Jump to content
IGNORED

Mediji u Srbiji


bergasa19

Recommended Posts

Moj omiljeni čovek je onaj Nasković sa N1, koji je takođe deo Insajder ekipe. Uglavnom, na N1 ide džingl neki gde ima sekvenca kada se Vučić na presici obraća tom novinaru direktno: Šta biste mi vi Naskoviću radili i N1? Pa krv biste mi pili dan i noć! 

 

Debiiiil!

 

Isto pizdi i od Radišića na presicama. :D

Link to comment

Tumblr je bivao tuzen u proslosti. "Fair use" i nekomercijalna primena su ga zastitili.

To je dosta komplikovano pitanje ali se, u najkracem, svodi na ovo:

Taj fair use koncept je ovde stran, autorsko delo je objekt intelektualne svojine i bez odobrenja autora se ne može koristiti nikako, da li u komercijalne ili nekomercijalne svrhe - nebitno je.

 

Nisam pratio taj deo priče jer me ne zanima mnogo, ali tu ima brdo jedno međunarodnih konvencija i ugovora koje regulišu oblast intelektualne svojine i veoma često se menjaju i dopunjuju, možda je na međunarodnom nivou to (fair use) uređeno, ali je pitanje da li je kod nas prihvaćeno.

 

Inače, kad su u pitanju sporovi iz domena intelektualne svojine, za čitavu Srbiju su nadležni Viši (u građanskim sporovima) i Privredni (u privrednim sporovima) sud u Beogradu.

 

TT tj. CZ M57

Link to comment

Проблем са коришћењем слика у некомерцијалне сврхе је то што може да опадне њена цена. Ако имате ексклузивну, или добру слику, која је објављена на више места, логично је да неко неће хтети да да паре јер више нема ексклузивност. Тако иако нико није зарадио паре, аутор је изгубио.

Ако неко нпр. постави слику на мему која постане популарна, аутору је практично упропаштена даља продаја.

 

Неке процене колико би шта вредело и да ли може да се користи бесплатно би довеле до још већег срања од оног несретног предлога са аутоматским сликама.

Link to comment
U najavi događaja nigde nije rečeno da će biti dozvoljena samo dva pitanja niti je pomenuto bilo kakvo drugo ograničenje, ali se nijedan od novinara drugih redakcija nije pobunio zbog toga. Umesto toga su praktično reporteri Insajdera dobili “lekciju” od novinara drugih redakcija da je to “uobičajena i normalna praksa”, protiv koje se ne treba buniti.

 

 

Gledajte na pitanja kao na cevape - ne mozes navaliti na njih ko da si sam na konferenciji, nego uzmes neki i pazis da ostane i za kolege 

Znaci, novinari su u fazonu, jebiga, rekao premijer da mogu samo dva pitanja. Sta da se radi, tako je kako je, ajd mi da kleknemo pred takvim okolnostima. 

Link to comment

Haos zato sto nisam znao da su i oni legli na rudu. Nedostajalo je samo da se negde umetnu 'brutalno' i 'surovo'. Naravno, cim se preslo na regionalnu politiku, odnosno dogadjanja u Hrvatskoj, odmah je objektivnije i iz vise uglova, dakle nije iz neznanja.

Link to comment

Pa, ne gledam nesto TV u zadnje vreme osim sporta, ovo sam uhvatio silom neprilika i zgadilo mi se. U normalnim zemljama bi onako izgledalo agitovanje, ali ovde se ni ne primeti od svakakvog taloga sa dna kace.

 

Ne znam kako sad izgleda 'Sta radite, bre', da li su i oni morali da se prilagode novim okolnostima? Ranije su jednako prcali i vlast i opoziciju.

Link to comment

Na pinku vrte neku konferenciju saveta za bpk gde djv i uzelac pokusavaju da navedu clanove saveta da potvrde da je pajtic platio nedeljniku onih 400 000 :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...