Jump to content
IGNORED

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

@ Lrd&WP

 

Znachi, cela ta scena i prateca situacija u stanici je trebala da nam kaze - sta? Da je zatucani, licemerni, itd, itd, itd Marti - zatucan i licemeran i jos kojesta pride?

Wow.

 

Smorili ste za medalju sirokim pogledima na seksualnost tinejdzerki pritom potpuno ignorisuci kontekst. A kontekst je da je ceo taj deo narativa potpuno nepotreban u karakterizaciji Martija (kao uostalom i slinav kraj). We got it the first time.

Link to comment

 

Smorili ste za medalju sirokim pogledima na seksualnost tinejdzerki pritom potpuno ignorisuci kontekst. A kontekst je da je ceo taj deo narativa potpuno nepotreban u karakterizaciji Martija (kao uostalom i slinav kraj). We got it the first time.

 

+ 1

Link to comment

Istina, nategnuto je, ali ja tu interpretaciju nudim samo kao alternativu onoj sumanutoj da je mala Odri deo slučaja.

Odlicna ti je interpretacija, uklapa se skroz.

Link to comment

 

Jbt, koje si ti besramno lupetaralo.

 

Rekao sam da promiskutitet u kombinaciji sa ostlaim stvarima koje su nam pokazali, prilično jasno ukazuje na seksualno zlostavljanje. Te znake, zamisli, nisam izmislio, nego ima nekih ljudi koji se time profesinalno bave. Idi svađaj se sa UNICEF-om

 

Signs of sexual abuse in children and adolescents

GIRLS

 

6-11 Years

  • Engages in explicit sexual behaviours with other children.
  • Verbally describes experiences of sexual abuse.
  • Excessive concern or preoccupation with private parts.
  • Sexualised relating to adults.
  • Sudden fear or mistrust of males, females or specific places.
  • Age inappropriate knowledge of adult sexual behaviour.
  • Sleep disturbances: Night mares and night terrors

12-17 Years

  • Sexually exploitative interactions with younger children
  • Sexually promiscuous behaviour or total avoidance of sexual involvement
  • Eating disturbances
  • Efforts to distance from feelings of guilt, shame and humiliation
  • Running away from home

 

Znaš šta se kaže kad neko u raspravi potegne ad hominem uvrede.

Rekao si da se promiskuitet nadovezuje na ostale hintove samo zato što je u pitanju ženski tinejdžer, svi to znamo. Dokazalo se da grešiš i ti to nikad nisi priznao, a sad i dalje insistiraš na istom. Pritom sad citiraš nešto što jasno i nedvosmisleno pokazuje da nisi u pravu. Od celog ovog SKUPA pokazatelja izvukao si jedan i to nategnut. 

Nisi ti kriv, kriva je Srbija. 

 

@ Lrd&WP

 

Znachi, cela ta scena i prateca situacija u stanici je trebala da nam kaze - sta? Da je zatucani, licemerni, itd, itd, itd Marti - zatucan i licemeran i jos kojesta pride?

Wow.

 

Smorili ste za medalju sirokim pogledima na seksualnost tinejdzerki pritom potpuno ignorisuci kontekst. A kontekst je da je ceo taj deo narativa potpuno nepotreban u karakterizaciji Martija (kao uostalom i slinav kraj). We got it the first time.

 

Prvo, svojevoljni tinejdžerski seks sa ostalim tinejdžerima nije nikakav širok pogled na sekusalnost, nego normalna i prirodna stvari. 

Drugo, jasno smo videli da je devojka neka verzija gota, da visi sa svojom ekipom non-stop, da su momci s kojima je htela da ima seks neki potpuno benigni emo twinkovi, a Marti je od svega toga izvukao brutalno nasilje i povraćanje jer ne može to da shvati. Šta drugo da se zaključi? Šta? Sve vreme je njegova ćerka prikazana kao normalna i uravnotežena osoba, a Marti kao patrijarhalni control freak. Uopšte mi nije jasno kakva mentalna akrobacija treba da se obavi da bi se na drugačiji način shvatilo nešto što je kristalno jasno?

Edited by Lrd
Link to comment
Prvo, svojevoljni tinejdžerski seks sa ostalim tinejdžerima nije nikakav širok pogled na sekusalnost, nego normalna i prirodna stvari. 

Drugo, jasno smo videli da je devojka neka verzija gota, da visi sa svojom ekipom non-stop, da su momci s kojima je htela da ima seks neki potpuno benigni emo twinkovi, a Marti je od svega toga izvukao brutalno nasilje i povraćanje jer ne može to da shvati. Šta drugo da se zaključi? Šta? Sve vreme je njegova ćerka prikazana kao normalna i uravnotežena osoba, a Marti kao patrijarhalni control freak. Uopšte mi nije jasno kakva mentalna akrobacija treba da se obavi da bi se na drugačiji način shvatilo nešto što je kristalno jasno?

 

Osim sto si propustio da kazes na koji nacin cela ta epizoda dodatno karakterise Martija, sve je kristalno jasno.

