Jump to content
IGNORED

Mediji u Srbiji


bergasa19

Recommended Posts

meni je vidojković ok lik, ima osećaja za meru pa ne očekujem od njega neka zla ruganja i generalizacije. s druge strane kulačin je teška džiberčina, posvađam se zbog njega sa kompom večito kada pustim dlz. bez obzira, gledam ih redovno i hvala maretu što gazi bagru tako da se istinski nerviraju. a da anesteziraju ta ajte molim vas, meni njihova publika deluje kao malo ko naoštreno. 

Link to comment
1 hour ago, copkillah said:

Anestezira i on i prestao je odavno da bude smešan

 

Iako smo vodili istu polemiku... 

 

Ti samo treba da shvatiš da nije poenta tih emisija (iz perspektive Anti Vučić Srbina) da budu smešne već kritičke, i da ruglu izvrgnu ono što treba. Stalno ponavljaš da ove emisije nisu nikakva borba, ali ko kaže da jesu? Ko očekuje od jebenog Kulačina i Vidojkovića da nešto promene? Ovaj narod nije opametila Jovanjica, Helikopter, Sava Mala, tetke iz Kanade, pa sigurno neće ni ova dva lika ili Mićko (koji je btw carčina i jako duhovit čovek, zato su pored njega ona dvojica toliko ne-smešna). 

Svaka takva emisija u medijskom javnom prostoru je dobrodošla, i poželjna. DLZ pogotovu jer se oni, baš ono, sprdaju, direktno i u meso. Poslednju emisiju su 5 minuta pričali o tome koliko je Vučić bolestan i poremećen i meni lepo. Gde to možeš da pročitaš, čuješ, vidiš a da ima pa približan dohvati medijski kao nova s? Nigde, bukvalno.

Samo lepo poslaži prioritete, stavi pljuvanje Vučića ispred ličnih animoziteta prema tim likovima a što je očigledno, pa će ti cela priča manje teško pasti..

Ali kao, brane se pljiž i dlz Vučiću vladaj 100 godina, baš si se ono, da prostiš, prosro. Šatro si protiv Vučića ali bi pre da on vlada (pa i u šali) nego da se "brane" dlz i pljiž. Msm, pretera ga. 

  • +1 3
Link to comment

Daj, molim te, Vidojković više gotovo i da ne psuje. Totalno se se fokusirao na mlađu publiku, kojoj ne trebaju takve reči zato što ih vizueliziraju u svakodnevnom životu, za razliku od ostalih...

Link to comment

za probirljivu ppp elitu, svaka emisija ovog tipa mora da bude monty python.

mada, ako ćemo istim aršinima, i monty pythonu bi se moglo prigovoriti da anestezira 

 

koliko su primedbe ovog tipa odvaljene od realnosti, strašno

i jalovo prepotentne

 

 

  • +1 6
Link to comment

Meni su sve te emisije, sa ove nase [emoji854] strane naravno, i svi ti humoristi skroz ok, iako retko koju pogledam. Zavisi i od gosta recimo, tako sam gledala DLZ i Bozu Prelevica.
Koga god ismevaju i kritikuju, izvrgavaju ruglu, a zna se ko je dezurni bolesni klovn, zatim one uzasne pojedince primitivce, vlast i sistem gen,  meni je super. Ima tu vrlo dobrih i smesnih izjava,  imitiranja, skeceva, pljuvacina (ono sto je Ivanovic onomad verbalno "nalupao" zlog mudzeta  vecitog zamenika, ufff bilo mi tako skatko, recima ne mogu da opisem), ili kad vidim pametne anonimuse po drustvenim mrezama da se sprdaju sa vlascu, meni je sve to sasvim ok. Bar nam je humor ostao, njemu hvala, a dozivljavam da je i to neki vid borbe.
Bice i revolucija ona prava, jednog dana [emoji6]

Link to comment
8 hours ago, Mil@n said:

Ti samo treba da shvatiš da nije poenta tih emisija (iz perspektive Anti Vučić Srbina) da budu smešne već kritičke, i da ruglu izvrgnu ono što treba. Stalno ponavljaš da ove emisije nisu nikakva borba, ali ko kaže da jesu? Ko očekuje od jebenog Kulačina i Vidojkovića da nešto promene? Ovaj narod nije opametila Jovanjica, Helikopter, Sava Mala, tetke iz Kanade, pa sigurno neće ni ova dva lika ili Mićko (koji je btw carčina i jako duhovit čovek, zato su pored njega ona dvojica toliko ne-smešna). 

Svaka takva emisija u medijskom javnom prostoru je dobrodošla, i poželjna. DLZ pogotovu jer se oni, baš ono, sprdaju, direktno i u meso. Poslednju emisiju su 5 minuta pričali o tome koliko je Vučić bolestan i poremećen i meni lepo. Gde to možeš da pročitaš, čuješ, vidiš a da ima pa približan dohvati medijski kao nova s? Nigde, bukvalno.

Samo lepo poslaži prioritete, stavi pljuvanje Vučića ispred ličnih animoziteta prema tim likovima a što je očigledno, pa će ti cela priča manje teško pasti..

Ali kao, brane se pljiž i dlz Vučiću vladaj 100 godina, baš si se ono, da prostiš, prosro. Šatro si protiv Vučića ali bi pre da on vlada (pa i u šali) nego da se "brane" dlz i pljiž. Msm, pretera ga. 

 

10 hours ago, dùda said:

DLZ su recimo emisija u kojoj može da se čuje svašta, ali oni barem nemaju problem da kažu da je car go.

