Jump to content
IGNORED

mobitelska™ fotografija


kud u maglu Simoviću

Recommended Posts

  • Replies 3.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • nisam ja

    313

  • mustang

    287

  • Gojko & Stojko

    238

  • Pontijak

    232

3 hours ago, mlatko said:

Podbara?

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk
 

Prelazili Pančevački most peške danas, šetali do centra. :) Evo još jedne s mosta. Galebova nema pa nema, jedva koji.

boat.jpg

Link to comment

Nije, to je Moreton Bay Fig (sidnejski fikus) na ulasku u groblje u Kemperdaunu.

 

Ovaj dole levo platan je prilično veliki ali ne kao u Miloševom konaku.

 

nhdrPDo.jpg

 

SaE

Link to comment
13 hours ago, renne said:

Fantazija

Hvala, prethodna dva posta su od prekjuče od šetnje koju sam pominjao pre dve nedelje ovde na koju nismo mogli da idemo jer je nacionalni park bio zatvoren. Plaže sa slika iz tog posta su i dalje zatvorene (kao i plaže bliže gradu), pa ljudima nije teško da prepešače par kilometara do ove (nikakve) plaže sa prve slike dole da se okupaju - na tom mestu u normalno vreme nema nikoga. Stena koja meni liči na glavu Snupija je na ostrvcu preko mosta iz prethodnog posta (gore levo na slici sa mostićem). Staza je delom preko kosine kojom u toku i posle kiše ide puno vode, pa su zato napravili deo sa rešetkom kao jeftiniju alternativu podignutoj stazi kakve su obično na drugim prometnijim mestima uz obalu bliže gradu. Dobra šetnja da nekako umorimo klince da legnu da spavaju u koliko-toliko normalno vreme, za razliku od radnih dana.

 

zdxRBza.jpg

 

TGVeh5L.jpg

 

S7tboHp.jpg

 

lLIDJxc.jpg

 

SaE

Link to comment
On 25.4.2020. at 16:38, Gojko & Stojko said:

 

 

ZcKb3Dk.jpg

 

 

SaE

 

Atraktivni su pejzaži, a mislim da je ovo najbolja fotografija.

Zanimljivo je da može da se posmatra kao deo stene, ili kao čitava neka oblast usnimljena iz aviona.

Link to comment
12 hours ago, Ras said:

Zanimljivo je da može da se posmatra kao deo stene, ili kao čitava neka oblast usnimljena iz aviona.

Tačno, zato sam je i stavio. Taj kamen koji zovu "sidnejski peščar" (Sydney sandstone), posebno "yellow block" varijanta se koristi i danas za delove zgrada i kuća i baš lepo izgleda, ima dosta kvarca. U spojler sam stavio jednu svoju mobilnu fotku takve zgrade.

 

Spoiler

8Tu0qzK.jpg

 

11 hours ago, ultra plasticni said:

Da, ima tu neku ECM crtu

Ili CTI, recimo za album Džoa Farela "Outback".

 

4 hours ago, Indy said:

*Nerazvijena oblast

Gledao sam pre par dana neki dokumentarac, mislim da se zvao "The World From Above" na SBS, na kraju je bio dep sa nekim farmerom iz Jordana koji gaji krompir i ostalo povrće u pustinji (izvlači podzemnu vodu pa nije baš održivi uzgoj ali jebiga). Mislio bi nerazvijena oblast kad ono zeleni krugovi, vide se i sa svemirske stanice. Impresivno

 

spacer.png

 

SaE

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...