 

Ili da probam kao Pizzolatto, ponovo i krajnje suptilno - da li mi kao publika znamo, vise ili manje, kako ce Marti reagovati? Moja teza je da znamo, i da onda:

a) ta epizoda sluzi necem drugom

b) Pizzolatto nema poverenja u moc rasudjivanja publike

c) Pizzolattu treba i ta varijanta u slucaju da rasplet 'krene' na tu stranu

d) Pizzolatto, naprosto, ne ume

 

I na kraju, takodje suptilno; meni se cini da bi ti radije da diskutujes o tome da li je seks tinejdzerke sa dvojicom normalan i sta misljenje o tome govori o onome ko ga iznosi, nego sto te stvarno zanima gde taj motiv sedi u konstrukciji serije i koliko je uopste potreban, s obzirom na poznat kraj.

Link to comment

Ajde više dosta je bilo sa pljuvačinom Picolata samo zato što je završio filmom u kome engleski homoseksualac glumi kod Hičkoka, pre no što je ugrozio svoju karijeru prihvativši ulogu pedofila u romanu ruskog pisca u SAD!

 

EDIT: Kod amerikanca austrijskog porekla...

Edited by Ajant23
Link to comment

vidi, ti si došao da se pokenjaš po nemačima pojma koji su ti pokvarili puno uživanje u seriji pisanjem po ovom topicu. pritom si odredio totalno odokativan i arbitraran kriterijum za relevantnost mišljenja o gledanom: važi se samo ono što primetiš i pomisliš dok gledaš. i uz to si svo pisanje ovde banalizovao svođenjem na nekakvo premotavanje i izdrkavanje oko detalja. slabo mi se raspravlja sa nekim ko tako nastupi, ali jedna stvar me zanima:

ako ti daješ sebi za pravo da tumačiš šta Marti misli o ženama, šta je tačno ono što prelazi granicu pravog™ gledanja u tome što neko drugi tumači neki drugi elemenat prikazanog--npr. ponašanje ćerke mu Odri? ništa od onoga što kažeš o Martiju i ženama niko ne izgovara eksplicitno. što ne dopustiš da je neko drugi mogao da nađe tumacenja za prikaz Odrinog ponašanja onako kako si ti našao tumačenje za prikaz Martijevog ponašanja?

NIsam stigao ranije da odgovorim.

 

Nigde nisam napisao da se vazi samo ono sto pomislis dok gledas. Rekao sam da sve sto treba da vidis videces u jednom gledanju.

Naravno da dopuštam svakakvo tumačenje Odrinog ili bilo cijeg ponašanja. I tu se po meni završava granica pravog gledanja za koje me pitas. Ono sto prelazi tu granicu je dodavanje novih teorija da bi se dobio obrt u prici (a dobro smo izdresirani pa znamo kako detektivska serija mora da izgleda) a stavovi ako se to i to ne dogodi mnogo ce me serija razocarati su smesni. A na kraju plakanje jer je taj kadar od jedne sekunde u ukupno 8 sati znacio nesto drugo i autor nas je kao prevario. Tipican primer kad se od drveta ne vidi suma.

 

Ja pustim da serija mene vodi, a ne ja nju. Razmislim posle o onome sto sam gledao i pokusam da uhvatim sustinu, ne trudeci se da pogodim sta ce biti u sledecoj epizodi jer to kod TD nije poenta. OK je pročitati neko mišljenje o seriji ali od gomile informacija i špekulacija sa foruma, tvitera i youtuba pobrljavi mozak. Mi smo ipak samo pasivni gledaoci, dok neki iz petnih zila pokusavaju da budu aktivni i da pobede/nadmudre/predvide seriju. 

 

Vrtimo se u krug i ja evo prestajem :)

Edited by Bane_V
Link to comment

 

Da utipkam i ja koju pametnu™, šta hvali? ^_^

 

 

 

luba, on 14 Apr 2014 - 21:19, said:

ja volim fanovske fascinacije.

I ja.
I ne-fanovske, alzo.

Ovaj časni topić je doprineo mom uživanju u TD-seriji.

Bez vaših komentara , ništa od navedenog ne bih primetio, nego bih seriju gledao kao na obično sredstvo za trošenje viška vremena & bivanja u trendu™. Dakle, kao ljomber.

Hvala svima (.. i mojim roditeljima, supruzi™ koja mi je davala podršku sve ovo vreme tijekom serijala itd )
 

Turnbull, on 14 Apr 2014 - 20:52, said:

Deksa Lujzijanski

E? Pantelejski prepisivač?
Mnjenja sam da samo opušćeno™ ubacuje ''reference'' iz različitih uradaka pop-kulture?

Dokaze, please. :)
 

 

Dionysos, on 14 Apr 2014 - 23:03, said:

lB2hH09.png  

 

[:fantom:]

67mlmp.jpg
 

 

Turnbull, on 14 Apr 2014 - 23:12, said:

Signs of sexual abuse in children and adolescents

GIRLS

12-17 Years

Sexually promiscuous behaviour or total avoidance of sexual involvement

Hoću da ovo važi i za nas dečake! Nije fer!! <_<

 

edit: nepismenos' usled pijanog postovanja ovaj put -_-

 

Edited by Sir Oliver
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...