Jump to content
IGNORED

Mediji u Srbiji


bergasa19

Recommended Posts

Staviću ovo ovde, mada može komotno i na dnevni tupan temu (pošto ne znam ko je novinar S.R.)

Vest je preneta iz Bljuca

 

Quote

Zbog reakcije mališana iz Srbije na pitanje iz srpskog jezika, gore društvene mreže

Mališan iz Srbije, postao je pravi hit na društvenim mrežama, nakon što je na pitanje novinara u vezi sa gramatikom srpskog jezika, dao odgovor zbog koga su čak i njegovi drugari počeli da se smeju.

 

U prilogu koji je RTS snimio povodom Dana maternjeg jezika, koji se ove godine održavao 21. februara, sprovedena je mala anketa među srednjoškolcima. Upravo je jedan od njih postao zvezda društvenih mreža nakon pitanja koje je dobio od strane novinara, a koje je glasilo "Kakvo je prvo lice prezenta glagola biti?".

Zbunjen pitanjem i verovatno pod tremom, on je odgovorio ono što bi verovatno i dosta stariji u njegovoj situaciji - kratko i jasno "šta".

 

Iako je bilo pogrdnih komentara na račun mladića, većina je ipak imala razumevanja za njega, navodeći kako sigurno nije mislio da će tokom povratka iz škole naići na televizijsku ekupu, a ponajmanje da će mu ostaviti pitnaje vezano za gramatiku.

U komentarima su takođe pokušali da odgonetnu tačan odgovor, te je bilo primetno da su starije generacije malo zakržljale, dok su osnovci i srednjoškolci tačno odgovorili.

 

I onda ide poanta vica, na kraju članka:

 

Quote

Naime, prvo lice prezenta glagola biti, glasi - ja sam.

 

:isuse:

Edited by Filozof manijak
zamenio spojlere kvoutom
  • Haha 3
Link to comment
29 minutes ago, Filozof manijak said:

Staviću ovo ovde, mada može komotno i na dnevni tupan temu (pošto ne znam ko je novinar S.R.)

Vest je preneta iz Bljuca

 

 

I onda ide poanta vica, na kraju članka:

 

 

:isuse:

To se zove ne-vest, gomila slova koja pokušavaju da privuku čitaoca ničim...

  • +1 2
Link to comment
3 hours ago, Filozof manijak said:

Staviću ovo ovde, mada može komotno i na dnevni tupan temu (pošto ne znam ko je novinar S.R.)

Vest je preneta iz Bljuca

 

 

I onda ide poanta vica, na kraju članka:

 

 

:isuse:

mališan u srednjoj školi :lol:

1 hour ago, Delija67 said:

bila bi fora da je ispravno odgovorio bijem

jel beše u nekom kvizu bilo, koji je oblik za 1. lice prezenta od zakleti se, pa je takmičar rekao koljem

Link to comment
3 hours ago, radisa said:

To se zove ne-vest, gomila slova koja pokušavaju da privuku čitaoca ničim...

 

Taj klip je ko zna koji put prostrujao društvenim mrežama, vidi se da je iz Dnevnika od pre 10-ak godina. Maja Žeželj na RTS-u :lolol:

Edited by msv
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...