Jump to content
IGNORED

Mediji u Srbiji


bergasa19

Recommended Posts

Moto GP me inače ne radi, ali u nedelju sam pustio trku pre nego što krene F1 - činilo mi se da Erceg priča na većem broju obrtaja nego što se vrte one mašine. Bukvalno ne staje da uzme vazduh, samo štrika. Kad bi samo malo spustio tempo bilo bi ok. Očigledno se značajno uzbudio, srećom do F1 trke u 15h je spustio radnu temepraturu pa je bio podnošljiv. 

Link to comment

Jbga to sa uključivanjem soc mreža je bumerang...
Svi oni to forsiraju i na yt podkastima, mole lajkove, komentare itd...
Takvo vreme došlo

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
1 hour ago, ducca said:

Moto GP me inače ne radi, ali u nedelju sam pustio trku pre nego što krene F1 - činilo mi se da Erceg priča na većem broju obrtaja nego što se vrte one mašine. Bukvalno ne staje da uzme vazduh, samo štrika. Kad bi samo malo spustio tempo bilo bi ok. Očigledno se značajno uzbudio, srećom do F1 trke u 15h je spustio radnu temepraturu pa je bio podnošljiv. 

 

To je zato što čovek nenormalno voli to što radi. Ja razumem tu euforiju jer je osećam i sam dok traju trke. Po meni, komentator i treba tako da se ponaša jer definitivno utiče na atmosferu tj doživljaj gledaoca, a on je u tome odličan. Bio bi problem da priča gluposti i besmislice, ali on je jako profesionalan i posvećen i po meni zaista fantastičan, a što se tiče znanja o sportu, bukvalno je hodajuća enciklopedija, na dupe padnem kad izvuče tako neke podatke 2011 u istoj ovoj krivini neki levi lik je obišao drugog desnog lika, mislim, bukvalno van pameti mi je da neko ima takvo pamćenje/znanje.

Pri tom, skoro sam ga i privatno upoznao, posle trke je došao kod zajedničkog drugara pa smo se ispričali baš dobro, mnogo je dobar lik, dobar čovek, što mu je takođe veliki plus, vidi se to u podcastima (yes, sve sam odgledao). Mogu da potvrdim da i uživo izvlači podatke kao i u prenosu :D

Odgledajte neki trening kad njega nema i kad vodi onaj mentol Džankić. Onaj čovek je blago rečeno užasan, i stvari koje govori su često apsolutne besmislice i gluposti. Da ne pričam da kada se 5 vozača bori za prvo mesto u poslednjem krugu on komentariše kao da je peti minut prvog treninga. Ravna linija, užas.

p.s. daj šansu motogp, ja od 2016 nisam propustio ni trku ni trening, pre toga nisam pogledao sekundu trkanja, a sada mi je to no. 1 sport bez ikakve konkurencije. Gledajući drive to survive malo sam ušao u svet formule, formula je u odnosu na motogp skoro pa sprdnja sa trkanjem. Trenutno su po zanimljivosti bukvalno neuporedivi.

Edited by Mil@n
Link to comment

Pouzdano ZNAM da ga ne mrzi, ali isto tako ga napušavaju i za Markeza i za Rosija, i za X njih, to je valjda prokletstvo tog posla.. Kada pohvali nekoga - "za njega navija", kada nekoga iskritikuje "njega mrzi" i tako redom...

Link to comment
2 minutes ago, Mil@n said:

Pouzdano ZNAM da ga ne mrzi, ali isto tako ga napušavaju i za Markeza i za Rosija, i za X njih, to je valjda prokletstvo tog posla.. Kada pohvali nekoga - "za njega navija", kada nekoga iskritikuje "njega mrzi" i tako redom...

 

pa to je najjače sa komentatorima, gde ih optužuju da mrze neki klub, a oni navijaju za taj klub, redovno se dešava :lol:

 

 

 

Link to comment

Zato pomenuti Džankić uopšte ne krije da voli Rossija, mislim, pokušava, ali to toliko smešno izgleda... Jednom, kada je Rossi pao u jako bitnom momentu (Leman 2018. poslednji krug, vodi, Vinjales iza, Rossi pada tipa par krivina pred kraj) - samo čuješ kako je pukao rukama, i vrata od studija, ode čovek, smorio se. :D

Link to comment
11 minutes ago, Mil@n said:

 

To je zato što čovek nenormalno voli to što radi. Ja razumem tu euforiju jer je osećam i sam dok traju trke. Po meni, komentator i treba tako da se ponaša jer definitivno utiče na atmosferu tj doživljaj gledaoca, a on je u tome odličan. Bio bi problem da priča gluposti i besmislice, ali on je jako profesionalan i posvećen i po meni zaista fantastičan, a što se tiče znanja o sportu, bukvalno je hodajuća enciklopedija, na dupe padnem kad izvuče tako neke podatke 2011 u istoj ovoj krivini neki levi lik je obišao drugog desnog lika, mislim, bukvalno van pameti mi je da neko ima takvo pamćenje/znanje.

