Jump to content
IGNORED

Толстый и тонкий


Ryan Franco

Recommended Posts

19 minutes ago, 3opge said:

 

postoji ipak mala razlika:

Navaljni je (jedini?) politicki opozicionar i kriticar putina dok je epstein bio trumpov jaran sa kojim je konzumirao mladu pichetinu, opskrbom iste se bavila madam gislaine. 

koja je bila nestala da bi nedavno bila otkrivena ovde u mom komsiluku od strane FBI. uredno je uhapsena iako su je na izolovanom imanju cuvali bivsi SAS-ovci.   

Ma ne pravim pitanje, i sve u svemu priznajem i malu razliku koja, bice, postaje sve manja...

Pravim pitanje oko selektivnosti i metoda selekcije: eno ga lik gore okacio PR sa kao bajagi podjebavajucim 'neko smesta Putinu...'

 

A citatom o ratnim zlocincima sam pokazao gde ta vrsta univerzalnog humanizma i renesanse vodi...

Link to comment
2 minutes ago, vememah said:

Gde li vodi, verovatno negde gde se ovakve svinjarije ne bi događale.

U jedan bolji, lepsi, humaniji svet u kome bi se svi voleli, grlili i ljubili...:heart:

 

U potpisu: Mis Univerzum...

Link to comment
2 hours ago, 3opge said:

 

samo ti guslaj o racionalnom dobrici putinu sto ne zna da truje, ima ovde bolida kojii ce to popuse 

Mene tuga hvata ako si ti ono što sam napisao razumeo ovako. Napisah sasvim suprotno od boldovanog.

Oni koji veruju u ono što sam citirao su u rangu onih koji veruju slepo Informeru. Da li su bolidi nek prosude sami.

Da li ti stvarno ne možeš da shvatiš  da neko ko je daleko od dobrice može da bude savršeno racionalan? Naprimer, Tito je bio daleko od dobrice, a bio je itekako racionalan.

Navedoh podosta primera gde je Putin bio krajnje racionalan. Hajde navedi nekoliko gde je bio neracionalan.

Link to comment
3 hours ago, duma said:

 

KGB uspeo da napravi otrovniji otrov od onog koji je bio najotrovniji. Naravno, nisu mogli da smisle ništa novo, pa su unapredili Novičok.  Ovaj najnoviji otrov ima samo jednu manu:

 

 

ne ubija, ako u roku od sat da stignete u bolnicu. Ne mogu da verujem da neko normalan može da poveruje u to. Onaj ko stvarno veruje u to, nema pravo da se smeje onim koji crpe istinu iz Informera.

 

Da ne bude zabune, Putin je daleko od dobrice. Stasao ju u KGB-u i radio u DDR. Sumnjam da mu  je ljudski život svetinja. Samo, on je dosad sasvim jasno pokazao da itekako racionalan, da ume da iskontroliše sujetu. Da je bio na njegovom mestu Tramp bi u Siriji zaratio  s Turskom i Izraelom, a verovatno i započeo WW3. Putin je istrpeo par   šamara, ali je završio posao bolje nego što se i sam nadao.

 

Žalosna istina je da su danas diktatori (Putin i Si) mnogo racionalniji od vođa demokratskog sveta, poput Trampa i Džonsona. Što je najgore, US će uskoro da bira između pomahnitalog Trampa i izlapelog Bajdena. Neko od njih će kontrolisati Crveno dugme:wacko:. Nije taj izbor nametnula RT, ni ruski hakeri, a bogme ni Kinezi. 

 

Naravno, iako lažu nemci, lažu francuzi a lažu i stari imperijalisti šveđani (http://balkans.aljazeera.net/vijesti/navalni-bolje-i-uskoro-ustaje-iz-kreveta-nova-potvrda-trovanja-novicokom) jasno je da se "racionalni diktator" Putin nikada ne bi latio takvih prljavih metoda. Srećom postoje ljudi koji su laži prozreli pa mogu da nam "otvore oči". 

Link to comment
1 minute ago, vememah said:

Čist PR, ni č od činjenica, niko od spomenutih nije ubijen ni otrovan.

Vememahe, PR u mom postu je znacilo Pussy Riot, mrzelo me da kuckam pun naziv.

Ne znam sta si ti u svom tvitoidnom citanju pomislio...

 

Ja malo bolje od tebe poznajem Rusiju, sa sve PR, da ne bude zabune cenim je i postujem ali sam najsrecniji kada je i ako je na bezbednoj udaljenosti i kada me/nas ne brani, ali nemoj me zatrpavati lamentima PR kao dokazima za bilo sta.

i - sta bi sa onim  Швабом?

