uspesnog politicara, sad neka jede govna. Sa sve drugarima cije je naredbe cekao dok su mu se gradjani davili u bujici.

Edited by harper
Link to comment

^^pa cuj, ako je diskutabilno cija je odgovornost, ne vidim da je dobra opcija, objektivno gledajuci, da cuckovic podnese ostavku i time de fakto abolira sve ostale

 

Naravno, mada su šanse da se na kraju stvarno utvrdi ko je za šta odgovoran  i da odluka ko treba da  najebe ne bude politička, slabe do nikakve. Pošto je ceo sistem i zamišljen tako da niko ne  bude odgovoran. Ali o tom po tom. Za sada, on može samo da izađe i da kaže moj posao je završen, Obrenovac više ne postoji

Link to comment

Samo da naglasim da predsednik opstine obrenovac nije isto sto i predsednik opstine krupanj jer obrenovac nije opstina na nacin na koji krupanj jeste. Naravno da kada je neko i na mestu predsednika gradske opstine snosi politicku i moralnu odgovornost za stvari koje se dese na podrucuju njegove opstine, ali u onoj meri u kojoj moze da utice na te stvari i sustinski i formalno.

 

Znam da je u sredu uveče čučković govorio i o evakuaciji i o visokoj vodi i da je celu noć bio sa malim "na terenu". Sta se dešavalo tih sudmonosnih sati tokom noći, treba ispitati i kazniti odgovorne. Nadam se da će se utvrditi pravedno ko je odgovoran a da neće nastradati neki nebitni likovi. Samo toliko

Link to comment

Užasan je problem što gradske opštine nemaju u upravi sitemski prave ljude za vanredne situacije. I sad tebe pitaju iz vojnog odseka da daš procenu koliko ti treba boca tečnog azota u slučaju ratne opastnosti a ti ga bledo gledaš, pa on kaže napiši šta god a ti nemaš ni koga da pitaš nite te iko ikada obučio za tako nešto ni 3 dana kada preuzmeš sve.

 

Pa onda moli boga da imaš nekoga ko se razume u to. A ne daju ti da zaposliš nekoga kome je to struka a traže da praviš planove. A pri tome nisi ni jedinica lokalne samouprave jer si gradska opština. I posle juri maloga po savskom keju jer ne možeš da ga dobiješ na mobilni da g apitaš šta da radiš ako dođe do potrebe za evakuacijom.

 

Ja samo govorim o onome što [, bi pametan smatrao da samo lud već nije to uradio] nije kasno ni večeras ukoliko neće biti urađeno ni sutra. 

A govorim o trebovanju startno sa nultim potrebama.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...