February 27Feb 27 On 24. 2. 2026. at 19:48, Budja said:Ako je troskok reject sa 30 godina starim rekordom, sta tek reci za skok u dalj sa 35 godina starim rekordom.kod skoka u dalj se može postaviti pitanje ko je sve mogao da obori WR. Bolt i još nekoliko njih su očigledni odgovori. De Grasse, Fredericks, Obikwelu...za troskok bi bolje pitanje bilo ko ne bi oborio svetski rekord.
February 27Feb 27 On 17. 2. 2026. at 12:13, omiljeni said:jeste teško, ali bi bilo hiljadu puta teže kad bi to bila disciplina elitnih atleta, a ne rejecta. Warholm je rekorder, a dečko je sprinter koji stotku trči 10.50 sec. Ono, nemoj da se zezamo.ista stvar je i sa 110h. Holloway im je maltene goat, a on je u najbolju ruku osrednji sprinter. Rekord Jonathana Edwardsa stoji već 30+ godina, a on u životu nije ni prošao pored vrhunskog skoka u dalj.Koraćevim svedocima je teško objasniti o čemu se tu radi. Izgleda da mora u svaku od tih disciplina zalutati elitni atleta i razvali im rekorde, da bi shvatili. Tako je McLaughlin zalutala u 400h i skinula skoro 2 sekunda sa rekorda? Bolt je morao da trči oko 10.20-10.30 da bi matchovao taj nivo obaranja rekorda. Duplantis mora da pomera rekord još 15cm da bi uradio isto to. Dok ne dođe neko i ne napravi troskok od 19+ metara ovi će verglati svoju mitologiju o ritmu broju koraka tehnici psihi...To su iste one glave koje na liste najboljih sportista stavljaju tenisere. To nije samo Korać, tu je nulti pacijent bio Mićo Dušanović.Nemoš im u glavu utuviti da postoje sportisti i sportisti. Svi sportovi su jednaki, sve je teško, medalja je medalja, tenis je užasno težak jer igraju i po suncu i po mraku bla bla.Ali zanimljivo je da će se uvek i baš svaki put pobalegati po Bulutu. "ma video bih ja tog Buluta i sve te 3x3 brkonjice iz Gajdobre protiv Duranta Lebrona i Giannisa, to je kurac od sporta bolje da su stavili brejkdens pa da Branka Blek Rouz osvoji nacionalnu penziju", ali Nolo im je bolji sportista od Jordana.Nemoj tako. Mene napadose ovde da je Djokovic top (neko rece i top10 ikada, minimum) atleta, te da nema u "njegovoj kategoriji" vise od nekoliko sportista. Da je Djokovic>>>Phelps i taj fazon... Ali, malo koji sport je egzaktan, poput atletike, pa da mozemo da vidimo objektivno gde ko pripada.
March 13Mar 13 Nekako ispod radara prolaze vesti kad onaj ludak Mondo obori svetski rekord. 6.31 juce
March 20Mar 20 Srebro na kraju sa 199 cm. Plasman nije mogao da bude bolji, ne bi pobedila Mahučih, ali šteta što nije preskočila 201, bila je baš blizu. Lep uspeh, a sada da na otvorenom preskoči 2 m.
March 21Mar 21 Finale na 400m iz dve trke? Sta je koj kurac ovo?Karalis resio da kad gine, pogine junacki, prebacio 2 pokusaja na 6.25sto je Mondo naravno preskocio iz prve Edited March 21Mar 21 by Lord Stef
March 21Mar 21 I pogibe Grk junacki. Zao mi momka, veliki talenat, skocio jebenih 6.17 (doduse u dvorani, ali opet), al jbg rodjen u pogresno vreme.Mondo nece da juri novi rekord
April 26Apr 26 I drugoplasirani isto ispod 2h, ludilo! Treći isto brži od prethodnog WR. I u ženskoj konkurenciji isto novi WR. 🤯
April 26Apr 26 sećam se da je 1 keneniza bekele govorio da je maraton ispod dva sata teorijski nemoguć.
April 26Apr 26 Ovakva trka u stvari ne bi trebalo da je moguca, gledam ova vremena i sve cekam da se promene, da isprave gresku.Ludilo.
Create an account or sign in to comment