Pri tom, skoro sam ga i privatno upoznao, posle trke je došao kod zajedničkog drugara pa smo se ispričali baš dobro, mnogo je dobar lik, dobar čovek, što mu je takođe veliki plus, vidi se to u podcastima (yes, sve sam odgledao). Mogu da potvrdim da i uživo izvlači podatke kao i u prenosu :D

Odgledajte neki trening kad njega nema i kad vodi onaj mentol Džankić. Onaj čovek je blago rečeno užasan, i stvari koje govori su često apsolutne besmislice i gluposti. Da ne pričam da kada se 5 vozača bori za prvo mesto u poslednjem krugu on komentariše kao da je peti minut prvog treninga. Ravna linija, užas.

p.s. daj šansu motogp, ja od 2016 nisam propustio ni trku ni trening, pre toga nisam pogledao sekundu trkanja, a sada mi je to no. 1 sport bez ikakve konkurencije. Gledajući drive to survive malo sam ušao u svet formule, formula je u odnosu na motogp skoro pa sprdnja sa trkanjem. Trenutno su po zanimljivosti bukvalno neuporedivi.

 

 

Ma džabe, motori kao motori mi nisu zanimljivi, a i nije mi to to bez efekta taktike i pit stopova, izmedju ostalog. Moto trke sam još devedesetih probao i nije mi se zapatilo (u vreme Doohana, Crivillea, Biaggija), posle kad je nastupila Rossi-manija bukvalno mi se povraćalo od toga. U nedelju sam uhvatio sebe da slušam Srdjana kako melje i blejim u telefon tražeći info o Strolovim zapaljenim kočnicama na putu ka startnom gridu, smenjuju se ljudi u vodjstvu 2-3 puta u par krugova kao od šale, na kraju sam prestao da pokušavam da ispratim :)

 

Inače nemam ništa protiv Ercega, i na Twitteru je više nego korektan i u komunikaciji i sadržaju koji objavljuje, šta reći kad čovek prenosi uživo tokom trke informacije koje od gledalaca dobije na mrežama. Samo mi je ta brzina malo zasmetala u nedelju, kapiram uzbudjenje i njegovu pasiju, ali nije se zvuk motora čuo bukvalno. Inače daleko od toga da je Erceg bilo kakav komentatorski problem na SK, kapiram da su napušeni neki drugi likovi, od kojih neki sa pravom. Zaista ima ozbiljnih bolida tamo. 

Link to comment

Ima dosta taktike i u motogp-u, pre svega u izboru guma ali i u strategiji vožnje i očuvanju istih. To najviše dolazi do izražaja kada je u pitanju promenljivo vreme i kiša, dešavalo se svašta poslednjih godina, pamtim da je Markez jedne  godine jedini stavio gume za suvo, svi za kišu ali po mokrom i bukvalno ih sve obišao iako je izgubio u pitu tipa 20 sekundi, tako nešto, ali je bilo smešno gledajući kako ih niže (doduše, ništa drugačije nego inače :D), ali ovo je bila čista ćar pametne i hrabre taktičke odluke. Staza se brzo osušila, a on ih pokidao sve. Bilo je tu dosta sličnih situacija, ali verovatno ne može se poredi sa F1 gde se to podrazumeva, ovde je valjda dozvoljena promena guma samo kada je kiša.

Što se tiče motora, apsolutno me nkad u životu nisu zanimali, glavnu ulogu tu igra odnos vozača, ja sam upao akda je cvetala mržnja Rossi Markez Lorenzo, a svi su ubice, a pri tom, ima tu i dosta jakih likova, i razlika između fabrike i privatnih timvoa je manja nego ikad, tako da je realno sada motogp zanimljivi nego bilo kad u istorij.

No, dosta sam nagovarao :)

 

  • +1 1
Link to comment

Ne podnosim Srdjana "na kraju dana" Ercega i Pavla "iz percepcije/perspektive/prizme" Zivkovica! 

Edited by Sludge Factory
Link to comment
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...