Jump to content
IGNORED

Smrt fašizmu!


Muwan

Smrt fašizmu!  

82 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • Replies 660
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    77

  • kim_philby

    50

  • Otto Katz

    30

  • Прслин

    29

Друга Србија је баш пропратила промоцију књиге ефраима Зурофа. Напунили салу у привредној комори. :fantom:

Link to comment
  • 5 weeks later...
"Druže Tito, mi ti se kunemo": Antifašisti na IgmanuU atmosferi trobojki s petokrakama i brojnih zastava antifašističkih udruženja, izviđačkih, planinarskih, oko 5.000 poštovalaca i sljedbenika antifašističkih tekovina i partizanske borbe danas su se okupili na Velikom polju na Igmanu.Prethodno su oko 1.500 učesnika današnjeg Igmanskog marša prepješačili sa Brezovače iz Hadžića deset kilometara do Velikog polja na Igmanu.Među učesnicima Igmanskog marša su najmlađi osnovci, učenici srednjih škola te pripadnici svih generacija do veterana koji su u devetoj deceniji života i koji su bili sudionicima borbenog puta prve proleterske brigade.
Link to comment
"Druže Tito, mi ti se kunemo": Antifašisti na IgmanuU atmosferi trobojki s petokrakama i brojnih zastava antifašističkih udruženja, izviđačkih, planinarskih, oko 5.000 poštovalaca i sljedbenika antifašističkih tekovina i partizanske borbe danas su se okupili na Velikom polju na Igmanu.Prethodno su oko 1.500 učesnika današnjeg Igmanskog marša prepješačili sa Brezovače iz Hadžića deset kilometara do Velikog polja na Igmanu.Među učesnicima Igmanskog marša su najmlađi osnovci, učenici srednjih škola te pripadnici svih generacija do veterana koji su u devetoj deceniji života i koji su bili sudionicima borbenog puta prve proleterske brigade.
Hm...
Intoriranjem himne Bosne i Hercegovine u 13 sati je na Velikom polju na Igmanu počela centralna manifestacija obilježavanja 72. godine od Igmanskog marša, historijske operacije koju su pripadnici 1. proleterske brigade izveli u noći između 27. i 28. januara 1942. godine, probijajući se iz njemačkog obruča s Romanije.
I tada i sada bi se/su se vojnici sa teritorije Srbije i Crne Gore, odnosno beogradskog, šumadijskog, kragujevačkog, kraljevačkog i dva crnogorska bataljona smatrali agresorima. Da ne ulazim u to koliko bi ponosni bili na bosansku himnu.
Link to comment
I tada i sada bi se/su se vojnici sa teritorije Srbije i Crne Gore, odnosno beogradskog, šumadijskog, kragujevačkog, kraljevačkog i dva crnogorska bataljona smatrali agresorima. Da ne ulazim u to koliko bi ponosni bili na bosansku himnu.
Pa sigurno da ti to znaš najbolje, ali jedan pokojni proleter vidi stvari drukčije. Jovo Kapičić: Ko želi rastakati Bosnu, dabogda se on rastakao"Za mene je Bosna sada veća otadžbina nego bilo koja druga država na ovim prostorima. U Bosni sam ratovao tokom Drugog svjetskog rata. Prije bih sada živio u Bosni nego u Crnoj Gori ili Srbiji. Bosna je za mene žrtva i heroj! To sam kazao i jednom prilikom kad su me zvali na svečanost u Tuzli gdje su me kao kralja dočekali. Bosna je bila ratničko mjesto. Svi smo tokom Drugog svjetskog rata dolazili da ratujemo u Bosni. Bosna je ratovala, a i plaćala taj rat mrtvima, ranjenima i ruševinama kojih nije bilo na drugim mjestima. A tu, u Bosni ih je bilo od vrha do dna""Ko želi da rastaka Bosnu, dabogada se on rastakao od glađi, žeđi, od bolesti, zime i svake druge rabote. Jer, to raditi je zločin kakav se samo može zamisliti, zločin prema jednom narodu koji je zajednički ginuo, zajednički se žrtvovao. Nije to razdvajanje u Bosni, već određivanje da se mrzi. Da se ljudi međusobno mrze. Lako se rastavljati i sastavljati, ali da se ne mrzimo. A oni se mrze na takav način jer se pravi takva propaganda. Razumijete, ne žele da se država pravi na realnim osnovama već na mržnji. Šta fali Bosni da zajedno živi? Bila je od Kralja Tvrtka naovamo, pa može i sada da živi",
Link to comment