Link to comment
5 minutes ago, Luther said:

 

Naravno, iako lažu nemci, lažu francuzi a lažu i stari imperijalisti šveđani (http://balkans.aljazeera.net/vijesti/navalni-bolje-i-uskoro-ustaje-iz-kreveta-nova-potvrda-trovanja-novicokom

Ajd pročitaj ovaj naslov, pa ukrsti s tim da je otrovan s pojačanim najjačim oteovom. Ako tebi to nije čudno, ne znam šta da kažem. Na ovom topiku osećam se kao na forumu Informera. 

Ne dobih te primere iracionalnosti.

 

Link to comment
2 minutes ago, duma said:

Ajd pročitaj ovaj naslov, pa ukrsti s tim da je otrovan s pojačanim najjačim oteovom. Ako tebi to nije čudno, ne znam šta da kažem. Na ovom topiku osećam se kao na forumu Informera. 

Ne dobih te primere iracionalnosti.

 

 

Nemam šta ja da čitam, čitali su umesto mene malo kompetentniji i došli do određenih zaključaka. "Zasebnim testovima iz Francuske, Njemačke i Švedske ustanovljeno je da je otrovan novičokom, nervnim otrovom razvijenim u sovjetsko doba".  Njima ništa nije čudno. Ali pošto oni lažu sve je jasno.

Link to comment

Momci,

oće li mi neko objasnit kako to da neđe svako peto trovanje bude uspješno? Što ne pokušaju nekako drugačije? I one šaljivdžije iz KGB na video nadzorima. Jel moguć toliki amaterizam?

Tim povodom uvijek se sjetim Kristijana Golubovića koji je opisivao neuspješnu misiju ubistva Albanca Kadrijua. Njegovi opisi da crkneš od smijeha. Kao smotani crnci iz Snatch.

"Nisam imao neko iskustvo ali sam pretpostavljao da se politička ubistva baš ne rade tako".

Link to comment
1 hour ago, Luther said:

 

Nemam šta ja da čitam, "Zasebnim testovima iz Francuske, Njemačke i Švedske ustanovljeno je da je otrovan novičokom, nervnim otrovom razvijenim u sovjetsko doba". 

Ne vidim da pominju koliko je otrovan i da ga ima samo u Rusiji.

Očigledno nije baš mnogo otrovan, s obzirom na učinak. Ko sve poseduje novičuk ne znamo.

 

Besmisleno je u ovu priču  oko trovanja novičukom ubacivati nešto deseto. Ovo s novičukom je prevelika blamaža i za db Ugande, a ne za KGB.

Link to comment
32 minutes ago, duma said:

Ne vidim da pominju koliko je otrovan i da ga ima samo u Rusiji.

Očigledno nije baš mnogo otrovan, s obzirom na učinak. Ko sve poseduje novičuk ne znamo.

 

Besmisleno je u ovu priču  oko trovanja novičukom ubacivati nešto deseto. Ovo s novičukom je prevelika blamaža i za db Ugande, a ne za KGB.

 

Sve si ti u pravu i baš zbog toga Merkel i Makron traže objašnjenje oko atentata na Navalnog od "racionalnog diktatora" a ne recimo od Ugande. A pošto "očigledno nije baš mnogo otrovan" može i na leb da se maže, što možeš i da probaš jer ko zna ko ga sve poseduje.

Link to comment

Pa rusi su valjda imali 6 bezuspešnih pokušaja po onom aljazeera članku,  a jedino uspešno trovanje je severnokorejsko trovanje onog nekog starijeg brata lidera...

A i u tom slučaju su ga lično poprskali po licu (pa su tako mogli i da ga napadnu nožem ili bilo čim), te su neposredni izvršitelji odmah uhapšeni

 

Tako da se kao otrov pokazao komično neučinkovit.

 

Navalni mi je jedan od heroja ruske politike i poprilično mi je teško da se sprdam sa ovim,  ali kao da nedostaje neko objašnjenje...

 

Npr. prihvatljivo objašnjenje bi mi bilo da zapadne službe poseduju neki ultra efikasan protiv-otrov

Link to comment

E ali mi ne znamo koliko je bilo uspešnih pokušaja, jer u državi "racionalnog diktatora" protivnici režima jednostavno nestaju, iščezavaju ili "neobjašnjivo" umiru. Osim onih koje napucaju pored Kremlja čisto kao primer i pokaznu vežbu. Možda treba tražiti objašnjenje od db Ugande. 

Link to comment
×
×
  • Create New...