Jump to content
IGNORED

Mediji u Srbiji


bergasa19

Recommended Posts

Rock radio je ranije izveštavao o opozicionim protestima, koliko se sećam. 

 

Nego, spomenuo neko onomad da NovaS ima neki sistem za reklame, meni nije ništa jasno. Pre neko veče gledam program uživo, izađe najava za predizborni program. Prvi kadar Marinika u belom kompletiću, onda crni ekran jednu sekundu, odjava političkog bloka i kreću obične reklame. Sutradan premotam na taj deo, i prikaza se ceo politički blok (Marinika, Beograd te zove i Vojvođani). Iskustvo, kako bih rekao, zbunjujuće.

Link to comment
1 hour ago, kud u maglu Simoviću said:

danas sam im čuo politički reklamni blok

 

samo jedna reklama

zaokruži 7. moramo

to je valjda od danas krenulo
I moramo ni na rock radiu nije mogao napraviti neku smislenu reklamu ... bar muzicki da je nekako istaknuta

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Zabalujev said:

Rock radio je ranije izveštavao o opozicionim protestima, koliko se sećam. 

 

Nego, spomenuo neko onomad da NovaS ima neki sistem za reklame, meni nije ništa jasno. Pre neko veče gledam program uživo, izađe najava za predizborni program. Prvi kadar Marinika u belom kompletiću, onda crni ekran jednu sekundu, odjava političkog bloka i kreću obične reklame. Sutradan premotam na taj deo, i prikaza se ceo politički blok (Marinika, Beograd te zove i Vojvođani). Iskustvo, kako bih rekao, zbunjujuće.

 

To je VIDA, platforma preko koje UG ubacuje personalizovane reklame. Blokovi traju isto, ali mogu da gađaju različite profile gledalaca. Radi samo na EON-u.

  • +1 2
Link to comment

Rekao bih da je taj VIDA sistem i dalje u testnoj fazi. Meni uglavnom tokom reklamnog bloka pušta najave za emsije na Novoj, N1 i SK.

Imaju i neki "bug" da reklame na VIDA završe 5-10 sekundi pre pravog reklamnog bloka pa za to vreme bude crnilo na ekranu. Uvek pomislim da je pukao signal.

  • +1 2
Link to comment
21 hours ago, dvb-t manijak said:

 

telenovela ima i nastavak:

Quote

Šta Evropa zna o medijskoj bombi Kremlja čija su meta i "Blic" i "Danas": Raste opasnost od lažnih "DEEPFAKE" SNIMAKA
Srbija bi u narednom periodu mogla da bude epicentar specijalnog rata Kremlja protiv medija kritičnih prema ruskoj agresiji na Ukrajinu, poput "Blica" i "Danasa". Ta kampanja bi koristila sofisticirane metode kao iz nekog kibernetičko-medijsko-političkog trilera, a rastuća je opasnost od tzv. deepfake materijala, tj. lažnih, montiranih i kompjuterski generisanih video i audio snimaka koje je skoro nemoguće detektovati kao takve, a namenjeni su diskreditaciji targetiranih ličnosti.

Piše: Ivan Đurđević , Marko Stjepanović 
28.03.2022. 20:30

https://www.blic.rs/vesti/politika/sta-evropa-zna-o-medijskoj-bombi-kremlja-cija-su-meta-i-blic-i-danas-raste-opasnost/pgbxyfw

Link to comment
7 hours ago, msv said:

 

To je VIDA, platforma preko koje UG ubacuje personalizovane reklame. Blokovi traju isto, ali mogu da gađaju različite profile gledalaca. Radi samo na EON-u.

 

kad već tako nešto postoji, da pitam, je l je neko hakovao EON aplikaciju tako da kad krenu reklame, to se detektuje i dokle god traju, da mi umesto toga idu klipovi sa mačkama? Pitam za druga sebe

 

Link to comment
Ta VIDA ne radi kako treba, po meni totalna glupost.
Da, i zanima me šta o tome misle oni koji se oglašavaju na tim kanalima tokom "pravih reklama" jer gube veliki broj gledalaca.
Link to comment
da li svi tekstovi u blicu izgledaju ovako - tj kao da je neko vozao misli Mise Vacica kroz nekoliko iteracija google translate-a?
ni glave, ni repa a i u sredini bas nije najjasnije...
vec neko vreme je tako.

sent from novi mnogo jak bubamoto.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...