Jump to content
IGNORED

doris b. true or falš


Zdravko

Recommended Posts

Naravno. Post 764 me je ostavio bez tastature.Osvrt na "klubove" i njihov značaj mi je toliko nadrealan da ne znam ni šta bih dalje dodao.Uglavnom, ovo je sad metastaziralo u staru dobru polemiku je li rnr ubiven ili se ubio, a od svega mi je zabavno što se Marčelo sa svojim prijavama iz dve različite epohe našao u epicentru oba tabora. On je otprilike kao Slobodan Bićko naših dana.Za mene to naravno nema smisla pošto i jedni i drugi razmatrate više koncepte i društvenu ulogu muzike (makar podsvesno), a meni je to odbojno koliko i priča sa početka topika da jedna Doris koja je "mentalno poremećena" ne može da ima normalnu publiku.Drugim rečima, gubi se muzika nauštrb sociologije.edit: Koja mi reč ovde treba?
Da navedem omiljenu izreku audiofilskih foruma:'..al', muzika je najvažnija.'
Link to comment
Ok ti imaš kriterijum gde ti je odbojan svaki muzičar koji razmišlja o ulozi u društvu. To treba tebi da ostave, a oni da se drže svirke. Makar i podsvesno.
Naprotiv. Meni je odbojan svaki slušalac koji razmišlja o ulozi u društvu svakog muzičara i svake muzike.
Link to comment

Daj da ja kažem koju (kad sam već platio kartu)Da je bilo ljudi koji su bili tamo da se podsmevaju, bilo je;Da je bilo ljudi koji "prate" njen rad, bilo je; Da je bilo poznatih, i njih je bilo.Mišljenja sam da je većina ljudi došlo da se lično uveri o fenomenu "doris b.". Ona se baš potrudila... od sopstvenog stajlinga, do scenografije, izbora "pesama" i oko animacije same publike.Verovali ili ne, na pola koncerta organizovala nagradnu igru.Nagrade su bile sledeće:10x malih sličica sa umetnicom1x veliki poster i10x cd sa potpisom umetnice. Koncert je trajao oko sat-sat ipo (sa tom nagradnom igrom) averujte bilo je tu i emocija. Na sred "pesme" suze krenuše ali nema prekidanja.. profesionalni odnos sa publikom. Šta znam, većina publike je mlada, (to pije, puši, drogira i 100% sede na ladnom betonu) Nešto ne izlazim na takva mesta ali iznenadio sam se činjenicom da "dj" pušta "Direktori - Mi volimo pivo" a posle njih "Zdravko Čolić - Da si zvezda sele moja" - a još sam se više iznenadio što "publika" uredno đuska i uz jedno i uz drugo.naravno, bila i sestra th_983186821_dorisb._122_474lo.jpg

Edited by eye of the beholder
Link to comment
Naprotiv. Meni je odbojan svaki slušalac koji razmišlja o ulozi u društvu svakog muzičara i svake muzike.
Takav ne postoji.Ovo "svaki, svakog, svake" si dodao da bi se ogradio, priznaj:)
Link to comment
Drugim rečima, gubi se muzika nauštrb sociologije.edit: Koja mi reč ovde treba?
Због? Зарад?А шта би, осим социологије (која је још пропалија од рокенрола, ако ћемо да поредимо остварено са очекивањима). На овој теми сам погледао скоро цео минут, видео о којој врсти монтаже се ради, закључио да то на мојој плеј листи не би саставило на тај минут, и наставио да читам чисту социологију диљем топића. Нешто нисам приметио да овде расправљамо о музици. Од почетка је било о публици, ко је публика, и са каквим предумишљајем одлази на концерте, па тек онда ко је Дорис Б и да ли се то она озбиљно зајебава, или се само зајебава, или она то баш озбиљно. Половини речи из претходне две реченице би се могао додати предметак мета- а да се значење битно не промени, јер је то та врста друштвене игре, дакле социологија.
pošto?
Није он питао која му реч треба, то је питао МекКјеб, али може и тако да се каже: "пошто сам већ платио карту". Edited by расејан
Link to comment
Због? Зарад?А шта би, осим социологије (која је још пропалија од рокенрола, ако ћемо да поредимо остварено са очекивањима). На овој теми сам погледао скоро цео минут, видео о којој врсти монтаже се ради, закључио да то на мојој плеј листи не би саставило на тај минут, и наставио да читам чисту социологију диљем топића. Нешто нисам приметио да овде расправљамо о музици. Од почетка је било о публици, ко је публика, и са каквим предумишљајем одлази на концерте, па тек онда ко је Дорис Б и да ли се то она озбиљно зајебава, или се само зајебава, или она то баш озбиљно. Половини речи из претходне две реченице би се могао додати предметак мета- а да се значење битно не промени, јер је то та врста друштвене игре, дакле социологија.
Pa to je zato što na forumu imamo dominantnu većinu ljudi koja smatra da je normalno da za muziku koju smatra nedovoljno vrednom odmah podvrgne tzv. fenomenološkoj raspravi - to je valjda podsvesna reakcija na strah od mogućnosti da tu postoji neki ugao koji ne može da se razume ili bar intuitivno oseti. Jedini mogući odgovor na to je da se isti ljudi i sami podvrgnu fenomenološkoj raspravi i onda imamo sociologiju.
Link to comment

