Jump to content
IGNORED

Sinovi kineskog zmaja


Lord Protector

Recommended Posts

2 minutes ago, namenski said:

Jos su strasniji ovi analiticaritm iz шпајза, jebem te internete, ali 'ajde...

Ni tvoja briga za slomljena samo stakla (zagrada je za pretpostavljeno, ali kada su Kinezi i Rusitm u pitanju vise nego moguce laganje).

Obaska sto se kosmodromi ne prave za lansiranja iznad okeana :isuse: i iznad kopna :isuse: jer postoje itekako znacajni i olaksavajuci razlozi da budu sto juznije, sto blize poutaru: da tebi objasnjavam zasto nema smisla.

 

Opet ti meni replajujes i bez argumenata me pokusavas omalovaziti sa svojim laznim autoritetom mudraca pametnijeg od svih i pritom lupetas (samo za blizinu jugu zbog orbitalne brzine zemljine rotacije si pogodio), mesas sever i istok - pa nekako mislis da je pravac prema okeanu na istoku suprotan pravac od juga (a kineska najjuznija tacka ostrvo Hanan i mainland iznad su bas na okeanu prema istoku i ona i okolina su savrseni za lansiranja iz ta dva razloga -najjuznija tacka + lansiranja bi bila prema okeanu jer se rakete zbog pomenute rotacije skoro uvek lansiraju na istok - mislim da su tamo negde i pravili nove kosmodrome).

I na kraju meni koji je osvajao prve nagrade na saveznim takmicenja i isao na 2 olimpijade iz fizike, pa posle pohađao Fizicki fakultet i to naucni smer B sa vrhunskim prosekom si nasao da xplainujes osnovnu orbitalnu mehaniku, sram te bilo!!!

  • Haha 2
Link to comment
1 minute ago, Spooky said:

Opet ti meni replajujes i bez argumenata me pokusavas omalovaziti sa svojim autoritetom mudraca pametnijeg od svih

+1

Вуковче, mehanika je bila usput, rekoh ti da nemam kad: ovo je Kina topik, a razlog reakcije bilo je skoro pa seirenje nad Kinezima koji razbijaju prozore, a verovatno i vise od toga, lazu Kinezi...:sleep:

Eno ga dole topik o onoj Musk-ovoj prevari, na kome su se suze lile i kose cupale kada Elonutm nesto krene неваљатно, ali Kinezi jebiga...

Link to comment

Ne znam što braniš ovakvu ociglednu glupost Kine, ovo zaista jeste stravična neodgovornost prema svojim građanima i ne znam apsolutno nijednu drugu državu koja ima ovako nesrećno postavljeno mesto za lansiranje + pa još tu vrši destruktivne testove.

I ovo nije politička kritika, niti sam kritikovao Ruse - oni su izgradili kosmodrom na najboljem mestu koje su imali u doba SSSRa. Vladivostok je bio previše severno, pa nisu mogli uz okean, al istočno od Bajkonura je nenaseljena pustinja stotinama kilometara (a i u drugim pravcima su rezervisali popriličnu površinu i jedino naselje u krugu je zatvoreni istoimeni grad za radnike na kosmodromu).

A elon musk jeste svašta nešto - da ne psujem sad, ali SpaceX (i tesla) su i dalje vrhunske kompanije. Space X ima više lansiranja u orbitu nego cela Kina i Rusija zajedno (prošle godine 98 > 67 + 19), a pored toga testovi na najjačoj raketi ikada (Starship - koja će pri tome biti fully reusable) odlično napreduju.

Link to comment
3 minutes ago, Spooky said:

Ne znam što braniš ovakvu ociglednu glupost Kine, ovo zaista jeste stravična neodgovornost prema svojim građanima..

 

Quote

I ovo nije politička kritika

:laugh:


 

Quote

 

Vladivostok je bio previše severno

 

:laugh:

Onako, iz glave, da ne proveravam, taj u odnosu na Bajkonur previse severni :D Vladivostok, je neka 3juznije od Bajkonura...

Gadjaju se sa Beogradom, BTW, a ti da vratis ta srednjoskolska priznanja... :fantom:

 

Quote

A elon musk jeste svašta nešto - da ne psujem sad, ali SpaceX (i tesla) su i dalje vrhunske kompanije. Space X ima više lansiranja u orbitu nego cela Kina i Rusija zajedno (prošle godine 98 > 67 + 19), a pored toga testovi na najjačoj raketi ikada (Starship - koja će pri tome biti fully reusable) odlično napreduju.

Musk je 1 carina, tu zbora nema... :isuse:

Link to comment

Ok, u pravu si za Vladivostok, nemam pojma zasto nisu tamo - mozda iz logistickih razloga - bio im predaleko of fabrika i sl. Ali ostalo ti i dalje ne stoji. Izvaliti da je najuspesnija space kompanija koja je u 2023. imala 98 od ukupno 223 orbitalna lansiranja u svetu Maskova prevara je za nepoverovati.

Link to comment

Njegove izjave uopšte nisu anti-western. I čovek lepo objašnjava u čemu je SSSR (i delomično danas Rusija) grešila i šta Kina bolje radi. I lepo kaže da se SSSR raspala ne zbog eksternih pritisaka, već zbog internih sila.

 

Kina održava jaku dinamičnu ekonomiju da bi sprečila interne pritiske, a spolja - politikom meke sile - ekonomskom saradnjom sa okolnim zemljama i organizacijama koje ih predstavljaju (ASEAN) i ulaganjem u infrastrukturu održava dobre odnose i sprečava ono što Amerika radi -pridobijanje sovjetskih suseda na svoju stranu.

 

Ali Rusija je umesto sve veće saradnje sa EU počela politiku konfrontacije sa istom...

Link to comment

Apsolutno su neuporedivi položaji Kine i Rusije/CCCP, tj. odnos Zapada prema jednima i drugima. 

 

Teza da se Sovjetski savez raspao sam od sebe je 1) istorijski neutemeljena i 2) opovrgnuta već u nastavku izlaganja kad objašnjava zapadni containment policy.

  • +1 1
Link to comment

Pa reci to ovom diplomati jer je on uporedio SSSR i Kinu.

 

Takođe je on rekao da se SSSR raspala ne zbog eksternih elemenata već unutrašnjih lomova. I isticao je važnost ekonomije da se to spreči.

 

A containment je tome samo pripomogao, dok je USA radila da pridobije okolne zemlje SSSR se samoizolovao.

Link to comment

Nemam diplomatin email pa kažem tebi koji ceniš da "lepo objašnjava". 

 

Zapadni containment policies na primeru CCCP nekad i na primeru Kine danas jednostavno nisu uporedivi. Druga vremena, drugi ljudi. 

 

Džabe bi bila Kinezima saradnja sa susedima i belt & road da nemaju ovo:

wI2NeSdzsevAEUXyas-VxBhBkO484xSJgNXysLYZ 

 

A današnja Rusija, naravno, nije ekonomski uporediva ni sa današnjom Kinom ni sa nekadašnjim CCCP.

 

10398.jpeg 

 

 

  • +1 1
Link to comment
43 minutes ago, Weenie Pooh said:

Džabe bi bila Kinezima saradnja sa susedima i belt & road da nemaju ovo:

A kazutm da i ovo pomaze:

 

Herblock-Wash-Post-01041965.jpg

 

 

  • +1 1
Link to comment
×
×
  • Create New...