Za transfer neprijatnosti ne znam; vidim da se obelezava kako-tako.Za razliku od Srbije koja, na primer, ne obelezava nikako, i u kojoj bi svaki pokusaj obelezavanja bilo cega vezanog za partizane bio proglasen komunjarskim vampirisanjem, subnorizovan, i na sve druge zamislive i nezamislive nacine izvrgavan ruglu.Partizani jesu pre svega jugoslovenska prica i sve dok se kod svih ne proguta ta zaba prave price o tome nece moci da bude nigde.Ali zatrpati zadnjim nogama taj deo sopstvene istorije, onako kako to Srbija radi, to je nepojamna vestina poseravanja po sopstvenoj istoriji: u Srbiji bi bili najsrecniji da u Bosni vide proslavu Handzar divizije, u Hrvatskoj Crne legije, na sta bi onda mogli mirne savesti da odgovaraju palamudjenjem o djeneralu Drazi i sve bi bilo da bolje biti ne moze u najboljem od svih mogucih svetova.Prema tome, bolje na Igmanu ovako kako se proslavlja, bar se neko setio, nego nikako, a pogotovo ne sa reminisencijama na to kako bi se srbijanski bataljoni iz sastava 1. proleterske osecali tamo.Sa sve podrazumevanjem da bi se ona dva crnogorska osecala nesto bolje, za nijansu.Prema tome:http://www.youtube.com/watch?v=nJpd9lX5Bac

Link to comment
Pa sigurno da ti to znaš najbolje, ali jedan pokojni proleter vidi stvari drukčije.Jovo Kapičić: Ko želi rastakati Bosnu, dabogda se on rastakao
Izvinjavam se, ali ako takve stvari zasnivaš na osećanjima Jova Kapičića, piši odmah propalo. I ja bih voleo da postoji Bosna koja se ne može podeliti, u sastavu zajedničke države. Takvu stvar su, međutim, odbili Bošnjaci sledeći svoje prijatelje Hrvate u razbijanju Jugoslavije. Ako Jugoslavije nije moglo biti, zašto bi onda moralo biti Bosne? Da ne ulazim sada u sadržaj te izjave, koja je puna rupa kao ona vangla za proceđivanje špageta. Čak i da je Bosne uvek bilo, nije uvek bila u sadašnjim granicama.
Za transfer neprijatnosti ne znam; vidim da se obelezava kako-tako.Za razliku od Srbije koja, na primer, ne obelezava nikako, i u kojoj bi svaki pokusaj obelezavanja bilo cega vezanog za partizane bio proglasen komunjarskim vampirisanjem, subnorizovan, i na sve druge zamislive i nezamislive nacine izvrgavan ruglu.Partizani jesu pre svega jugoslovenska prica i sve dok se kod svih ne proguta ta zaba prave price o tome nece moci da bude nigde.Ali zatrpati zadnjim nogama taj deo sopstvene istorije, onako kako to Srbija radi, to je nepojamna vestina poseravanja po sopstvenoj istoriji: u Srbiji bi bili najsrecniji da u Bosni vide proslavu Handzar divizije, u Hrvatskoj Crne legije, na sta bi onda mogli mirne savesti da odgovaraju palamudjenjem o djeneralu Drazi i sve bi bilo da bolje biti ne moze u najboljem od svih mogucih svetova.
+10000000Samo što mene zanima gde su dotični bili kada se razbijala osnovna tekovina revolucije i tih proletera, a to je zajednička država. Šta, kao, morali su pobeći, jer im je Slobo bio neprijatan, a Srbi su genocidni?Pozdravljam bilo kakvu proslavu, pa i ovu. Ja i nisam tvrdio da je loše što se ovo proslavlja, nego sam se zgrozio na tzv. bosanska znamenja tamo. To što smo mi dovoljno glupi da smo im prepustili antifašizam kao tekovinu, to je naša stvar. Ali to ne može da njihove ciljeve i gledišta učini legitimnijim ili manje tupavim. Bez obzira da li se proslavljanje vrši u Bosni, Hrvatskoj ili Srbiji, ekstremna je glupost ne slaviti uz neku od njihovih pesama (recimo, uz Konjuh Planinom, kad je već ta teritorija u pitanju), ako već ne žele da slave sa pesmama nekadašnje zajedničke države, nego ići sa nekim budalaštinama na koje bi naši dedovi partizani prvi digli pušku kada bi ih videli. Ne bi me čudilo da u nekom trenutku počnu dovoditi hodže na takve sprovode.edit: jbt, lik sa titovkom nosi zastavu "Armija BiH" :rolf: Edited by Filipenko
Link to comment

