Jump to content
IGNORED

Толстый и тонкий


Ryan Franco

Recommended Posts

treba tog trovaca i njegovu garnituru staviti pod najgore sankcije u istoriji, zamrznuti mu sve sto je nagomilao po svajcarskim bankama i ne dati mu da promoli glavu iz kazamata u kojem se poigrava ubijanjem novinara i politickih protivnika. onda neka smrad pravi grandiozne parade.

 

  • +1 1
Link to comment

Jebote, moguce da sam ja previse trilera pocitao i pogledao u zivotu, ali stvarno mi ne ide u glavu da nekakav KGB ili ko god ubija za Putina nema bolji, efikasniji, diskretniji i manje dokaziv nacin od novicoka. Posebno nakon onog fijaska s ruskim prebezima u UK pre neku godinu. Kamo helikopterske i automobilske nesrece, meci ispaljeni iz kisobrana ili ko zna kakve druge metode? Jel moguce da su toliki dunsteri?

  • +1 1
Link to comment
17 minutes ago, chandra said:

Jebote, moguce da sam ja previse trilera pocitao i pogledao u zivotu, ali stvarno mi ne ide u glavu da nekakav KGB ili ko god ubija za Putina nema bolji, efikasniji, diskretniji i manje dokaziv nacin od novicoka. Posebno nakon onog fijaska s ruskim prebezima u UK pre neku godinu. Kamo helikopterske i automobilske nesrece, meci ispaljeni iz kisobrana ili ko zna kakve druge metode? Jel moguce da su toliki dunsteri?

 

prosto ih boli kurac da pokusaju da zamaskiraju sva ta ubistva i trovanja.

 

 

 

Link to comment

Poslušajte ovaj podcast

https://player.fm/1BCwSaT
Mark Galeotti priča baš o ovom slučaju, i slažem se sa njim da ni način ni vreme ne ukazuju da je Putin ovo uradio jer mu trenutno nije u interesu.

 

Navalni je trn u oku i mnogim ruskim tajkunima o kojima je izveštavao, pa je sasvim moguće da je neko od njih odgovoran, mada ostaje pitanje kako su i oni smeli bez dozvole putina....

Link to comment
3 hours ago, steins said:

Pa što ga onda nisu roknuli metkom i gotovo?

 

 

pa to, ako ih boli kurac ima daleko efikasnijih metoda. ako im je do diskrecije, ima mnogo diskretnijih. pa cak i ako trujes, ne trujes bas otrovom koji ima tvoj potpis na sebi.

 

ne znam, nemam naravno pojma sta su im metode i zasto (a ni ko su to oni), ali mi je cela prica bas cudna. doduse, bilo mi je cudno i nerazumljivo (a i danas je) zasto su ivana stambolica onako ubili.

Link to comment
21 hours ago, chandra said:

Jebote, moguce da sam ja previse trilera pocitao i pogledao u zivotu, ali stvarno mi ne ide u glavu da nekakav KGB ili ko god ubija za Putina nema bolji, efikasniji, diskretniji i manje dokaziv nacin od novicoka. Posebno nakon onog fijaska s ruskim prebezima u UK pre neku godinu. Kamo helikopterske i automobilske nesrece, meci ispaljeni iz kisobrana ili ko zna kakve druge metode? Jel moguce da su toliki dunsteri?


Ovako je mnogo efikasnije ako je cilj plasenje opozicije u Rusiji. Sa Skripalom slicno - plasenje bivsih saradnika.

Link to comment
2 hours ago, Anduril said:


Ovako je mnogo efikasnije ako je cilj plasenje opozicije u Rusiji. Sa Skripalom slicno - plasenje bivsih saradnika.

 

Samo što ovi nisu hteli da ih plaše nego da ih pobiju

Link to comment
On 2.9.2020. at 22:56, steins said:

Pa što ga onda nisu roknuli metkom i gotovo?

 

Nemcov je tako prošao. Možda Putin ostavlja slobodu podređenima da biraju egzekuciju.

Link to comment
On 3.9.2020. at 2:41, chandra said:

pa to, ako ih boli kurac ima daleko efikasnijih metoda. ako im je do diskrecije, ima mnogo diskretnijih. pa cak i ako trujes, ne trujes bas otrovom koji ima tvoj potpis na sebi.

Ma ovo je Putinu idelano. Koristi otrov koji ima učinak 0%, a ima ruski potpis. Eto, objasnio ti je Anduril da je za njega mnogo efikasnije da svi znaju da je on pokušao ubistvo, a da taj preživi.  Dobije sankcije, a nikog ne nosi na duši. Milina.

Neuspeli pokušaji trovanja mnogo više zastraši protivnike nego da neko prosto nestane, ili na njega naleti auto, ili se predozira, obesi, skoči s mosta. Trovanje s polonijumom je nešto sasvim drugačije. Slanje poruke, okrutno i efikaso u svakom pogledu. Da li ga je baš on naredio ne znam, ali me ne bi iznenadilo. 

 

On 3.9.2020. at 2:41, chandra said:

ne znam, nemam naravno pojma sta su im metode i zasto (a ni ko su to oni), ali mi je cela prica bas cudna. doduse, bilo mi je cudno i nerazumljivo (a i danas je) zasto su ivana stambolica onako ubili.

Ako me sećanje dobro služi, kad su ubili Stambolića sakrili su leš. To spada pod ono politički protivnik jednostavno nestane. Obilato koristile diktature širom sveta. Ova neuspela trovanja su nešto novo u svetskoj istoriji. Neuspela trovanja su žešći blam za bilo kog, a ne za nekog ko je postavio marionetu za US predsednika (bar tako demokrate kažu) i najveća je pretnja slobodi i demokratiji.

 

 

Link to comment
  • Krošek pinned this topic
  • Krošek unpinned this topic
  • Redoran locked and unlocked this topic
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...