Jump to content
IGNORED

Sinovi kineskog zmaja


Lord Protector

Recommended Posts

3 hours ago, vememah said:

 

Svi treba da smanjuju, a oni koji su najviše profitirali od zagađivanja i najviše doprineli trenutnom stanju treba da smanjuju najviše.

Na pomolu je Prvi Klimatski rat, jer se nikad oko profita nece dogovoriti. Sto je prljaviji to ce biti isplativiji, pa ti sad ubedjuj jednu Indiju da ne ide stopama Kine koja ide stopama koje nije niko pravio (ali tragovi su medju nama).

Link to comment
4 minutes ago, mlatko said:

Pa ti sad ubedjuj jednu Indiju da ne ide stopama Kine koja ide stopama koje nije niko pravio (ali tragovi su medju nama).

Da se ne pominju znakovi stopa pored puta...

Link to comment
6 hours ago, radisa said:

Oni svi treba da smanjuju u apsolutnom iznosu, totakno je nebitno da li zagadjenje pravi 1000 ili 1000000 ljudi, ako je to isto zagadjenje....

 

Onda dobijes besmislice da na listi vode zamlhe sa par 1000 stanovnika...

Naravno, evo moj privatni avion jedan za jedan sat leta emituje CO2 koliko i deset Tanzanijaca za godinu dana, a njih je 60 miliona. Stvarno bi trebalo da se dovedu u red, ne može više ovako. #teskoe #doletanzanija

Link to comment
40 minutes ago, laser lotus said:

Naravno, evo moj privatni avion jedan za jedan sat leta emituje CO2 koliko i deset Tanzanijaca za godinu dana, a njih je 60 miliona. Stvarno bi trebalo da se dovedu u red, ne može više ovako. #teskoe #doletanzanija

Zakone fizike i efekat satklene bašte baš zanima da li je neko sranje napravio 1 čovek ili milijardu ljudi... AKo je napravilo milijardu ljudi, fizika će da kaže "e jbg, onda ništa, onda neću da pravim efekat staklene bašte", ali ako je napravlo 10000 ljudi sranje, onda će da kaže "Super, sad ih je malo napravilo sranje, sad ću da zejebem sve ostale"?

 

CO emisija i staklena bašta neće čekati bilo koga da se razvije ili ne razvije, ili će da kaže "aha ovi me sjabavaju 100 godina, hajde neću još da dižem tempertaurzu, neka ih ovi drugi sustignu sa razvojem, pa nek onda probju da smanjuju emisije CO.svi zajeno"? Sigurno će staklena bašta da čeka Kineze. i Indijce... :fantom:

 

Mislim, jebt, gledate kroz geopolitiku hoćeli planeta otići u kurac i kako to sve utiče na zakone fizike, ako Kinezi nastave da se razvijaju,a Ameri da smanjuju, da bi ih Kinezi stigli u razvoju... Zakone fizike to ne zanima, zagađujemo planetu svi zajedno, i svi ćemo zajedno da najebemo, bili Kenzi, Rusi, Nemci, Kanađani ili Eskimi, bilo u naciji 10000 ili 1.000.000.000 ljudi...

  • +1 2
Link to comment
13 minutes ago, radisa said:

Zakone fizike i efekat satklene bašte baš zanima da li je neko sranje napravio 1 čovek ili milijardu ljudi... AKo je napravilo milijardu ljudi, fizika će da kaže "e jbg, onda ništa, onda neću da pravim efekat staklene bašte", ali ako je napravlo 10000 ljudi sranje, onda će da kaže "Super, sad ih je malo napravilo sranje, sad ću da zejebem sve ostale"?

 

CO emisija i staklena bašta neće čekati bilo koga da se razvije ili ne razvije, ili će da kaže "aha ovi me sjabavaju 100 godina, hajde neću još da dižem tempertaurzu, neka ih ovi drugi sustignu sa razvojem, pa nek onda probju da smanjuju emisije CO.svi zajeno"? Sigurno će staklena bašta da čeka Kineze. i Indijce... :fantom:

 

Mislim, jebt, gledate kroz geopolitiku hoćeli planeta otići u kurac i kako to sve utiče na zakone fizike, ako Kinezi nastave da se razvijaju,a Ameri da smanjuju, da bi ih Kinezi stigli u razvoju... Zakone fizike to ne zanima, zagađujemo planetu svi zajedno, i svi ćemo zajedno da najebemo, bili Kenzi, Rusi, Nemci, Kanađani ili Eskimi, bilo u naciji 10000 ili 1.000.000.000 ljudi...

