Jump to content
IGNORED

Толстый и тонкий


Ryan Franco

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
Quote

 

Dimitrij Peskov, portparol ruskog predsednika, izjavio je da ne razume odakle državnom statističkom zavodu "Rosat" podaci o tome da Rusi nemaju novca za obuću.


"Bio bih zahvalan statističkom zavodu na objašnjenju tih podataka", izjavio je Peskov.

 

On je rekao i da mu je teško da to komentariše.


"Zašto baš obuća, zašto samo trećina i odakle dolaze ti podaci? Bio bih zahvalan statističkom zavodu na objašnjenju tih podataka", izjavio je Peskov.

 

"Rosat" je objavio rezultate istraživanja standarda života stanovništva za 2018, u kojem iznosi podatke o finansijskom stanju građana. Čak 35 posto ispitanika navelo je kako ne može "za svakog člana porodice da kupi dva para udobnih i sezonski prikladnih cipela, a čak 11 odsto porodica ne može sebi da priušti neophodne lekove".

 

 

Majstor napao statistički zavod ladno.

Link to comment

Иду боси? Колико процената у Британији не може да приушти непоходне лекове?

Link to comment
  • 1 month later...

Poljska vlada je saopstila da Rusija sa sve Putinom nece biti pozvana na svecano, jubilarno obelezavanje 80 godina od pocetka Drugog svtskig rata koje se tradicionalno odrzava na poluostrvu Westerplatte, mestu nekadasnje poljske enklave u Freie Stadt Danzig, gde je prvo zapucalo jutrom 1. septembra 1939.

Odluka je obrazlozena sankcijama Rusiji glede ponasanja u Ukrajini i oko Krima...

Doduse, kako je pocelo i kako termin 'oslobodjenje' biva uredno i sve cesce zamenjivan terminom 'okupacija', Rusija tesko da ce da vidi proslavu, obelezavanje zavrsetka Drugog svetskog rata...

Ceka se obelezavanje 23. avgusta, takodje okruglog ovogodisnjeg jubileja, dana potpisivanja Pakta, tu nece biti promasaja.

Edited by namenski
Link to comment

Зашто морон?

Па човек само следи линију... :fantom:

 

 

Ono, Rusi ce negde morati da postave granicu u eksploataciji sovjetskog ratnog napora, ali odreci se ma i dela sopstvene istorije zarad povladjivanja trendovima sveopste revizije i pristajanja na svodjenje WW2 na silovane Nemice, nepotrebno razaranje Drezdena, okupaciju umesto oslobodjenja Istocne Evrope, nesrecnu sudbinu nemackih ratnih zarobljenika i Pakt Molotov - Ribentrop nece moci i ne sme da moze.

A i nece da valja, ne samo zarad Rusije, nego i zarad nedavanja municije sve povampirenijim revizionistima svake fele.

Ono, nije bas da im je bila nuzna Georgijevska lenta i slicne gluposti, ali su - takvi kakvi su - naprosto gurnuti od strane Zapada u taj narativtm.

Link to comment
27 minutes ago, laser lotus said:

Drezden su demolirali RAF/USAF.

Ajde?

 

 

:)

Zezanje na stranu, Drezden - zato sam ga i pomenuo - spada u uobicajene argumente koji se uklapaju u niz koji sam naveo.

I jednu od omiljenih tema takozvanog novog citanja istorije, da ne kazem revizionizma: cini mi se da je pre par decenija, otprilike, bilo nekih malokrvnih pokusaja da se od Britanaca iskamci neko danas toliko popularno izvinjenje, zaljenje, taj rad, a poprilicno sam siguran i da su Britanci to glatko odjebali.

Link to comment
22 minutes ago, namenski said:

Ajde?

 

 

:)

Zezanje na stranu, Drezden - zato sam ga i pomenuo - spada u uobicajene argumente koji se uklapaju u niz koji sam naveo.

I jednu od omiljenih tema takozvanog novog citanja istorije, da ne kazem revizionizma: cini mi se da je pre par decenija, otprilike, bilo nekih malokrvnih pokusaja da se od Britanaca iskamci neko danas toliko popularno izvinjenje, zaljenje, taj rad, a poprilicno sam siguran i da su Britanci to glatko odjebali.

a sto ti bezis od revizionizma? on po sebi ne mora da bude los. 

nasa istoriografija je produkt jednopartijskog rezima a to ima i losih strana.

e sad treba prepoznati ciljeve revizije. ako je doprinos i razlog iskljucivo naucno saznanje onda je to valda dobro.

najveci je problem ono sto je ovde napisala @gospa buba o tome na sta se svela danasnja nauka tj da su ciljevi jednokratni i strogo odredjeni novcanoj dobiti.

isto vazi i za ovo na ovom topiku

Link to comment
7 hours ago, bradilko said:

a sto ti bezis od revizionizma? on po sebi ne mora da bude los.

Naravno da ne mora.

On je normalna i svakodnevna pojava u istoriografiji.

No koliko ja poznam namenskog (a on će me ispraviti ukoliko griješim), on je više mislio na negacionizam.

Link to comment
×
×
  • Create New...