Jump to content
IGNORED

Poplave u Srbiji, BiH i Hrvatskoj


kapetanm

Recommended Posts

možda ne znam šta da radim u slučaju poplava, ali znam šta je sida veš i koliko flaša viskija imaju načelnici odeljenja u stanovitom beogradskom porodilištu :)

Ako smem da pitam šta je "sida veš"?

Edited by Deemer
Link to comment

Koliko sad nadjoh na netu vojska Srbije ima 33.000 pripadnika. Nije mi jasno zasto se nije moglo da angazuje i u ovoj situaciji tih 5000 vojnika. Tim pre sto poznajem par vojnika koji sada sluze po ugovoru, svaki je fizicki neuporedivo spremniji od prosecnog vojnika iz osamdesetih.

 

Vojska Srbije ima  30/40 000 zaposlenih. Realan broj ljudi pod oruzjem je oko deset hiljada.

Link to comment

Vojska Srbije ima  30/40 000 zaposlenih. Realan broj ljudi pod oruzjem je oko deset hiljada.

 

Tih 10k je pod zescom kontrolom inace bi cas posla bili do Za... Tokija! :s_p:  :ph34r:

Link to comment

 

Pucanjem nasipa Kopanice rijeka Sava potopila je veliko minsko polje na graničnom području Brčko distrikta i općine Orašje gdje se u narednim danima očekuju mogući problemi od aktiviranja neeksplodiranih ubojnih sredstava nakon povlačenja vode, rekao je za Anadoliju Esad Aletić, šef Ureda Centra za uklanjanje mina (BH MAC) sa sjedištem u Brčkom.  "Ne možemo ništa poduzeti jer je sve pod vodom. Izdat ćemo upozorenje za stanovništvo tog područja na poseban oprez nakon povlačenja vode. Moglo bi biti problema i iz tog razloga moramo učiniti sve kako bi preventivno djelovali i spriječili moguće posljedice", naglasio je Aletić.

 

On je istakao kako je trenutno na području koje pokriva Ured BH MAC-a iz Brčkog stanje zadovoljavajuće, s obzirom da nisu evidentirana aktiviranja NUS-a.

 

Osim timova BH MAC-a, na terenu su i pripadnici ekipa iz Oružanih snaga (OS) BiH, Civilne zaštite RS-a kao i Norveške narodne pomoći i drugih nevladinih deminerskih organizacija koje su pristigle u BiH kako bi se obilježilo što više kritičnih područja, s obzirom da su stare oznake za minska polja nestale u poplavama.

 

Prema preliminarnim rezultatima trenutno je 900 kilometara kvadratnih poplavama zahvaćenih površina pod direktnim ili indirektnim uticajem mina. Najveći problem se očekuje upravo u Posavini gdje je najveći broj minski sumnjivih površina zahvaćeno poplavama

Link to comment

ja moram nešto da primetim - underground zajednica koja se uglavnom povezuje po socijalnim mrežama, kafanama i privatnim kućama kipi od besa prema vlasti. Prema kompletnoj vlasti bez obzira na nivo i odgovornost.

 

neće biti ni malo lako Vučiću, pa ni svima ostalim, da to amortizuju, mmw.

Link to comment

Vučilovac danas

 

...

bokte pa to ne odlazi nikud, nema gde :o

 

da li je uopshte bilo nasipa sa te strane, bosanske? ne mogu da se setim :unsure:

Edited by gospa buba
Link to comment

Telenor najugroženijim korisnicima produžio rok za plaćanje računa za 30 dana.

a onda 2 rachuna odjednom?

 

ne znachi da nudim bolje reshenje. samo divim.

Edited by gospa buba
Link to comment

Ministarstvo zdravlja stopiralo godišnje odmore do 15.06... Moja keva i tetka imale uplaćen aranžman preko Perla Travela od sutra, otišle tamo sa sve papirom iz ministarstva, neće lopurde da vrate pare.. :frust:

Link to comment

ja moram nešto da primetim - underground zajednica koja se uglavnom povezuje po socijalnim mrežama, kafanama i privatnim kućama kipi od besa prema vlasti. Prema kompletnoj vlasti bez obzira na nivo i odgovornost.

 

neće biti ni malo lako Vučiću, pa ni svima ostalim, da to amortizuju, mmw.

 

 

Da amortizuju sta ? Sedenje po kucama i kafanama ?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...