Jump to content
IGNORED

Silikonska nelagodnost


svashtabezneshto

Recommended Posts

  • Replies 560
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    50

  • Aineko

    46

  • Indy

    39

  • Dagmar

    38

Top Posters In This Topic

Posted Images

:thumbsup:estel, jesi li sigurna da razumes ulogu psihologa i psihijatra? da se preskoci psiholog i salje direktno kod psihijatra? wtf?i da li si ikada imala neku vecu operaciju, i da li si svesna rizika koje one nose?i da li si uopste videla fotografije sa pocetka teme?
da (onako kako je meni objasnjeno i koliko sam ja imala dodira s istima). da i da. da.
opet kazem, ako je po tebi to sto su devojcice uradile uporedivo sa menjanjem frizure, stvarno verujem da se nikada necemo sloziti :)
nije. ali mi nije uporedivo ni sa anoreksijom. ni priblizno. uporedivo mi je sa recimo vadjenjem zdravih zuba, operacijom vilice ili ugradnjom implanta cisto (ili prvenstveno) radi estetike (a ne vidim da se oko toga neko potresa).
sto vas nikako ne treba omesti u ovim amaterskim pokusajima analize, meni je zabavno najmanje koliko i vama.
a ti ovo profesionalno? :)
Link to comment
pa sve je to deo ogavnog komercijalnog trenda koji neko svesno forsira.jok, sanjale su i jedna i druga kljunare. onda su jedna drugoj ispricale sta su sanjale i shvatile da im je to sudjeno da tako izgledaju.
A, ti bi, Toni, u stvari psihijatrijom da lečiš lažnu svest. E pa to će malo teže da ide. Bojim se da ti tu ne treba psihijatar, nego kritičar ideologije.Ali onda već pričamo o nečemu drugom. Edited by Syme
Link to comment
Bojim se da ti tu ne treba psihijatar, nego kritičar ideologije.
Dr. Milivojevic bi ti isto objasnio da je nezdravo zeleti takav izgled i da je uzrok problema poremecen sistem vrednosti mladih, uostalom ne bi me cudilo da uskoro izbaci neki tekst o tome.
Link to comment
Dr. Milivojevic bi ti isto objasnio da je nezdravo zeleti takav izgled i da je uzrok problema poremecen sistem vrednosti mladih, uostalom ne bi me cudilo da uskoro izbaci neki tekst o tome.
Posebno ne ako cita forum. :DOni su u stvari tacno kao neko pleme (apropo onoga sto je estel kacila neke Afrikanke). U okviru tog sveta vaze neka druga pravila, a iskreno receno, mene zabole za njih. Mislim da je pre problem TV sto vam ih (preko farmi, VB i sl. djubreta) uvlaci u zivote. Takvima i porucujem da ih se to, u stvari, uopste ne tice. Nije to vas svet.
Link to comment
Posebno ne ako cita forum. :DOni su u stvari tacno kao neko pleme (apropo onoga sto je estel kacila neke Afrikanke). U okviru tog sveta vaze neka druga pravila, a iskreno receno, mene zabole za njih. Mislim da je pre problem TV sto vam ih (preko farmi, VB i sl. djubreta) uvlaci u zivote. Takvima i porucujem da ih se to, u stvari, uopste ne tice. Nije to vas svet.
Kakav TV, nemam ja to - da nije ovog foruma nikad ne bih saznao da takve osobe postoje (ostao bi btw uskracen i za poznavanje dr Zoce i ostalih primeraka iz Symetove kolekcije, muziku Doris B., Ravnu Goru...)
Link to comment
da nije ovog foruma nikad ne bih saznao da takve osobe postoje
Tacno sto sam hteo da kazem. (U stvari, globalni fenomen je u pitanju, pretovar informacijama dovodi do miksovanja socijalnih grupa koje u stvari nemaju nista zajednicko... mnogo je teze nego nekad ostati fokusiran na sta je stvarno bitno, na to da npr. biras svoje bitke tako da to ima smisla za tebe. Moji visegodisnji half-assed protesti zasto se ovde toliko pise o farmama i sl. srpskim "selebritima" upravo su na toj liniji. Mada sam i ja kriv koliko bilo ko drugi, sam se kacim na teme koje veze sa mnom nemaju.)
Link to comment
Problem nije u psihijatrijskom kaucu, nego u tome sto bi ti voleo da one na njemu ostanu dok im se estetski kriterijumi ne usaglase sa tvojim. Nisi naime napisao da bi bilo pozeljno da konsultuju psihijatra pre operacije, sa cime bih se mogao sloziti, nego si ih proglasio za poremecene zato sto ih ne razumes.
