Jump to content
IGNORED

Neispravna hrana: Alert topic


Tale

Recommended Posts

zašto bre? samo su zalepili šablone na jabuke dok su još bile na drvetu. najprirodniji moguci proces.

 

  How are Greeting Apples produced? Spring: Apples are thinned twice by hand. Only the best fruit are kept. 
Summer: Each apple is wrapped in a special paper bag to protect it from the sun. 
Fall: Before harvest the bags are gently removed, and a decal with a design or text is placed on the white skin of the apple. At this point it is Mother Nature who gives the final touch of red. Only the perfect fruit are harvested, graded, and shipped. 
Winter: This is the shipping period, but also time to select and prune the best trees for the next season.  Edited by Аврам Гојић
Link to comment

meni ovo simpa, al danas sam u gej modu :fantom:

meni je ovo archenje radne snage chovechanstva, onaj prvi svet... i simpa je, naravno ^_^. jabuke ionako vishe nemaju ni ukus ni miris, niti su slatke niti nishta. valjaju josh za kompot valjda i to je kraj...

Edited by gospa buba
Link to comment

ja sam mislila da je jabuka ko neki korov i da ne mora uopšte da se prska.

 

Jabuka se prska protiv plamenjace, stetocina, truljenja, cadjavog krastavljenja, grinja, raka korena, pepelnice....

Nije pitanje da li se prska, svaka jabuka se prska, vec da li se postuje karenca ili se na pijacu salju plodovi prekriveni otrovom.

Link to comment

da, mislim da se jabuke među voćem najviše i prskaju , možda zato što najkasnije stižu na trpeze™.

Samo je pitanje sa čime se prskaju i da li se prskaju blizu prodaje (ali ne vidim baš neki razlog što bi neko prskao tako kasno )

Link to comment

jabuke ionako vishe nemaju ni ukus ni miris, niti su slatke niti nishta. valjaju josh za kompot valjda i to je kraj...

 

Pricas ovako zato sto ne poznajes Jabuku.

 

Ja je poznajem jer mi je najdraze voce. U svako doba godine umem da pronadjem dobre jabuke, uvozne ili domace.

 

 

Sada cu da napisem kanon jabuka, da ga koristite i slavite me.

 

Ajdared jabuka najbolja je kada se kupuje sasvim sveza. To vazi i za druge vrste, ali "ajdara" ima jednu svezu notu koja jako brzo nestane.

Zato, dobro je ove jabuke kupovati sa gomila gde ne vidite nijednu jabuku sa znacima starenja i trulezi. Najukusnije "ajdare" su one koje imaju najvise kontrasta u bojama. Guliti.

 

11634_4.jpg

 

Zlatni delises: sto je zuta boja izrazitija, to ce plod biti ukusniji i tvrdji, jer te dve stvari kod delisesa uvek idu zajedno. Biraju se plodovi sa jakim zlatnim prelivom. Aroma ovih jabuka je postojana. Najjaci ukus dobija se kod zutih, veoma cvrstih plodova, i kod njih aroma ima jednu prijatnu notu koju ja zovem "kamilica". Ne guliti.

 

 

zlatni_delises.jpg

Jabuke kozare su najbolje domace jabuke. One se kupuju uvek kad se vide, jer ih sutra nece biti. Sto je krupnija kozara, to je bolja. Treba da bude oker boje sa zlatnim prelivom, da bude malo kvrgava. Ne guliti.

 

Untitled1.png

 

Greni Smit su najbolje uvozne jabuke jer su postojane. Moraju imati zlatne prelive da bi bile u jednakim delovima slatke i kisele. Ne kupovati jabuke homogeno obojene u neznu zelenu boju, njihov ukus je ravan poput njihove boje. Najbolji Greni Smit je onaj koji ima zlatne prelive i malo je kvrgav. I ovde primenjujemo nacelo lubenice. Sto je jabuka veca, covek je sigurniji da je ukus dosao do pune zrelosti. Guliti.

 

 

Granny_Smith_(3).jpg

 

 

Modi su najbolje nove jabuke. One brzo gube ukus, pa ih domacica treba kupovati, po mogucnosti, u roku od dva do tri dana posle pojave u Maksiju. Svaki plod je dobar, ali su najukusnije one modi jabuke koje se odlikuju blago nepravilnim oblikom i koje nisu previse krupne. Velicina dovodi do gubljenja slatkih i aromaticnih svojstava. Ne guliti.

 

Bollino1_AW_280.JPG

 

Crveni delises je tesko naci dobar, ono sto su ove jabuke dobile u velicini izgubile su u ukusu. Roditelj je oslabio, ali dete je snazno: jabuka Fuji, potomak Crvenog delisesa, ima intenzivnu aromu kakvu trazimo od dobrih jabuka za kolace. Domacice ce ovu jabuku pronaci u marketima po imenu Kiku™. Najbolji plodovi ove jabuke odlikuju se smenom crvene i narandzaste nijanse u svojevrsnim trakama na plodu. Guliti obe.

 

bisbee-red-delicious-apple-trans_0.png

 

 

apple-large.png

 

 

Jabuke ne treba stavljati u frizidere, vec ih do konzumacije treba drzati u senci, udaljene od ostalog voca kome mogu pospesiti truljenje.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...