Jump to content
IGNORED

Sinovi kineskog zmaja


Lord Protector

Recommended Posts

21 hours ago, Constantin said:

Kakve koještarije.....ja ovo nisam mogao ni na BBC-u da nadjem da pročitam. Ne znam sa čim bi poredio, ali ovako na prvu loptu, sa onom basnom "lisica i groždje"...nije možda najadekvatinije ali to mi je prvo palo na pamet.

Na osnovu čega hoćeš da tvrdiš da laže?

Edited by eumeswil
Link to comment

Ma ne kapiras ti nista: vememah podseca na onog vandalskog kralja kojeg su pitali kako odredjuje kuda ce se u pljacku, a on odgovorio mi razvijemo jedra, a ostalo prepustimo bogovima..., na sta su ga pitali pa dobro, ali kako to vas bogovi uvek odnesu na neke bogate obale, gradove... :D 

Tako i ovde: ima bre valjda o toj Kini da se nadje na svim tim gogletima, tviterima istatijaznam cemu sve ne nesto pozitivno, nesto sto takodje vredi postovati umesto uobicajenih fraza o bratu Xiju i ostalom totalitarizmu...

Evo i ja koji sam skoro pa apsolutni duduk za gogolovanja nadjoh samo na par klikova:

China-Digital-Med.jpg

 

China-Digital-Med02.jpg

 

Pitah kako stoje stvari sa osnovnom zdravstvenom zastitom u Kini, dostupna li je, besplatna li je ili nije, odgovora nigde, a siguran sam da bi tu bilo tema za pricu...

Ovako, objektivno ali pod uslovom... :D 

Link to comment
19 hours ago, duma said:

Ne vidim šta je loše da 90% dece ide na neku aktivnost. Naprotiv, to je pokazatelj da ogromna većina ljudi može sebi da priušti to. Kako društvo postaje bogatije, više se troši na obrazovanje i slično, a manje na preživljavanje.

 

Kako se uzme

 

Quote

Suicide is the top cause of death among Chinese youth, according to China’s Center for Disease Control and Prevention. (In most Western countries, accidents cause the greatest number of youth deaths.) Every year, roughly 250,000 people commit suicide in China, while another two million attempt to. Stress over school is usually a major factor, and jumping out of a window is by far the most common method. Experts say that is evidence that these suicides may often be impulsive — as opposed to long-mulled or carefully planned — acts.

 

It’s become such a problem that some Chinese universities are now forcing incoming students to sign waivers absolving the university of responsibility for a student’s suicide. Weibo, the Chinese microblogging site akin to Twitter, erupted in outrage in September after City College of Dongguan University of Technology made its students sign a "code of conduct" saying they were solely responsible for suicide or injury. That school wasn’t the only one to do so: Shandong Jianzhu University in Jinan said it adopted a similar code and so did many others a few years ago, after a wave of legal claims filed by parents of dead or injured students.

 

Link to comment

Dobro jutro :lol: To naravno nije samo kineska specifičnost, već je vrlo prisutno i u Japanu i u Južnoj Koreji na primer. Što i dalje ne znači da je u pitanju nešto pozitivno.

Link to comment
8 minutes ago, Time Crisis said:

Kakve to veze ima sa ovim što sam postovao? Ili postuješ samo da bi nešto kontrirao? :)

U Japanu su samoubistva 2 puta učestalija, a u Južnoj Koreji 3 puta. 

Sad, možda se ovi u Slobodnim  državama ubijaju zbog neuzvraćene ljubavi, a u Kini zbog toga što je (obrazovni) sistem loš. :rolleyes:

Uzgred, šta mislite ko u UK šalje decu na aktivnosti? 

Ono što je problematično u Kini u Slobodnom Svetu se sve manje kritikuje, jer i oni idu kineskim putem. Za naše dobro snimaju nas na svakom koraku, nadziru aktivnosti, mogu bezproblema da nam čitaju poštu, ali to su sitnice. Kineska deca ne stižu da odgledaju filmove.

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, duma said:

U Japanu su samoubistva 2 puta učestalija, a u Južnoj Koreji 3 puta. 

Sad, možda se ovi u Slobodnim  državama ubijaju zbog neuzvraćene ljubavi, a u Kini zbog toga što je (obrazovni) sistem loš.

 

 

Ama jel iko uopšte pročitao to što sam postavio. :lol: Da je samoubistvo jedan od vodećih uzroka smrti među omladinom je samo po sebi jeziva stvar, ali kao ok je jer može da bude i gore, posebno kad se uzme u obzir celokupna populacija, sve kategorije? :mellow:

 

Štrebanje za ispite inače ima dugu tradiciju u Kini, a po ugledu na Kinu se proširlo i po regionu u zemljama na koje je Kina tokom vekova imala ogroman uticaj (Japan, Koreja itd), ako je nekom do istorije može da pročita: https://en.wikipedia.org/wiki/Imperial_examination

  • Hvala 1
Link to comment
×
×
  • Create New...