Jump to content
IGNORED

mobitelska™ fotografija


kud u maglu Simoviću

Recommended Posts

 

U onom staklencu sa fotke ispod preparirane glave jelena (a iznad Opere slikane otpozadi) su pivske cisterne za fermentaciju jedne od pivnica Džejm Skvajer, između ostalih tu prave čarobni napitak po imenu The Wreck (Preservation Ale), napravljen uz pomoć kvasca rekonstruisanog sa broda potonulog pre više od dvesta godina nađenog na plovnom putu za Tasmaniju. Linkovani prikaz je od pre dve godine, tada sam sa ortacima zamalo promašio tada napravljenu turu, ali sam prošle godine uspeo da odem dok ga je imalo, i stvarno je nešto posebno (doduše pomaže ako čovek i inače voli tamna piva  posebno porter).

 

Još nekoliko fotki od šetnje od nedelje, Barangaru stanica metroa u izgradnji, Volš Bej pa do Džejms Skvajera i terminala za kruzere.

 

JNuLQgc.jpg

 

coma9Rp.jpg

 

dbEaXDY.jpg


1AiZzfY.jpg

 

rMBWFZ6.jpg

 

N292WXZ.jpg

 

Share & Enjoy

Link to comment
  • Replies 3.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • nisam ja

    313

  • mustang

    287

  • Gojko & Stojko

    238

  • Pontijak

    232

2 hours ago, Gojko & Stojko said:

U onom staklencu sa fotke ispod preparirane glave jelena (a iznad Opere slikane otpozadi) su pivske cisterne za fermentaciju jedne od pivnica Džejm Skvajer, između ostalih tu prave čarobni napitak po imenu The Wreck (Preservation Ale), napravljen uz pomoć kvasca rekonstruisanog sa broda potonulog pre više od dvesta godina nađenog na plovnom putu za Tasmaniju. Linkovani prikaz je od pre dve godine, tada sam sa ortacima zamalo promašio tada napravljenu turu, ali sam prošle godine uspeo da odem dok ga je imalo, i stvarno je nešto posebno (doduše pomaže ako čovek i inače voli tamna piva  posebno porter).

 

Još nekoliko fotki od šetnje od nedelje, Barangaru stanica metroa u izgradnji, Volš Bej pa do Džejms Skvajera i terminala za kruzere.

 

Sličnom rutom sam se prošetao prošle godine. Podsetio si me sa ovom spljoštenom umetninom i Barangaruom, kakvo epsko bangavo ime! Jedino što je nebo za vreme moje šetnje bilo mnogo lepše jer je imalo Melburn wannabe oblake :)

 

20200506002.JPG.c728da1a70af45c287602d2ba3a362d1.JPG

 

20200506001.JPG.8a6722968a016152023e05e2584b2a9d.JPG

 

20200506003.JPG.62accf6eda9aaf4103cc03a470f61ace.JPG

 

20200506004.JPG.b00dc0166c2db4fec463f638ae856b4e.JPG

 

20200506005.JPG.b97686aab06629cb5d73b17e6cb3f8bd.JPG

 

Čime ste ste zasladili na kraju šetnje? ;)

 

20200506006.JPG.ad89f36e8abd13e1531b7ad1d594edbe.JPG

 

Link to comment
3 hours ago, Gojko & Stojko said:

 

U onom staklencu sa fotke ispod preparirane glave jelena (a iznad Opere slikane otpozadi) su pivske cisterne za fermentaciju jedne od pivnica Džejm Skvajer, između ostalih tu prave čarobni napitak po imenu The Wreck (Preservation Ale), napravljen uz pomoć kvasca rekonstruisanog sa broda potonulog pre više od dvesta godina nađenog na plovnom putu za Tasmaniju. Linkovani prikaz je od pre dve godine, tada sam sa ortacima zamalo promašio tada napravljenu turu, ali sam prošle godine uspeo da odem dok ga je imalo, i stvarno je nešto posebno (doduše pomaže ako čovek i inače voli tamna piva  posebno porter).

 

Još nekoliko fotki od šetnje od nedelje, Barangaru stanica metroa u izgradnji, Volš Bej pa do Džejms Skvajera i terminala za kruzere.


 

 

 

Ta s jelenskom glavom je genijalna. :)

Link to comment
51 minutes ago, peralozac said:

Sličnom rutom sam se prošetao prošle godine. Podsetio si me sa ovom spljoštenom umetninom i Barangaruom, kakvo epsko bangavo ime! Jedino što je nebo za vreme moje šetnje bilo mnogo lepše jer je imalo Melburn wannabe oblake :)

 

Čime ste ste zasladili na kraju šetnje? ;)

Evo ga neko ko zna da volim tamno pivo :inn:.

 

Ne radi još ništa za sedenje pa nismo, Messina na CQ pored kafea sa papagajima sa prethodne strane, deca sladoled u ruku a mi kafe za poneti pa na klupu.

 

Za još jednu ilustraciju koliko je sve prazno, još jedna fotka od pre tri nedelje (uz onu sa Džejms Krejga sa sirenom sa maskom) kad smo tamo išli biciklama, ovo je u Darling Harbor, blizu hotela gde si ti bio prošle godine i gde smo tada išli na pivo.

 

yrp8L7x.jpg

 

SaE

Link to comment

Lep dan danas...

 

20200506-152832.jpg

 

20200506-152418.jpg

 

 

U centru, osim azijskih studenata, nigde nikog... ako se ne računaju građevinci, koji udarnički podižu Dubai u srcu Melburna. Valjda se to računa kao "esencijalna" aktivnost, obzirom da gradilišta rade i noću, pod reflektorima... :rolleyes:

 

20200506-170616-1.jpg

Link to comment
11 minutes ago, Indy said:

U centru, osim azijskih studenata, nigde nikog... ako se ne računaju građevinci, koji udarnički podižu Dubai u srcu Melburna. Valjda se to računa kao "esencijalna" aktivnost, obzirom da gradilišta rade i noću, pod reflektorima... :rolleyes:

 

20200506-170616-1.jpg

 

Isto ko i ovde :)

 

 

Na temu jelena na terasi, godinama već bilo u Zemunu, a na parkingu ispred zgrade Lada Niva optočena rogovima.

 

Rog ne laže: https://www.google.com/maps/@44.8402355,20.4148622,3a,75y,204.56h,98.36t/data=!3m6!1e1!3m4!1sXC99p3flit96W0TyhtFgsw!2e0!7i13312!8i6656?hl=sr

Link to comment
On 7.5.2020. at 14:53, Indy said:

Yes I'm the grinderman
Yes I am
Yes I am, anyway I can

Što je lepo kad vidiš malo pravih jesenjih boja kao u tvom prethodnom postu, a i ovaj trafo je super.

 

Ova fotka nije moja, od jednog mog bivšeg kolege (čovek je anglo Ozi i nije imao pojma o kom se jeziku radi, ja sam mu prevodio šta znači) kad je  pre par godina išao u Melburn, kačio sam je ranije na noskichevoj temi. Valjda je negde iz centra

 

hPb3h6o.jpg

 

SaE

Edited by Gojko & Stojko
Link to comment
17 hours ago, peralozac said:

Ma zdraaavo G&S, samo domaće.

Ahahaha, odlično. Siguran sam da sam ovde tokom godina video bar četiri-pet "naših" personalizovanih registracija, al' da me ubiješ ne mogu da se setim kakvih. Ako ni za šta drugo današnji mobilni mogu da ti pomognu da se setiš takvih stvari.

 

SaE

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...