Jump to content
IGNORED

Americana


yolo

Recommended Posts

1 minute ago, Djuro said:

Auto je must?

ne bih bas da vozim po LA, ako ne moram.

Ako ti budzet nije vazna stavak, onda da jer je jeftinije je nego da placas Uber (sve sa parkingom). 

 

LA je ogroman (kao i cijela Amerika), ali voznja po LA-ju nije nista teza nego voznja kroz BG. Jedino su guzve vece, ali pustih NPR na radiju i cepaj.

  • Hvala 1
Link to comment

@Djuro Ja bih ti preporucio Sherman Oaks gde sam ja odseo sa familijom. To je sa suprotne strane brda u odnosu na Beverly Hills. Blizu je Holivud, relativno blizu Santa Monica, a sama lokacija odlicna. Nije klasican suburbs smrti nego pomalo lici na gradove kako smo navikli.

 

Obavesna stavka za ne propustiti je Universal Studios. Sledeci put cu da odvojim citav dan za ovo. Nije bilo dovoljno 4-5 sati koliko smo proveli prosli put. Jurassic World, Harry Potter, Transformers voznje su ludilo. Daleko sam od fana tih fransiza, ali ovo je bilo vrhunska zabava za odrasle.

 

Auto je naravno obavezan ako nisi spreman da dajes stotine dolara na Uber

  • Hvala 1
Link to comment

Pored ovoga sto su ti vec pomenuli, lepo je proci peske od Santa Monica Piera uz plazu na jug do Marine Del Rey, usput se prodju sva mesta koja znas iz pop kulture - Muscle Beach, Venice Beach, tu pored su i Venice kanali koji su super. Usput na toj trasi imas i dobar alehouse sa odlicnim izborom kraft piva (btw, Los Angeles je poznat po dobrim kraft pivima): Library Alehouse

 

Takodje ako se lozis na automobile (ja ne, ali moj kolega se odusevio) - Petersen Automotive Museum.

 

Ja poslednji put kad sam bio sam dobio preporuku od domoroca znalca i za ovaj bar ali nazalost nisam stigao da obidjem - Old Man Bar u Kulver Cityju.

 

Ako se setim jos necega u medjuvremenu dodacu.

  • Hvala 1
Link to comment

Najbolje uzeti bajs, pa lagano ovom trasom do marine. Nema puno, mozda nekih 6-7km

Pored ovoga sto su ti vec pomenuli, lepo je proci peske od Santa Monica Piera uz plazu na jug do Marine Del Rey, usput se prodju sva mesta koja znas iz pop kulture - Muscle Beach, Venice Beach, tu pored su i Venice kanali koji su super. Usput na toj trasi imas i dobar alehouse sa odlicnim izborom kraft piva (btw, Los Angeles je poznat po dobrim kraft pivima): Library Alehouse
 
Takodje ako se lozis na automobile (ja ne, ali moj kolega se odusevio) - Petersen Automotive Museum.
 
Ja poslednji put kad sam bio sam dobio preporuku od domoroca znalca i za ovaj bar ali nazalost nisam stigao da obidjem - Old Man Bar u Kulver Cityju.
 
Ako se setim jos necega u medjuvremenu dodacu.
Link to comment
6 hours ago, Biohemija said:

Auto je naravno obavezan ako nisi spreman da dajes stotine dolara na Uber

 

I obrati paznju da se neka pravila oko parkiranja razlikuju od drugih zemalja - ja naucih po ceni od 105 dolara :isuse:

 

8 hours ago, Peter Fan said:

Ako ti budzet nije vazna stavak, onda da jer je jeftinije je nego da placas Uber (sve sa parkingom). 

 

LA je ogroman (kao i cijela Amerika), ali voznja po LA-ju nije nista teza nego voznja kroz BG. Jedino su guzve vece, ali pustih NPR na radiju i cepaj.

 

I shodno tome, racunaj da ce ti trebati malo vise vremena da stignes bilo gde...

 

  • Hvala 1
Link to comment
Just now, jms_uk said:

I shodno tome, racunaj da ce ti trebati malo vise vremena da stignes bilo gde...

 

Pa da, to mu ne gine bez obzira na vrstu cestovnog prevoza. 

Link to comment
9 hours ago, Djuro said:

Auto je must?

Ovisi. Ja sam išao dalje, San Diego, pa u unutrašnjost, pa je bio must.

 

A i kul je nekako voziti po LA, posebno noću. Dok sam vozio westbound po Olympicu, u sebi sam izgovarao ovo

650d568d-b5e3-45a9-866d-7fe3d67adbf9_tex

Link to comment

Znaci mora auto, ne moze se do svih ovih mesta metro/voz/peške kombinacijom? 
nema dece, samo odrasli.

 

(pokusavam da izbegnem drumski transport, zbog horor prica o guzvama u LA saobracaju)

Link to comment

Metro u LA vodi otprilike od nigde do nigde:laugh:. Javni prevoz im se svodi na autobuse gde te afektuje isti problem guzvi, plus je jos sporiji zato sto staje na brdo stanica plus sto je poprilicno zivopisno iskustvo (naletis na par ludaka koji se deru i svadjaju sa nekim imaginarnim u svakom autobusu).

 

Udaljenosti su ogromne za prelazak peske, na stranu sto su u 80% jako neinsipirativne. Otprilike razmisli kao da razvuces Nikiti na povrsinu Vojvodine.

 

Tako da su ti opcije Uber ili rentakar ali da se organizujes tako da onda sto vise provedes na konkretnoj lokaciji u spicu, posto udaljenosti od npr 15-20km umeju da se prelaze kolima kad su guzve satima.

 

 

Link to comment
3 hours ago, Chika Spale said:

Metro u LA vodi otprilike od nigde do nigde:laugh:. Javni prevoz im se svodi na autobuse gde te afektuje isti problem guzvi, plus je jos sporiji zato sto staje na brdo stanica plus sto je poprilicno zivopisno iskustvo (naletis na par ludaka koji se deru i svadjaju sa nekim imaginarnim u svakom autobusu).

 

Udaljenosti su ogromne za prelazak peske, na stranu sto su u 80% jako neinsipirativne. Otprilike razmisli kao da razvuces Nikiti na povrsinu Vojvodine.

 

Tako da su ti opcije Uber ili rentakar ali da se organizujes tako da onda sto vise provedes na konkretnoj lokaciji u spicu, posto udaljenosti od npr 15-20km umeju da se prelaze kolima kad su guzve satima.

 

 


super, hvala za info.

  • +1 1
Link to comment
9 hours ago, Djuro said:

horor prica o guzvama u LA saobracaju

Što ja znam, ja sam se vozao 3 dana po LA i nisam naletio ni na jednu gadnu gužvu. Izbjegavajte špice. Dugo spavajte pa idite u grad, kasno se vraćajte odakle god došli. Imajte sitno dolare u deseticama za parking.

Link to comment

Ne znam koliko je šolja čaja, ali setih se još jedne stvari za preporuku. Vodili klinju (3) da gleda dinosauruse u prirodnjački muzej, pa uspeli da pogledamo i još neke zanimljive postavke. Recimo maketa LA iz 30-tih, pa i razne alatke korišćene tokom industrijske revolucije sa pričicama vezanim za njih. 
 

Inače super mi je što ovakvi događaji u USA nisu uštogljeni pa možeš da opušteno zabiješ pivce u muzeju. Kasnije sam pio pivo i na koncertu Ane Vidović u simfoniji :kecman:

Link to comment
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...