Jump to content
IGNORED

Neispravna hrana: Alert topic


Tale

Recommended Posts

moja baba imala ovakve plasticne na sifonjeru.

imala i moja strina al ne na sifonjeru nego u ciniji za plasticno voce na stocicu sa strane, pomocnom, koji nikad nije sluzio kao pomocni jer je na njemu stajalo to plasticno voce. nijesam probao jabuku al grozdje nije nesto.

Link to comment

Što se tiče ljuštenja, ja ih potapa u rastvor dođe bikarbone, I posle iščezla pod tekućim vodom.

 

Sent from my x600

Baš sam ovo hteo da pitam. Video u nekoj emisiji na RTV, jabuke se stave u rastvor vode i valjda sirćeta (možda je bila i bikarbona), ne znam u kom odnosu, i ostave da stoje jedno pola sata. Kao, to je bolje od pranja pod mlazom vode.

Edited by miki.bg
Link to comment

ja rabim neke jazz apples, tako se zovu. pojavile se u radnjama ovde u uk pre nekoliko godina, ranije ih nisam vidjao. meni najbolje u prodaji. ozbiljno socne, obilno curi sok kad zagrizem, cvrste, nisu brasnjave a nisu ni gumaste. taman ono sto mi treba. kaze wiki da je ova sorta dobijena ukrstanjem royal gale i braeburna - uh kako ovo rogobatno zvuci. evo slike. 

 

a jabuke ne ljustim. operem i jedem celu, ostane samo peteljka. 

Jazz_apples.jpg

 

Novozelandske jabuke :)

Link to comment

dobre su jazz za jedenje, a braueburn su najbolje za kolace i pite. od ovde meni dostupnih, jelte.

a petrovace, kuku, kad donese tetka iz leskovca dzak od dvaes kila, a ja i sestra sve pojedemo za dva dana :wub:

Link to comment

Pa to sirće ili soda ili zajedno, navodno skida 90%, a ja posle potapanja još izribam četkom pod mlazom vode, sve tako što nisam siguran da je organic.

Sent from my x600

Ako nisu iz tvoje bašte, organic ne znači da nema pesticida, samo da ne koriste vještačke pesticide. Štaviše, možda ih koriste i više jer nisu efikasni kao vještački.

 

http://blogs.scientificamerican.com/science-sushi/httpblogsscientificamericancomscience-sushi20110718mythbusting-101-organic-farming-conventional-agriculture/

 

A stvarno, jel ima neki forumski hemičar da testira ovo sa sodom bikarbonom?

Link to comment
  • 2 months later...

šta se dešava sa limunom?

sigurno mesec dana nisam uspeo da nađem limun koji nije počeo da buđavi(braon je unutra). koliko je opasno konzumirati ga kao limunadu. msm meni se ništa nije desilo

 

još uvek

:-/

Link to comment

sigurno mesec dana nisam uspeo da nađem limun koji nije počeo da buđavi(braon je unutra).

 

+1000

 

i to se izvali kad ga iscediš, po kori iznutra.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...