Jump to content
IGNORED

Толстый и тонкий


Ryan Franco

Recommended Posts

Mogli su docekati i da Franklin ili Harry otkace par komadA na Berlin, Pariz i Moskvu... Da se npr. kojim slucajem tokom rata desila jos jedna ®evolucija u SSSR mislim da bi to bio neminovni korak sprecavanja invazije Londona.

Inviato dal mio Redmi 4 utilizzando Tapatalk

Link to comment
3 hours ago, Anduril said:

nemacki levicari koji su ne retko zavrsavali u koncentracionim logorima jos pre rata.

Јесте, помен разбијања Блокаде Лењинграда је идеална, права прилика да се сетимо немачких левичара, само под условом да нису комунисти стаљинисти, који су не ретко завршавали у концлогорима...

Link to comment
1 hour ago, adam said:

 

ideologija ovde nema sta da trazi. cinjenica je da su staljinisti i ostali rusi ratovali protiv nemacke, bili kljucni faktor u unistenju fasizma (sto se ovde i te kako zaboravlja i muti se voda nekim nemackim levicarima i analizama komemoracije) i to ih je jako skupo kostalo. niko nije polozio toliko zrtava u borbi protiv fasizma. niko! nikakve analize i prekrajanja ne bi li se drugi svetski rat upakovao u trenutnu politicku sliku ovu cinjenicu ne mogu izmeniti.

 

to kako ce rusi komemorisati svoje mrtve je njihova stvar. i svadje oko toga kako treba komemorisati su njihova stvar. vrlo los ukus (citaj podlost) je kritika komemoracije od strane nemacke stampe. bas kao sto bi bilo kad bi krenuli da kritikuju komemoraciju holokausta.  

 

Jos jednom, najvece zasluge i zrtve u borbi protiv nacista nisu podneli staljinisti nego pre svega sovjetski narodi, vojnici, vecina oficira pa i mnogi komunisti koji nisu bili staljinisti nego cesto zrtve tog sistema.

Ne znam odakle ideja da se bandi ubica na celu sa Staljinom daje legitimitet da predstavljaju ceo narod i drzavu ako znamo kako je vladao. SSSR je uspeo da pobedi naciste i pored Staljina a ne zahvaljujuci njemu.

Sto se komemoracije tice, opet, o tome se ne pitaju mnogo gradjani Lenjingrada kako bi trebalo nego uglavnom banda KGB spijuna i tajkuna koja takodje ima ogranicen legitimitet i koja skriva istinu o staljinizmu kao zmija noge.

 

Link to comment

Ova dva smećara istrajavaju u relativizovanju nacističkih zločina i žrtava. Što treba da urade da bi, iz čisto sanitarnih razloga, bili uklonjeni odavde?

Link to comment
Just now, Pantelija jr said:

Ova dva smećara istrajavaju u relativizovanju nacističkih zločina i žrtava. Što treba da urade da bi, iz čisto sanitarnih razloga, bili uklonjeni odavde?

Čekam drugare iz moderacije...

 

Učestvovao sam u raspravi, pa ne bi bilo lepo da ja sečem bilo šta...

Link to comment

Koliko ja vidim, niko ovde ne relativizuje nacizam ali za staljinizam nisam siguran. Druga pesma bi se ovde pevala da je Srbija prosla kao neki drugi narodi koje je Staljin izgenocidisao. 

Link to comment
27 minutes ago, Anduril said:

Koliko ja vidim, niko ovde ne relativizuje nacizam ali za staljinizam nisam siguran. Druga pesma bi se ovde pevala da je Srbija prosla kao neki drugi narodi koje je Staljin izgenocidisao. 

Evo ga, dohvatio se i Srbije :isuse: 

Idemo dalje, ima nas onoliko koji bi sada iz taka mogli da nastavimo da random trucamo njegove fraze i budalastine koje slede.

Em smo navikli, em ih znamo napamet :fantom:

Link to comment
44 minutes ago, radisa said:

Čekam drugare iz moderacije...

 

Učestvovao sam u raspravi, pa ne bi bilo lepo da ja sečem bilo šta...

 

idi bre, eo ja ti necu zamerit ako zauzmes stav, nema potrebe da se uzdrzavas...izvoli svrstat se tamo gdje mislis da si u dobrom drustvu

 

Link to comment

napadi ad personam, uvrede i samoproklamovana moralna superiornost, denuncianizam, ucitavanje  bezobrazno...

 

i onda kukanje, mamaaa, paul me vuce za kosu...sta rec

 

Edited by Paul
Link to comment
On 28.1.2019. at 11:27, Paul said:

isti eksplicitno svrstava u kategoriju pokusanog genocida...

 

On 28.1.2019. at 12:16, Paul said:

jasno kaze da se radi o genocidu...

Ti jos uvek nisi nacisto?

A nisi nam objasnio ni sta je to 'genocid u pokusaju'....

