Jump to content
IGNORED

Poplave u Srbiji, BiH i Hrvatskoj


kapetanm

Recommended Posts

ja moram nešto da primetim - underground zajednica koja se uglavnom povezuje po socijalnim mrežama, kafanama i privatnim kućama kipi od besa prema vlasti. Prema kompletnoj vlasti bez obzira na nivo i odgovornost.

 

neće biti ni malo lako Vučiću, pa ni svima ostalim, da to amortizuju, mmw.

 

јел се ждере јагњетина у знак протеста?

Link to comment

Ministarstvo zdravlja stopiralo godišnje odmore do 15.06... Moja keva i tetka imale uplaćen aranžman preko Perla Travela od sutra, otišle tamo sa sve papirom iz ministarstva, neće lopurde da vrate pare.. :frust:

a da se ministarstvo/drzava obrati?

 

mislim, unjih je veci chekic? :unsure:

Link to comment

a da se ministarstvo/drzava obrati?

 

mislim, unjih je veci chekic? :unsure:

Zvaće sutra YUTU pa ako treba i terati dalje.. A verovatno će biti još gomila ljudi u sličnoj situaciji.. Nije problem, poštuje se odluka ali bar nek vrate kintu..

Link to comment

a da se ministarstvo/drzava obrati?

 

mislim, unjih je veci chekic? :unsure:

 

 

Sta ima privatna kompanija sa tim sta je drzava nekom naredila realno. Ako u terms&conditions u agenciji ne stoji da ce se npr u slucaju bolesti, smrti, rata, mobilizacije, poslovnog puta, ipak ne moze stici na aranzman, i da kad se to prijavi 7 dana pre puta, oni vracaju pare, onda to ne stoji.

Eventualno drzava treba da nadoknadi stetu u vezi sa svojim naredbama.

 

I one karte sto kupujem za avion po inostranim firmama imaju razlicitu cenu ako hocu da bude cancellable, zasto bi turisticka agencija trebalo da pokriva ovo?

 

Druga stvar je sto mislim da u slucaju da se ne moze stici na aranzman iz raznih razloga pa makar i mog hira, a to dojavim 14 dana unapred, trebalo bi po nekoj logici da ima klauzula da se vraca recimo 70% para ili tako nesto.

Link to comment

u, andergraund zajednica, zajebano. vucic u panici.

 

inace, nevezano za ovo, lepo je videti da i ovde ima botova. nisu glupi ko oni na vestima, al bot je bot.

Link to comment

Sta ima privatna kompanija sa tim sta je drzava nekom naredila realno. Ako u terms&conditions u agenciji ne stoji da ce se npr u slucaju bolesti, smrti, rata, mobilizacije, poslovnog puta, ipak ne moze stici na aranzman, i da kad se to prijavi 7 dana pre puta, oni vracaju pare, onda to ne stoji.

Eventualno drzava treba da nadoknadi stetu u vezi sa svojim naredbama.

 

I one karte sto kupujem za avion po inostranim firmama imaju razlicitu cenu ako hocu da bude cancellable, zasto bi turisticka agencija trebalo da pokriva ovo?

 

Druga stvar je sto mislim da u slucaju da se ne moze stici na aranzman iz raznih razloga pa makar i mog hira, a to dojavim 14 dana unapred, trebalo bi po nekoj logici da ima klauzula da se vraca recimo 70% para ili tako nesto.

ne znam. to sve stoji, ali ovo nije obichna situacija.

Link to comment

ne znam. to sve stoji, ali ovo nije obichna situacija.

 

Pa nije obicna situacija, ali sta je predvidjeno za neobicne? Na ciji trosak treba da padnu zbog toga nastali troskovi, drzavin, gradjaninov, ili agencijin? Svi da podele? Samo agencija?

Link to comment

Pa nije obicna situacija, ali sta je predvidjeno za neobicne? Na ciji trosak treba da padnu zbog toga nastali troskovi, drzavin, gradjaninov, ili agencijin? Svi da podele? Samo agencija?

Pa i banke su iskulirale kredite pored ugovornih obaveza, trebalo bi i ovi da vrate bar veći deo kinte.. Edited by zoki
Link to comment

Slazem se da treba da vrate veci deo kinte, to sam vec napisala. Ali to bi trebalo da bude pokriveno vec u samom ugovoru*, ne znam kakva je to agencija, ali moji rodjaci su tako otkazali letovanje pre par godina i dobili pare nazad preko tih preko kojih su oni isli.

 

A sta je to sa bankama, ne znam na sta mislis?

 

*ili da postoji opcija dodatnog osiguranja i sl

Edited by Dagmar
Link to comment

 

A gdje je bio Josipović?

Hrvatskog predsjednika poplave su dočekale odmah po povratku iz SAD-a. Odmah u četvrtak 15. svibnja Josipović je odobrio slanje helikoptera Hrvatskog ratnog zrakoplovstva u BiH da bi zatim nestao na dva dana, do nedjelje, kada je obišao poplavljena područja u Posavini.

Nakon što se kratko rukovao s ljudima koji su u bujici izgubili svoje domove, Josipović je nastavio dalje putevima kampanje. Gostovao je ovaj tjedan tako u Koprivici i Križevcima, te svratio do Zadra pa zajedno s Božidarom Kalmetom na bivšoj Titovoj jahti krstario po otocima Molatu, Silbi i Ugljanu.

Danas će se Josipović ponovo družiti s žrtvama poplava: u popodnevnim satima posjetit će Slavonski Brod, Gradac i Pleternicu. Ne sumnjamo da će Josipović i ovoga puta žrtvama poplava ponuditi tople riječi utjehe, ali što je s konkretnom pomoći? Ured predsjednika RH jedna je od rijetkih institucija koje žrtvama poplava još nisu donirale niti lipe. Josipovićev ured za 2014. godinu iz proračuna je dobio 43,9 milijuna kuna.

Go*no.

Link to comment

9ygavaty.jpg

8y9etety.jpg

4esaqemy.jpg

 

Barijera u Golubcu.Odlično urađeno!Nisu čekali da im kažu...

 

Послато тетејцем

Edited by Frank Pembleton
Link to comment

bokte pa to ne odlazi nikud, nema gde :o

 

da li je uopshte bilo nasipa sa te strane, bosanske? ne mogu da se setim :unsure:

Bio, probilo
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...