Jump to content
IGNORED

mobitelska™ fotografija


kud u maglu Simoviću

Recommended Posts

Little Portugal (zvanicno "Portugal Village") je scruffy radnicki kraj pun portugalskih radnji i restorana, kakva je hrana ne znam nisam zalazio, kapiram da ima svega od svinje da se jede :D takodje neki lokalni portugalci prave ovde onaj njihov okrugli sir, jedna sorta im je tacno kao nas mladi sir, sto inace ovde ne moze da se nadje. I gde da nema Little Portugal, ima brate i Little Afghanistan :D ali to je istocnije pa se ne vidi na onoj mapi. Ima cak i Little Malta  :ohmy: , inace malteske pekare za-ki-va-ju

 

Portugalaca ima puno u Torontu, ali ako hoces full portuguese experience u Severnoj Americi idi u Montreal. Tamo mi se cinilo da je pola grada portugalska cetvrt, neke ulice izgledaju kao da si u Lisabonu, a na svakih 200 m je portugalska pekara sa do jaja stvarima, u jednoj sam jeo najbolji kroasan koji sam ikada probao (znas kako su kroasani onako vazdusasti, pa ih "nema"? e ovaj je bio "mesnat" i usput preukusan).

Link to comment
  • Replies 3.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • nisam ja

    313

  • mustang

    287

  • Gojko & Stojko

    238

  • Pontijak

    232

hvala na info, kako je taj gradski diversity lep, cini ti zivot sarenijim...moram posetiti kenjadu (bas je godinama izbegavam, sve nesto u nevreme, tipa hladnoca,  me zovu prijatelji da dodjem....kako nemam neke friends po arubi ili meksiku... :D)....

 

cokoladni kroasan...mljaaaaaaaaaac!

Link to comment

Aha, nešto kao kada bi neko slikao Kalemegdan sa Velikog Ratnog ostrva. Jel' to ostrvo desno sa aerodromom prirodno ili veštačko?

 

Delimicno prirodno, delimicno vestacko. U 19. veku to je bilo polustrvo sa okolnim pescanim sprudovima. Jedna velika oluja je onda presekla put ka kopnu, i napravila ostrvo, i generalno se tako menjala konfiguracija tih ostrvaca kada su bile jake oluje. Onda je zemlja koja je iskopana kada su se gradili temelji zgrada u centru delimicno nabacana da se ostrvo prosiri (cela obala Toronta u centru je tako "spustena" jedno km otprilike u jezero, i grad prosiren) i posle su svuda gde nisu plaze uradjene obaloutvrde (a negde i ispred plaze, u plicaku) od kamena (kao ta sto se vidi na slici sa travom, to je vestacka obaloutvrda, takvih ima svuda uz toroncansku obalu), kako bi ostvro postalo stabilno i kako se ne bi ,,pomeralo tlo" svaki put kada je oluja. Taj mali aerodrom se nalazi ja mislim na tom delu koji je popunjen tom zemljom. Na aerodrom se prelazi pesackim podvodnim tunelom.

 

 

Slicna je malo prica beogradskom VRO, koje je stabilizovano u trenutki oblik tek nako sto se tu nasukao onaj nemacki brod.

Edited by hazard
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...