 

Ajde, kada stignes, daj te smernice, milion, dva, koja stotina hiljada vise ili manje, ono Nemci se trudili ali zli staljinisti ni to ne dozvolise...

Link to comment
7 hours ago, ultra plasticni said:

Preporucujem Karla Jaspersa i njegovu knjigu Pitanje krivinje, ima online za skidanje prevedena na hrvatski.

ne bilo ti naredjeno daj link na pm ako ne sme ovde

Link to comment
37 minutes ago, namenski said:

 

Ti jos uvek nisi nacisto?

A nisi nam objasnio ni sta je to 'genocid u pokusaju'....

 

Ajde, kada stignes, daj te smernice, milion, dva, koja stotina hiljada vise ili manje, ono Nemci se trudili ali zli staljinisti ni to ne dozvolise...

 

rekoh vec, termin pokusani genocid je pogresan, namjerno, da vidim reakcije, nisu ni izostale, pa si ti sebi uzeo slobodu da ga nazoves neuspjelim

 

svrha je bila da se pokaze da autor, njemac, jasno zauzima stav da se radi o genocidu, nema onoga "ali" koje se cesce da cuti kad i ako srbi razglabaju o srebrenici.

 

 

Edited by Paul
Link to comment
1 minute ago, Paul said:

 

rekoh vec, termin pokusani genocid je pogresan, namjerno, da vidim reakcije, nisu ni izostale, pa si ti sebi uzeo slobodu da ga nazoves neuspjelim

 

svrha je bila da se pokaze da autor, njemac, jasno zauzima stav da se radi o genocidu, nema onoga "ali" koje se cesce da cuti kad i ako srbi razglabaju o srebrenici.

 

 

Kako nema ali? ALi, da su sovjeti drugačije razmišljali, ne bi bilo tako strašno... Poslednji pasus nisi pročitao?

 

Vidim ja u kom si ti društvo odabrao da budeš, u društvu ljudi koji reletivizuju... Samo napred...

 

I šta će ti ovde Srebrenica? Neko je napisao ovde, "Srebrenica je straša npokolj, genocid, ali, eto da su muslimani malo drugačije razmišljali, bilo bi bolje?"... Ne sećam se takovog nekog da je na ovom forumu poživeo duže od pola sata... Ili da je napisao da je Srbrenica bila pokušaj genocida, pa se posle vadio da nije tako milio, smao je tražio reakciju?

 

 

 

 

Link to comment
48 minutes ago, Paul said:

 

idi bre, eo ja ti necu zamerit ako zauzmes stav, nema potrebe da se uzdrzavas...izvoli svrstat se tamo gdje mislis da si u dobrom drustvu

 

jebote kako se sad ti i anduril se dohvatiste staljinista? 

i ko ovde stiti staljiniste? niko. 

ovde je sve pocelo o textu 

9 hours ago, Paul said:

sorry, ali ovo se svodi na kolektivnu krivicu ili da upotrebim malo blazi termin, kolektivnu odgovornost. tako nesto ne postoji u medjunarodnom pravu a ni u zenevskim konvencijama, ne primenjuje se ni na generaciju direktno involviranu a kamo li na generacije poslije.

 

u protivnom bi se morao izvest zakljucak da je sve i jedan njemac podrzavao i do dan danas podrzava zlocinacku ideologiju ns-rezima.

 

msm, ipak je njemacko drustvo iznjedrilo i jednog willy brandta, socialdemokrat btw. 

 

nista, nastavite ucitavat 

polemike traju o kolektivnoj krivici nemaca( i u drugim slucajevima ov kors)). kaznjavaju se itekako citavi narodi narodi iako pise drugacije u konvencijama. 

koliko je samo napisano u samoj nemackoj o toj temi. 

npr u nirnbergu je koliko se secam i vermaht proglasen za zlocinacku organizaciju, ne bez razloga. tu je na neki nacin i ostavljena rezerva o kolektivnoj krivici u pravnom smislu.

postoji nesto o generacijama koje se secaju. treba biti krajnje obazriv oko toga iako je proslo toliko vremena. 

onda veoma je na mestu da "neka" vojska naslednica crvene armije ucestvuje u obelezavanju pobede u lenjingradu. na sebi svojstven nacin. ipak je to bila vojna pobeda nad sigurno najvecom vojskom zla u citavoj istoriji covecanstva. 

sigurno su i drugi u rusiji obelezavali taj veliki datum na druge nacine. oko je zapelo na vojnu paradu.

anduril nikako da shvati da su rusi podneli najvise zrtava u ww2 od svih sovjeta.

sto se tice civilizacijskih vrednota pa daj ko pusi tu politicku korektnost vise??

licno bih nabijao na nos svim nemcima ww2. to je izvan pameti zlo. sve ostalo ne moze u istu recenicu. bavio bih i drugima i nama ali malo je vili brant i uvek je malo za ono od 30 trece.

 

Link to comment
×
×
  • Create New...