Jump to content
IGNORED

Толстый и тонкий


Ryan Franco

Recommended Posts

dobro, za staljinom ima itekako papirnih tragova, potpisa na naređenjima za haopšenja, masovnija streljanja itd.

 

Zanimljiv je taj momenat današnje percepcije Staljina - više se ni ulice ni ustanove ne zovu po njemu, generalno se zna šta je radio, on je što se tiče države i društva negativna, dakle, ličnost. Ipak, kada su proslave 9. maja i drugi praznici vezani za WW2, njegovo ime se pominje u svim pesmama i o njemu se, samo tada govori u pozitivnom kontekstu. To je paradoks koji zapad izgleda ne može da shvati i prihvati.

Link to comment

Nešto se čudno dešava u Kremlju. Prvo stiže vest da Putin zbog bolesti ne putuje u Astanu (to bi valjda bio prvi put da je bolestan za ovih 15 godina?), a sada Peskov kaže da nije bolestan, nego da je 'nako odložio put, doći će kad bude mogao.

Link to comment

Nešto se čudno dešava u Kremlju. Prvo stiže vest da Putin zbog bolesti ne putuje u Astanu (to bi valjda bio prvi put da je bolestan za ovih 15 godina?), a sada Peskov kaže da nije bolestan, nego da je 'nako odložio put, doći će kad bude mogao.

Rusi kreću u rat!?
Link to comment

Rusi kreću u rat!?

Ja te obozavam. 

Pre ce biti da je Rus krenuo po paracetamol, godine su nemilosrdne i prema prosjacima i prema kraljevima.

Ono sto je cudno je PR smusenost Kremlja. Prvo otkazu Astanu bez obrazlozenja, onda pola dana kolaju informacije da je Putin bolestan, i na kraju Peskov kaze da nije bolestan, ali ne obrazlozi zasto ne ide u Kazahstan.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

A u Moskvi glasina za glasinom. Ceo dan se pronosi vest da će Igor Sečin, glavni "silovik", prvi čovek Rosnjefta i u mnogim pogledima drugi čovek u zemlji, popiti pedalu. Informacija je stigla od urednika Nezavisimaje gazete, a vlasti zdušno demantuju.

 

Nešto se dešava, ko će ga znati šta. 

 

Ludačka teorija, uzmite je sa kamionom soli: Putina smenjuju silovici, postavljaju Sečina na vlast.

 

sese.si.jpg

 

 

 

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Ludačka teorija, uzmite je sa kamionom soli: Putina smenjuju silovici, postavljaju Sečina na vlast.

 

Ukrajina ce se zazelet Putina, a Putina vise biti nece?

Link to comment

Ukrajina ce se zazelet Putina, a Putina vise biti nece?

 

Veoma tvrd covek, jako dobro povezan i cesto pominjan kao heir apparent.

No, moguce je i da je to o Secinu deo neke infowar taktike, mada Putinov neobjasnjen neodlazak na ovaj relativno bitan sastanak (Lukasenko, Nazarbajev, Putin) definitivno bode oci.

Link to comment

Sečin bi sigurno bio radikalniji od Putina, tako mi se bar čini. Mada ne verujem baš da će nešto tako da se desi.

 

Ne verujem ni ja, samo povezujem tackice i neobicne signale na jedan izrazito paranoican nacin

 

jedan od signala je i online chatter da Putin nije vidjen u javnosti od petog marta, ne pratim ruske medije dovoljno da bih znao da li je za njega 6 dana mnogo ili malo, navikao sam da svog vodju gledam tri puta na dan.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

da se vratim u racionalne vode, mislim da sam shvatio poreklo vesti o ostavci Sečina.

 

Horošavin, gubernator sahalinske oblasti, jako bogate energentima, uhapšen je pre nedelju dana zbog korupcije i sproveden u Moskvu, što je podiglo dosta prašine. On je Sečinov vrlo blizak saradnik i štićenik.

Link to comment
×
×
  • Create New...