Kao i Kesić, i oni se na način na koji znaju i umeju bore protiv ovoga u čemu živimo. Ili se barem bore da skrenu pažnju na nešto.

 

Evo ti primer u boldu, mada možeš da kažeš da se hvatam za semantiku, da je to samo figurativno rečeno.

 

I nisi ti mene razumeo, tj shvatio si stvari malo bukvalno kao i duda, meni je samo tužno što su oni (prema doživljaju naroda) najbolje što može da se ponudi kao neka medijska kontra Vučiću. I može to da se naziva i prepotentnim i kako god, ali kao što su vama i mnogima smešni, isto tako su meni i mnogima neprijatni. 

 

Quote

DLZ pogotovu jer se oni, baš ono, sprdaju, direktno i u meso

 

Ovo je bukvalno ono o čemu ja pričam. Nije to ništa "direktno u meso", jer koliko god Vučić bio iskompleksirani jadnik koji reaguje kao hepo kocka na svaku kritiku, lik realno nije ni svestan da ta emisija postoji, jer da jeste, ne bi propustio da to ovako ili onako pomene. Osim ako sam ja propustio da je nekad pomenuo, što je isto moguće. ne bežim od toga. Ti imaš privid da je to u meso u tvom mehuru, ali u realnosti nema nikavog efekta osim da je tebi lepo jer je neko rekao da je ovaj poremećen. Samozavaravanje da se nešto realno dešava, a u praksi ništa.

Od svih njih je duhovitiji prosečni mim sa društvenih mreža, ako ćemo da poredimo.

 

Link to comment
18 minutes ago, copkillah said:

Od svih njih je duhovitiji prosečni mim sa društvenih mreža, ako ćemo da poredimo.


Ti gubis iz vida generacijsku razliku u tome sta je kome duhovito ili ne. Ne mozes (mislim mozes) se obracati svima istim recnikom, humorim, pokrenuti ih istom stvari. Uostalom emisije ne pokrecu nikog, pokrece interes. Problem naseg mentaliteta je sto se pokrene onda kad mu ugrozavanje istog dodje do otiraca ispred vrata. I to se prenosi transgeneracijski.

 

Sve vreme pokusavam da shvatim sta nije u redu sa Pljizom. Zapravo u onom Mickovom summary u svakoj epizodi postoji poenta koja dopire do onog ko hoce da shvati.

 

Ovo DLZ ne znam sta je.

Mnogi ljudi su ove slusali jos na Index 202, kad nije bilo ni predstava, ni emisija na TV. Prosli devedesete koje su u poredjenju sa tim danas bile egzistencijalno jebene.

 

Malo ste, ne zameri, autisticni u svojoj fokus grupi i generacijskom mim humoru.
 

  • +1 2
Link to comment

Ne znam kada se Kesic pojavio, to sto on radi je dobar pokusaj da se izbori s ovim, bilo potrebno i nama, samo sto se grupisanje idiotluka razvuklo, imas osecaj da se nista ne desava. U pocetku je smesno i terapeutski, posle postaje mucno zato sto ovi nastavljaju brutalno, ne dotice ih previse. O njegovom nastupu je ok imati razliciti stav, nemaju svi isti filing, problem je sto mu stavljamo zadatke sto nisu njegovi

DLZ je nesto kao da se skupim sa drugarima na pivu i snimimo nesto, nama dobro :D

Jedan prilog na tviteru moze biti ubitacan al to je incident, ovi ipak Rade, pa treba postovati

Link to comment
1 hour ago, copkillah said:

...koliko god Vučić bio iskompleksirani jadnik...

 

Pitanje je uopste da li je taj covek iskompleksirani jadnik ili nije.

 

Meni se cini da nije

Link to comment
1 hour ago, villiem said:

Ne znam kada se Kesic pojavio, to sto on radi je dobar pokusaj da se izbori s ovim, bilo potrebno i nama, samo sto se grupisanje idiotluka razvuklo, imas osecaj da se nista ne desava.

 

Pojavio se na leto 2013.

Link to comment
 
Ovo je bukvalno ono o čemu ja pričam. Nije to ništa "direktno u meso", jer koliko god Vučić bio iskompleksirani jadnik koji reaguje kao hepo kocka na svaku kritiku, lik realno nije ni svestan da ta emisija postoji, jer da jeste, ne bi propustio da to ovako ili onako pomene. Osim ako sam ja propustio da je nekad pomenuo, što je isto moguće. ne bežim od toga. Ti imaš privid da je to u meso u tvom mehuru, ali u realnosti nema nikavog efekta osim da je tebi lepo jer je neko rekao da je ovaj poremećen. Samozavaravanje da se nešto realno dešava, a u praksi ništa.

Od svih njih je duhovitiji prosečni mim sa društvenih mreža, ako ćemo da poredimo.
 
Dešava se javna medijska kritika društva koja je na Iole pristupačnim televizijama bukvalno retka kao halejeva kometa.

To je sve što je bitno.

Kad neko priča o predsedniku na Nova S koja jeste gledana koliko toliko da je psihopata, to jeste u meso, šta god ti mislio.

Načon na koju ti to posmatraš mi je ono, kao da si plaćeni bot koji je tu da rovari iznutra, uopšte ne kontam tvoj pristup.

Na kraju, da mogu da biram, biram neko da AV govori da je psihopata u javnom prostoru pre nego da me zasmejava. Koga bre zabole za to.



Sent from my EVR-L29 using Tapatalk

  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...