Jump to content
IGNORED

Pogodite autora bez guglanja


Turnbull

Recommended Posts

  • Replies 407
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    140

  • bergasa19

    65

  • boshoku

    59

  • Dr Arslanagić

    27

Са демократијом у Србији ствари не стоје добро. Дуго смо вапили за вишестраначком демократијом. Када је институционализован парламент 1990. године, у Србији је започела расправа о новом државном облику која тече до наших дана у два рукавца. Демократија се није стабилизовала, а то значи да постоји такозвани демократски дефицит (критичари власти). Друга струја политичких активиста и јавног политичког мишљења у свакој власти од 1990. видела је диктаторе, узурпаторе, личну власт, аутократију, апсолутизам (мотивисани и немотивисани нихилисти).

 

Link to comment

Još malo. Nije teško, neko ko je već nedavno izlazio sa varijacijom na ovu temu.

 

Па лепо. Шта тај глас који се чује већ двадесет година практично чини? Ништа друго осим што баца блато на политичку културу Србије. Уместо да се пита како да унапреди сопствену политику и друштво, он се опсесивно устремљује на изабране, дакле у мандату, представнике државне власти да су диктатори и апсолутисти, е да би нихилиста дошао на власт и увео Србе у демократски рај. Да ли је у питању мржња и нетрпељивост према политичким личностима, да ли политичка фрустрираност, да ли је несвесно државна власт као власт неподношљива, није лако докучити. Али последице су јасне. Тај глас, то јест гласови се обрушавају на демократску политичку културу Србије, ону која каже – покажи да си бољи у управљању јавним пословима, а то ћеш учинити када добијеш поверење грађана на изборима и тада ћеш имати мандат да доносиш одлуке о „општој суштини” друштва и државе.

 

Link to comment

Imam i ja jedan, možda je lakši

 

 

 

Meni je sada draži Koštunica koji ide među vaterpoliste, jer se to od njega ne očekuje. Pa i kad kaže – Ko ne voli trubu, ne voli Srbiju. E ja volim trubu, ali volim Fredija Habarda, a ne volim ove tvoje dole u Guči, ali nema veze, to me više ne iznenađuje, taj njegov kulturni fašizam, koji nam nameće. Kusturica i Guča i Ceca, pa dobro, to se od njega i da očekivati. A šta je alternativa koju nudi Tadić? Jesu li to Idoli od pre dvadeset godina? Pa ja nisam hteo da slušam Idole ni pre dvadeset godina. Odlazio sam sa žurke kada puste Idole, zato što nemaju svoj identitet, jer neki Vučelić sa RTS-a servira Idole kao super spotove, jer smo mi tu građani, a Radio Šabac gura narodnjake. E baš me briga, bili su mi draži oni koji su slušali Radio Šabac 1981, nego oni koji su slušali Idole.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...