pa tu je negde nesporazum, mislim. psihijatar ne bi trebalo da ih leči od lošeg ukusa. već rekoh da nije problematičan željeni rezultat, nego da je rezultat koji žele indicija da nešto možda nije ok.želja za ekstremnim zahvatom može da bude deo lanca intervencija u neutaživom nezadovoljstvu. ove žene nisu zadovoljne, koliko kapiram one su bukirale sledeću operaciju na putu ka savršenstvu. a cilj se pomera. to je jedno od obeležja bdd.čoveče, pa pre gastric bypass-a ideš kod psihijatra da se vidi da li je stanje koje će se stvoriti operacijom održivo - možeš li ti in fact da kontrolišeš situaciju, hoćeš li se ubiti obilnim obrokom. tako i ovde - ako je reč o stream-u, o voziću operacija u najavi, onda je to prima facie signal i ne treba da bude lekar onaj ko ne čita te signale.jasno mi je da granica između bdd i adikcije na plastičnu hirurgiju i puke ekscentričnosti nije u kamenu ucrtana. ali jebote, zar zaista želiš svet u kojem neko nema obavezu prema bližnjem, a kamoli svom pacijentu, da zastane i konsultuje se sa kolegom odgovarajuće specijalizacije? ili je rizik pojedinca da nešto nije u redu s njim (a to nije loš ukus, da se razumemo) samo njegov i ko ga jebe.
Link to comment
jasno mi je da granica između bdd i adikcije na plastičnu hirurgiju i puke ekscentričnosti nije u kamenu ucrtana. ali jebote, zar zaista želiš svet u kojem neko nema obavezu prema bližnjem, a kamoli svom pacijentu, da zastane i konsultuje se sa kolegom odgovarajuće specijalizacije? ili je rizik pojedinca da nešto nije u redu s njim (a to nije loš ukus, da se razumemo) samo njegov i ko ga jebe.
po ovome bi se moglo zakljuciti da tu ne postoji nikakva provera a vec se pisalo da nije tako. drugo, koliko sam ja shvatila sa ovog topika, one planiraju operaciju drugog dela tela, ne konstatne dorade. rekla bih da se ovde malo olako poteze bdd, a opet iz razloga sto nam je njihov izgled sokirajuci. bdd ima jasne simptome:Thinking about the perceived defect for hours every dayWorrying about their failure to match the ‘physical perfection’ of models and celebritiesDistress about their preoccupationConstantly asking trusted loved ones for reassurance about their looks, but not believing the answerConstantly looking at their reflection or taking pains to avoid catching their reflection (for example, throwing away or covering up mirrors)Constant dieting and overexercisingGrooming to excess – for example, shaving the same patch of skin over and overAvoiding any situation they feel will call attention to their defect. In extreme cases, this can mean never leaving homeTaking great pains to hide or camouflage the ‘defect’Squeezing or picking at skin blemishes for hours on endWanting dermatological treatment or cosmetic surgery, even when professionals believe the treatment is unnecessaryRepeat cosmetic surgery procedures, especially if the same body part is being ‘improved’ with each procedureDepression and anxiety, including suicidal thoughts.iz ovog sto se vidi ne znam sta bi mogli primeniti na njih dve? one trce da se pokazu (i pokazu sve sto imaju), umesto da se kriju. ovo sto one rade meni vise lici na neki 'hocu da budem starleta' sindrom. koliko je zena u srpskom javnom zivotu koje su uradile sto i one (operisale jagodice, grudi, usne, dupe, nos)? samo nisu upumpale ovoliko, pa njih ne razvlacimo na ovom topiku. meni je najtuznije bas to sto mi se cini da su ove dve htele (i uspele) da budu poznate, a kako ce biti poznate, pa velikim usnama i sisama. koliko ce proci pre nego dobiju poziv za neku verziju velikog brata?...
Link to comment
Pa, sama si dala odgovor.
pa, da, ali akcenat je bio na broju razlicitih operacija, ponavljanju operacija itd., ne kubikazi. tj, htela sam da kazem da mnogobrojne plasticne operacije mnogo cesce ukazuju na to da se bavis, ili zelis da se bavis, sou biznisom, a ne da imas bdd.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...