Jump to content
IGNORED

Atletika


Krampa

Recommended Posts

I ja ne razumem zasto je crvena zastavica.

 

Simpa ovaj Zunic.

Divno je da se nešto zbiva u atletici iako je sistem ostao isti

 

Link to comment

eh, pazi ovoga, ne valja mu sistem... pa mi u zadnjih 20 godina u muskoj konkurenciji imamo nacionalne rekorde Ristica, Dudasa i Bekrica. u zenskoj konkurenciji se jos i nesto desava, imamo Ivanu, Terzic je oborila rekorde Vere Nikolic(mada sam siguran da je Boba Colovic brze trcala od obe... jedino ako se to vama racuna), Jeftic(doduse davno) i Jelaca imaju vredne rezultate... vi bre imate Sandru i Blanku koje su svetsko cudo. pa onda Kolak, Brkljacic, sada evo i Zunic prebaci 21.46 van Bajine Baste... nema ih puno, ali tih 5-6 su svi svetski vrh

Link to comment

To su sve nažalost freak accidents, sistem™ se i dalje vrti isključivo oko krađe para u nogometofudbalu, atletika je osamdeseta rupa na svirali. U Agramu, gradu od skoro 900 000 duša, četvrtini Hrvatske, postoje dva (2) namjenska atletska borilišta.

Link to comment

To su sve nažalost freak accidents, sistem™ se i dalje vrti isključivo oko krađe para u nogometofudbalu, atletika je osamdeseta rupa na svirali. U Agramu, gradu od skoro 900 000 duša, četvrtini Hrvatske, postoje dva (2) namjenska atletska borilišta.

to ti je svugde tako... i u Velikoj Britaniji nogometofuzbal je centar sveta. a Singidunum koji je duplo veci od Agrama ima jedan, bukvalno jedan, namenski atletski stadion(a i taj je vise za trening nego za ozbiljno takmicenje). do prosle godine nije imao ni atletsku dvoranu za zimski trening. stadion Partizana je jedini koji ima uslove za atletiku. sada ce navodno da prave stadion na novom Beogradu, ali i kada ga naprave, pitanje je kako ce se koristiti...

OK, sranje je i kod vas, jasno mi je to, ali bre 10x ste u boljoj poziciji nego bilo koja exYU drzava, ukljucujuci i Sloveniju u kojoj je atletika stala zadnjih 10 godina... nije da je to neki boga pitaj kakav uspeh, ali bolje i tako nego ovako kao kod nas gde Ivana mora da ljubu Vucica u dupe da bi imala uslove za trening

Link to comment

sjajnih 1500 :Hail: amerikanka opet iznenadila, full respect, zena najvece trke trci najbolje... Dibaba nigde :o

a drago mi je i sto je Semenya direktno uzeo bronzu Muir. stampa u Britaniji ce da razapne Coea sada sto muskarac trci protiv devojaka 

Link to comment

sjajnih 1500 :Hail: amerikanka opet iznenadila, full respect, zena najvece trke trci najbolje... Dibaba nigde :o

a drago mi je i sto je Semenya direktno uzeo bronzu Muir. stampa u Britaniji ce da razapne Coea sada sto muskarac trci protiv devojaka 

Koja beše priča sa Saemenyom? Na kraju su presudili da je ipak žensko, jel da? 

Link to comment

Koja beše priča sa Saemenyom? Na kraju su presudili da je ipak žensko, jel da? 

ne

nisu objavili nalaze. kao zbog privatnosti.  

ali joj(mu) je bilo naredjeno da uzima lekove koji kontrolisu testosteron. dok je bila(bio) pod blokatorima, trcala/o je sporije od Amele... onda je neka Indijka(Indijac) dobila(dobio) presudu na sudu, kao ti lekovi su stetni i nefer, i sada Semenya nije izgubila(izgubio) trku na 800m dve godine, a evo sada krenula(krenuo) i na 1500.

ono sto se zna, to je da Semenya ima muske reproduktivne organe, odnosno testise, ali nerazvijene, pa su unutra. spolja izgleda kao zena, ali njen/njegov hormonski sastav je muski. pojednostavljeno, muskarci su fizicki dominantni ne zato sto imamo penis, vec zbog veceg nivoa testosterona. glavni proizvodjac testosterona su testisi. samim tim, normalan nivo za muskarca od 20-30g je 600-700ng, neki sportisti imaju malo veci. normalan nivo za zenu od 20-30g je 40-50ng... 

da ne bude da sam zao prema nekome i politicki nekorektan, mogu da je zovu zenom, ili kako god hoce, to nije problem. problem je sto je nefer da se takmici sa 10x povisenim testosteronom. da se neka druga atleticarka na 1500m pojavili sa testosteronom od 150(a Semenya ima jos veci nivo) bila bi dozivotno najurena iz atletike. koliko utice na perfomance dovoljno pokazuju njeni(njegovi) rezultati dok je trcala(trcao) sa kontrolisanim nivoom testosterona u odnosu na ovo sada... 

Link to comment

Pa Mijaljevic je zlo, tako da je jasno. A Rale je propao dosta kao komentator. 

 rale je bio odlican kao kumov sidekick, otkako je kum preselio u dzenet rale se pogubio.

Link to comment

rale je bio odlican kao kumov sidekick, otkako je kum preselio u dzenet rale se pogubio.

Pa to vrhovni inženjer svakome nameni mesto, no se neki koprcaju...
Link to comment

 

da ne bude da sam zao prema nekome i politicki nekorektan, mogu da je zovu zenom, ili kako god hoce, to nije problem. problem je sto je nefer da se takmici sa 10x povisenim testosteronom. da se neka druga atleticarka na 1500m pojavili sa testosteronom od 150(a Semenya ima jos veci nivo) bila bi dozivotno najurena iz atletike. koliko utice na perfomance dovoljno pokazuju njeni(njegovi) rezultati dok je trcala(trcao) sa kontrolisanim nivoom testosterona u odnosu na ovo sada... 

Potpuno se slažem, sama pojava njena/njegova je krajnje groteskna među onim tananim devojkama koje trče 1500 m.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...