Jump to content
IGNORED

Raspudić dr Nino


Turnbull

Recommended Posts

  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    24

  • kim_philby

    13

  • Otto Katz

    9

  • gospa buba

    8

Ima ona priča o Šešelju koji je uhapšen jer je jednog 4.maja u 15.05 trčao Titovom ulicom prkoseći tako titoizmu.Raspudić je lik koji bi 4.maja 2014. u 15.05 trčao Trgom Maršala Tita u Zagrebu kako bi prkosio titoizmu i jugoslovenskim komunistima koji su, ako je suditi po njemu, postojali samo da bi ubijali franjevce i druge dobre Hrvate. Pokušava katkad biti i 1 intelektualac srednjeg puta, onaj za kojeg su isti i Mamić koji proziva Željka Jovanovića zbog krvnih zrnaca i rečeni Jovanović. Emisija koju vodi sa Gatalom, Avdićem i Šahinpašićem se komotno mogla zvati i "Krug 69".

Link to comment
evo i ja da doprinesem Symetovom plemenitom entomoloskom poduhvatu. idemo na hardcore teme.nas mostarski hipster, ljubitelj kung fu filmova i predmet mastanja zagrebackih studenctica, se ovde razotkriva da je zapravo u potpunosti na neofolk ideoloskoj linji 1 zadriglog EBM-era iz ustaske emigracije.http://www.youtube.com/watch?v=HBXIOd_3H_4
U je, ovo je stvarno hevi! I Raspudić i EBM (gde si bre to naš'o? :) BTW, ovaj EBM više liči na Mišu Kovača nego na Death in June )Ali kako se Raspudić izdao ovime da je Blajburg "nesebična žrtva hercegovačkih Hrvata koji su uvijek gledali širi hrvatski interes za kojeg su bili spremni žrtovati sebe", Koliko sam ja shvatio zvanična revizionistička priča je da su u pitanju prosto nevine žrtve, ni luk jeli ni luk mirisali, bili draftovani u domobrane, nisu činili zločine niti išta, a onda ih zle komunjare pobile na pravdi boba. Ali naravno, u tom slučaju je besmisleno pričati o svesnom žrtvovanju za širi interes. U tom slučaju, ti ljudi jesu bili žrtve, ali se nisu žrtvovali.Međutim, Raspudićeva formulacija priča drugu priču. Oni su se žrtvovali za Hrvatsku. U tom slučaju, nisu bili nevine žrtve, nego svesni učesnici u NDH projektu, koji su za to na kraju platili cenu. Edited by Syme
Link to comment

yeo, upravo tako. bez ikakvog pokusaja nijansiranja on ide i direkt ih naziva zrtvama. ali to valjda ide pod ruku sa onim sto si ranije zakljucio: jedno lice ima za mostar, drugo lice ima za zagreb, a trece ima za imotski i siroki brijeg...

Link to comment

 

 

yeo, upravo tako. bez ikakvog pokusaja nijansiranja on ide i direkt ih naziva zrtvama. ali to valjda ide pod ruku sa onim sto si ranije zakljucio: jedno lice ima za mostar, drugo lice ima za zagreb, a trece ima za imotski i siroki brijeg...
I, kako ide? :P
Link to comment

pa vidis da jos uvek imam vere u covecanstvo i pokusavam da reklamiram tematiku i outsourceujem poso... dakle nisam jos poneo taj kriz :D

Edited by DarkAttraktor
Link to comment

Mozda se Raspudic i doima zanimljivim nekome ko ga zna iz perioda kad je pricao neke druge price. Ali ovo sad, tja, ili je ogoljeni ili je prefinjeni neo-ustasizam (hehe). A, pre svega, predvidiv je. Ovo sto sam pogledao, znao sam svaki put kad ce da kaze "ali" i znao sam tacno sta ce da kaze posle tog "ali". Meni su cak i teske budale kalibra nekadasnjeg asa don Ante Bakovica ("narod bez drzave je ko govno na kisi") gotivniji i vredniji pracenja.

Link to comment

Pa, ukusi se razlikuju... :)A da je predvidiv, tu si potpuno u pravu. Zapravo reciklira USA populističku desnicu 1/1, a to je u nas već odradio Antonić dr Slobodan,. pa nam više nije zanimljivo. Elitisti su za sve krivi, levičarska elita protiv običnog čoveka, protiv tradicionalnih vrednosti, itd.Elem, setih se ko mu je po tome blizak u Srbiji - Fajgelj dr Andrej. Premazan, doktor nauka, kao fol obrazovan, i sipa američke desničarske priče od pre 30 godina i više (tiha većina, i tako to).