Jos plus, kad vidim da jedan automobil ne sme da se prodaje u EU jer ne ispunjava norme zagadjenja, ali moze na ostalim kontinentima :laugh:

  • +1 1
Link to comment

ekoloska situacija u pekingu je evidentno bolja u zadnjih 4-5 godina. ogroman novac je potrosen, preseljene desetine hiljada fabrika i poostreni standardi. ovo ce priznati cak i kriticari poput BBC (znam glavnog dopisnika, ozi je tako da pijemo povremeno u lokaljom ozi baru:D)

 

pekin je glavni grad i sigurno su ovde najstroziji, ali radi se po celoj kini.  jeste bila katastrofa do nedavno, a onda su kinezi skontali da moraju reagovati. nemam statistike i linkove, ali za 17 godina sam posetio vise stotina fabrika i vidim sve iz prve ruke.

 

bilo bi fantasticno da se na globalnom nivou radi makar upola kao ovde 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Pa kako onda objasniti Xijeve reči o net zero 2060, ali da vrhunac emisija, tj intenzitet neće biti smanjen do 2030 godine?

 

China’s new long-term targets, to reach peak emissions before 2030 and achieve carbon neutrality by 2060, are yet to be matched with a consistent short-term action plan.


https://www.bruegel.org/2021/04/chinas-has-a-grand-carbon-neutrality-target-but-where-is-the-plan/

 

Mada, za pohvalu je večerašnje zajedničko saopštenje sa Amerikom iz Glazgova da će zajednicki raditi na napretku.

 

Opet, nisu nikakav plan dali (kao ni Amerikanci, naravno), ali je ovo prvi put da nešto zajednicki na ovu temu saopšte. 

 

Link to comment

@dragance ne znam, slabo pratim. napisah jer sam na terenu dugo, vidim promene u fabrikama, gradovima i odreagujem kada vidim da se pise nesto sto ne odgovara situaciji na terenu. 

 

slicno sam citao i povremenio reagovao vezano za rusiju. ziveo sam tamo dugo, putovao do pandemije svakih par meseci i neke stvari jednostavno vidim i zanam kako stoje iz prve ruke. 

 

sigurno i tebe svrbi da napises kada neko napise glupost vezano za francusku :D

Link to comment

Naravno da svrbi, ali ipak ne menja činjenicu da 2/3 električne energije zavisi od termoelektrana. Smanjilo se u poslednjoj deceniji od 80% na današnjih 65%, ali još je to mnogo. 
Neću da te propitujem za političku situaciju, znam da nije poželjno da se oglašavaš po tom pitanju znajući gde si ;) 

Link to comment
6 hours ago, radisa said:

Zakone fizike i efekat satklene bašte baš zanima da li je neko sranje napravio 1 čovek ili milijardu ljudi... AKo je napravilo milijardu ljudi, fizika će da kaže "e jbg, onda ništa, onda neću da pravim efekat staklene bašte", ali ako je napravlo 10000 ljudi sranje, onda će da kaže "Super, sad ih je malo napravilo sranje, sad ću da zejebem sve ostale"?

 

Da ti nacrtam: nerazvijene boli ona stvar za palamuđenja glavnih zagađivača o održivom razvoju. Odnosno, zakone fizike ne zanima ko proizvodi zagađenje, ali bi ljude trebalo da zanima.

 

Ne moraju da čekaju Kineze da ih stignu - šta ih sprječava da sami smanje zagađenje na kineski nivo? Ah, da, sprječava ih bogom dano pravo na visok standard, koji drugi ne bi trebalo da imaju u ime opšteg dobra. U medijima se bar 40 godina provlači staklena bašta i emisije, to očigledno nije bilo dovoljno vremena da se dovedu u red, kako stoje stvari neće ni u sledećih 40.

 

Najveći štos je što je solidan dio te kineske emisije rezultat proizvodnje za zapadnog potrošača.

 

 

 

 

  • +1 1
Link to comment

Nema sta Kina da stize bilo koga. Ukupno su najveci zagadjivaci. Ta smesna tvrdnja da je Palau najveci zagadjivac na svetu je besmislena.

Ali izgleda da se tebi mora crtati.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...