A što bi muzika i sociologiziranje muzike bili u nekakvom sukobu?Mis'im, postoji vreme za svirku i postoji vreme za verbalizaciju.Retko se preklapaju.No, proveo sam dosta vremena na audiofilskom forumu, forumu koji se bavi audio opremom. I, kad se tamo stvari zakuvaju, kad se ljudi skoro posvadjaju, kad sujete (zbog protraćenog novca) prorade, izjave "muzika je najvažnija" i "bitno je da se tebi svidja" odjednom dobijaju na značenju i na značaju.

Link to comment

57 strana.. wow. ok, razvile su se u medjuvremenu mnoge, zanimljive diskusije kao sto je bunt, i ja bih to razdelio kao posebnu temu, jer ima zanimljivih stvari da se procita, ali ne mogu da se otmem utisku da vam je jednako zanimljiva pomenuta doris. toliko stvari ima neistrazenih, da bi 57 stranica bilo malo. npr. japanska, improvizacija u muzici. ili free jazz 50-ih. ili.. sta god da izaberete. diskutovati o tome, bi bilo mnogo zanimljivije. bez obzira na utisak koji vam ostavlja ovakva muzika. zasto vam se dopada free jazz? zasto ne? itd.. jedan dobar primer, barem meni:postavila jedna devojka pitanje na internetu, odakle da pocne da slusa jazz. htela bi da se upusti u te vode, da istrazi, i bili su tu razni, dobri odgovori, nesto sto bih i ja preporucio. medjutim. u moru tih dobrih odgovora, bio je jedan koji mi je privukao posebnu paznju. vrlo jednostavan, ali najbolji: "slusaj neku jazz radio stanicu. kada nadjes ono sto ti se dopada, kreni da istrazujes"ovo je jednako primenjivo na muziku koju sam pomenuo u prvom pasusu, barem iz mog iskustva. ja sam zahvalan sto se jednom pokrenula ova tema na forumu popboks, iako se nisam zadrzao na 'jim', ali mi je otvorilo vidike za mnoge druge stvari u kojima sam i dan-danas, i zahvalan sam zbog toga pokretacima teme.edit:zaista bi bilo dobro kada bi neko hteo da razdvoji doris i bunt, i da se postavi kao zasebna tema.

Edited by bob mould hair style
Link to comment
Daj da ja kažem koju (kad sam već platio kartu)
Sve ok, ali ovakav izvestaj bi mogao da se napise i sa npr. zemunske pijace - ima tu svega, i emocija i podjebavaca i ozbiljnih musterija, krenes da kupis krompir&luk i ako si dovoljno otvoren upadnes u bogat i socan lovacki lonac utisaka: svega ces iskopati, od razlicitih karaktera/njihovih prica preko interesantnih kostima do fenomenalne (ako zelis da je vidis kao fenomenalnu) redimejd scenografije.Ali po cemu se to zemunska pijaca razlikuje od drugih pijaca Doris razlikuje od ostalih pobacaja na muzickoj sceni pa zasluzuje ovako bizarno ispoljenu paznju, i dalje ostaje nejasno.Mislim, meni nejasno :mellow:edit: a ako bih i platio ulaznicu, usao bih iz plemenite radoznalosti, ne da gledam Doris no publiku jamie_hyneman.jpg Edited by CowBoy
Link to comment

A ovo je stara dobra tvoja borba protiv savremene umetnosti. Znači definitivno više ne raspravljamo o tome da li Doris ima svoju publiku nego sada samo da li je muzika sranje?Odlično.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...