Link to comment
e sada sta je problem naseg veselog dalmosa ante? on kaze da ako je nino hrvatstvo onda on ne zeli biti hrvatom vec apacem. dakle kako je nino napustio neproduktivnu i eskapisticku poziciju kung fu ratnika sa dalekog istoka ante je brze bolje potrcao da potvrdi da je eto tu moguce biti ili zapadnoamerickim indijancem ili franjevcem. meni se cini da je prilicno lako i bezbedno biti apac ako nema u kraju kit karsona ili 7. konjice. takodje nije bas ni produktivno. politicki, mislim. franjevce cuva bob i ivo josipovic pa su oni toliko lepi da su zvan ovoga sveta.tu je nino ipak posteniji. biti ustasom je sasvim u korak sa aktuelnom problematikom u bosni. doduse i ante i nino su mogli izabrati neku drugu poziciju, kojih ipak ne manjka u tzv. tradiciji ovih prostora, ali jedan je izabrao etnicki cinizam duvanja u ustaske drombulje a drugi beslovesno lupanje u josipovicev tam tam. naravno, moje simpatije su kod indijanca. i ko zna mozda lupajuci do besvesti prizove poglavicu vinetua koji mu otkrije da je jednom, ne tako davno, i on bio jugosloven po imenu gojko mitic.
ovaj konzervirani etno-pajac me uopšte ne zanima, što rekoše, i svojih budala imamo previše, ali šta tačno zameraš anti? i, da li anti piscu, ili anti čoveku? naime, do sad sam samo čitala njegove knjige i smatram da je klasa a. jedan od retkih koji ume da smisli i ispriča svoju priču. naigled jednostavnu, svakodnevnu, čak banalnu. ali ljudsku i istinitu, umetnički istinitu. za razliku od mnogih koji muče i sebe i književnost vadeći iz naftalina neke hronike i "hronike" i natežući ih do literature. uključujući jergovića <_< .čini mi se da je apača stavio jer mu je prvi pao na pamet. mogao je i hotentota, ili vanzemaljca. mada nema veze, poentu prvog pasusa ionako nisam razumela :D . nisam ni drugog, ali ako si onakav komad muškarca (gm) pomenuo u negativnom kontekstu, onda...poz Edited by le petit nicolas
Link to comment
ovaj konzervirani etno-pajac me uopšte ne zanima, što rekoše, i svojih budala imamo previše, ali šta tačno zameraš anti? i, da li anti piscu, ili anti čoveku? naime, do sad sam samo čitala njegove knjige i smatram da je klasa a. jedan od retkih koji ume da smisli i ispriča svoju priču. naigled jednostavnu, svakodnevnu, čak banalnu. ali ljudsku i istinitu, umetnički istinitu. za razliku od mnogih koji muče i sebe i književnost vadeći iz naftalina neke hronike i "hronike" i natežući ih do literature. uključujući jergovića <_< .čini mi se da je apača stavio jer mu je prvi pao na pamet. mogao je i hotentota, ili vanzemaljca. mada nema veze, poentu prvog pasusa ionako nisam razumela :D . nisam ni drugog, ali ako si onakav komad muškarca (gm) pomenuo u negativnom kontekstu, onda...poz
nista piscu a ni coveku vec politickom cimbeniku.zasto apac? zasto ne bosanac ili jugosloven?koga briga za apace ili brus lija? hocu da kazem da je nino, etno pajac kako ga lepo nazivas, zapravo nekada bio na poziciji apaca i eto ga sad. biti apacom je mozda neki intimni mali bunt ali neka sira politicka artikulacija nam tu ostaje nedostizna.i tu je uopste problem jednog dela post jugoslovenske scene kod koje onda bez izazivaju pokusaji takve politicke artikulacije. naravno s leva kako to vec ovde ide.gojko mitic je tu zapravo pozitivan lik. apac koji je eto, zapravo, jugosloven. Sent from Bender's iPad using Tapatalk
Link to comment

Samo da terciram Kimu, na primeru tih Apača, kao i onomad na primeru Brus Lija, vidi se koliko je zapravo lažna i paranoična Ninova priča o Jugoslovenima koji vladaju Hrvatskom, gde bi Jugoslavija trebalo da stoji za nekakav univerzalizam, naspram nacionalnog partikularizma. Pa Ante, koji bi Ninu trebao da predstavlja paradigmu jugoslovenstva, zapravo uopšte ne ume da imenuje svoju poziciju, ne samo imenom Jugoslavije, nego na bilo koji politički smislen i delotvoran način. On uopšte ne ume da imenuje sebe kao političkog subjekta, osim kao Hrvata. Izvan hrvatstva, postoji samo domen dečačke fantazije - Apači i Brus Li. Ništa stvarno.

Link to comment

Jugoslavenstvo, ili sada bosanstvo, nisu nikakvi univerzalizmi, nego sam Sotona s repom i kopitama iz dubine pakla. Zato i AT bježi u Apače, jer Eskimi i Frižideri, to nikog ne boli. Jugoslaveni bi progutali Hrvate, a na drugom kraju probavnog trakta izbacili Srbe, jednako kao i Bosanci Bošnjake.

Link to comment
ti pokrivas i drustvene nauke bubo ? :D
naravno da ne, al je shteta da gromade nepotroshenog materijala leze tako razbacane i neklasifikovane, treba neko da se prihvati. kome je moranje :lolol:(ima kad mi je zao, naravno, al ne moze se imat sve ^_^)
Jugoslaveni bi progutali Hrvate, a na drugom kraju probavnog trakta izbacili Srbe, jednako kao i Bosanci Bošnjake.
plastichno sam zamislila taj proces :rolf:
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...