Jump to content
IGNORED

Americana


yolo

Recommended Posts

10 minutes ago, Kampokei said:

 

A osim centra, koje bi cetvrti bile najzanimljivije da se vide? Ne mora neka konkretna aktivnost da se upraznjava, okej je i setnjica.

 

Kako stoje stvari glede bezbednosti? Idem poslom i necu biti sam, ali volim nekad da se osamim i blejim sam. Statistika je bas losa, ali pretpostavljam da je to slicno kao Chicago, da osecaj sigurnosti jako varira po cetvrtima? 

 

ma slobodno ides svuda gde idu turisti osim po nekim kurometinama izvan French quartera

Garden district ti je miljunaski kraj, takodje dobar za setnju imas i zanimljivo nadzemno groblje 

onda odlican muzej NOMA u city parku, vozi tramvaj do tamo sa parkom skulptura, jako fino za setnju pogotovo ako je 100% vlaznost kao i uvek u NOLA

 

 

Edited by 3opge
  • Hvala 1
Link to comment
  • 3 weeks later...

Isla sam prosle nedelje u pustinju sa RV da vozimo bagije i razors. 

Ne pamtim kada sam se tako dobro provela cetiri dana. Za nas, adrenalin junkies, ovo je savrsenstvo.  

Sve sam vozila i quads, samo ne motorcross bikes.

 

IMG_20230318_181052.jpg

  • +1 6
Link to comment

Jos malo od pustinje i madmax avanture. 

 

Najvise sam volela da prolazimo kroz osuseno korito reke pod punom brzinom kako bismo mogli po zidu da vozimo sa nagibom pod skoro 90 stepeni. I preletanja preko dina!  Svitanja i sumraci priceless. Cist vazduh, prostranstvo, dodir sa zemljom :heart: 

Inace temperatura ide zimi do 30C preko dana pa do 10C nocu a nekad manje. 

Od na primer 11 ujutru sam u kratkim rukavima, sorcu a pre toga zimski natrontana. 

 

 

Screenshot_2023-03-27-09-07-04-30_92460851df6f172a4592fca41cc2d2e6.jpg

 

 

Screenshot_2023-03-27-09-07-55-87_92460851df6f172a4592fca41cc2d2e6.jpg

Edited by mustang
  • +1 3
Link to comment

buggies, 8ft siroki, custom made svaki kao sto moji bff imaju na slici prvoj, kaciga nije obavezna. Buggies su menjac i lako se menjaju brzine ali je gas pacuca teska za pritiskanje 

 

Razors obavezna kaciga, uzi, manji fabrički napravljeni. Automatik. Lagan na gas papucicu.  

 

 

 

Screenshot_2023-03-27-09-30-11-33_92460851df6f172a4592fca41cc2d2e6.jpg

 

 

Screenshot_2023-03-27-09-30-39-70_92460851df6f172a4592fca41cc2d2e6.jpg

Edited by mustang
  • +1 1
Link to comment

Naravno da se nisam mazala i lice mi izgorelo do mere da skidas kozu sa obraza jer je toliko suv vazduh 

 

Jutarnje kafe oko 6:30ujutru su milina. Psi okolo, vecina u kampu spava, nas dvoje - troje ranoranilaca u tisini sedimo i uzivamo. 

 

Moram da kazem da je nas RV bio najuredniji, ovi ostali iako su daleko fensiji unutra  (kamin, bar, granitne pločice..), neuredni u tri lepe. 

Nocu smo se skupljali oko vatre, oni piju naravno, ja nisam....kopaonik me nagrdio jos imam ptsd od alkohola. 

 

 

IMG_20230317_135726_copy_1040x2304.jpg

 

 

IMG_20230317_142430_copy_900x2000.jpg

 

 

IMG_20230318_092747_copy_900x2000.jpg

 

 

IMG_20230318_131652_copy_540x960.jpg

 

 

IMG_20230318_131502_copy_540x960.jpg

 

 

Screenshot_2023-03-27-09-20-14-66_92460851df6f172a4592fca41cc2d2e6_copy_1200x540.jpg

Edited by mustang
  • +1 5
Link to comment

predivno @mustang

uzivancija u svakom obliku, jos i pas sa vama.

ako nemas iskustva sa cross motorima, zaobidji u sirokom luku, to je nesto sto se uci. i uci se sa dosta padanja.

ti bagiji i ono drugo su super za laike. 

zavidim vam.

  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, Peter Fan said:

Lijepo! 
 

Mojave?

 

Superstition Mountain (SoCal)

 

Imas pitanje od mene u vezi kola u inbox od pre mese dana ako te mrzi da me posavetujes

Link to comment
1 hour ago, mustang said:

 

Superstition Mountain (SoCal)

 

Imas pitanje od mene u vezi kola u inbox od pre mese dana ako te mrzi da me posavetujes

Nisam nista dobio. 

Link to comment
26 minutes ago, borris_ said:

Super. Jesi li ti vozila?

 

Jesam, napisah gore. Vozila sam buggy, razor, quad, vozila sam i RV sa sve prikolicom jedno 10milja kroz pustinju  i super duty ford pick-up sa motorima pozadi do kuce i nazad. 

 

Buggy je super stabilan bez obzira na brzinu, ne osecaju se rupe, kamenje, lako se menjaju brzine al su meni  teski gas papucica i volan da se okrece. A ja nisam slaba. 

 

 

Razor je lagan, kao regularan auto, automatic ali mora da se pazi brzina i okretanje jer se lako prevrne (sto nam se i desilo). Zato su obavezne kacige iako je mogucnost da se povredis po dinama mala al opet ima kamenja, stena...jebem li ga. Zakon kaze mora kaciga. Meni je u krivini odleprsao u desno, veoma je osetljiv a vala i bubrezi zaigraju. 

 

Buggy je gospodski 😊 

 

Pojasevi su takvi da se kacis da si pripijen uz sediste i da ne mogu kaisevi da mrdaju. Prednja sedista kaci plus i izmedju nogu. Ruke ne smeju van rama vozila, posto od brzine i vetra ne cujes nista imaju te slusilacr da brbljas, glas je kao u avionu, pa sam ja najavljivala poletanja i sletenja :lolol:  i isto imaju radio tokinvoli sa drugim vozilima. Pravilo je da se ide uvek u grupi od minimum tri vozila (ako se nekom nesto desi a desi se uvek) i vozila imaju neke svetlece sipke po kojima se noću prepoznaju ciji je kamp. Posto nismo jedini kamo u pustinji a ne vidimo ih. One slike gde su sine, to je train track place gde se svi ti kampovi provozavaju da vide ko je sve dosao i upoznaju medjusobno.  

 

Kroz pustinju ide autoput na koji smeju samo regularna vozila da voze..ostala mogu samo da predju preko njega. Problem sa tim autoputem je sto postoje samo dve sipke sa stsne zemljanog puta obelezene sa A78 na primer i da mi nisu rekli da je to oficijalni put ja ne bih znala. A jedva bih i razlikovala od ostatka jer nije asfaltirano, nista. Samo zemlja sa te dve sipke sa strane puta na svakih pola kilometra 

 

 

Edited by mustang
  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...