Zato obeležavaju kako tako u Republici Srpskoj. Npr skoro bi neka svečanost povodom valjda 70 godina Glasa Srpske. I Nebojša Radmanović ladno se zahvaljuje osnivačima lista - Đuri Pucaru Starom i Skenderu Kulenoviću :lol:Tako i ovi debili sa zastavama ARBiH.To je legitimizacija novih nacionalizama preko partizanskog pokreta, ništa više od toga. Veze to sa vrednostima antifašizma nema

Link to comment

Rekoh, pa da ponovim: prica o partizanima/antifasizmu je jugoslovenska prica.Druge nema.Ovako, Hrvatska se uhvatila Hebranga, Srbija je krajem osamdesetih 'otkrila' Leku Rankovica, tako da govana na sve strane.Najposteniji i najkorektniji odnos prema sopstvenoj istoriji, sa sve greskama, ali i dostignucima kakve narodi bivse Jugoslavije nisu imali nikada u svojoj istoriji - nijedan od njih, da ne bude zabune - bio bi da se za Dan antifasizma proglasi, recimo, dan proboja na Sutjesci, 15. jun valjda...Pa neka ga svako obelezava kako hoce, ali dok svi ne priznaju cinjenicu poznatu kao Jugoslovenski Partizani, nego se budu hvatali za patrljke koje sam pomenuo vajde nema.Dakle, mozda su ono na fotografiji debili sa zastavama ARBiH; jedini debili koje ovih dana vidjamo po Srbiji su - plivaci sa casnim krstom u zubima.

Link to comment

Štaviše, ja sam za to da se održi vojna parada na Tjentištu, makar u nekom mini izdanju, sve tri vojske - srpska, hrvatska, bosanska. Samo što pretpostavljam da bi na to najlakše bilo nagovoriti srpsku vojsku, a da bi se u bosanskoj i hrvatskoj vojsci neko samoubio kada bi dobio takvo naređenje pre nego da ga izvrši.

Link to comment
Samo što mene zanima gde su dotični bili kada se razbijala osnovna tekovina revolucije i tih proletera, a to je zajednička država.
Bili su tamo gde i cca 90% Srba iz Srbije, verovatno i vise.Podseti me onog stare ruske/sovjetske price, kad Hruscov na nekom jakom partijskom sastanku tumaci 20. kongres i objasnjava Staljinove zlocine.Pa ga neko pita gde je on bio dok je Staljin divljao.Generalni sekretar na to ostro i zlo upita: Ko je to rekao?!U sali muk.Pitam ponovo, ko je to rekao, prica ide dalje, da bi se sve zavrsilo u neprijatnom cutanju, bez da se onaj koji je pitao javio.Navodno je Hruscov tada rekao nesto, otprilike: e vidis, druze, bio sam tu gde si i ti sada...
Link to comment
Rekoh, pa da ponovim: prica o partizanima/antifasizmu je jugoslovenska prica.Druge nema.Ovako, Hrvatska se uhvatila Hebranga, Srbija je krajem osamdesetih 'otkrila' Leku Rankovica, tako da govana na sve strane.Najposteniji i najkorektniji odnos prema sopstvenoj istoriji, sa sve greskama, ali i dostignucima kakve narodi bivse Jugoslavije nisu imali nikada u svojoj istoriji - nijedan od njih, da ne bude zabune - bio bi da se za Dan antifasizma proglasi, recimo, dan proboja na Sutjesci, 15. jun valjda...Pa neka ga svako obelezava kako hoce, ali dok svi ne priznaju cinjenicu poznatu kao Jugoslovenski Partizani, nego se budu hvatali za patrljke koje sam pomenuo vajde nema.Dakle, mozda su ono na fotografiji debili sa zastavama ARBiH; jedini debili koje ovih dana vidjamo po Srbiji su - plivaci sa casnim krstom u zubima.
Ignorancija i neupotreba je daleko poštenija od zloupotrebe. Ne bi morali da izmišljaju nove datume, dovoljni su oni stari pa čak i samo republički - dani ustanka u svakoj od republika no to prosto ne odgovara ni najmanje vrednostima i ideologijama u tim novim državama, to je samo jedna bezobrazna legitimizacija nacionalizma i slanje slike u svet. Mi Hrvati/Bošnjaci/Srbi - najveći antifašisti.Usput nije gore par debila već kao što vidimo u pozadini organizator je te zastave okačio. Dakle, ne radi se čak ni o zastavama zvaničnih Oružanih snaga BiH, već o Alijinoj vojsci. Možemo i mi tako svesrpski da se pomirimo što Radoš želi, četnički totenkopf ispod petokrake, Srbi s dva antifašistička pokreta ovo ono, ne? Zar nije lepše nego samo četnike da slavimo?
Link to comment

Meni je slatko kako je brbljao kako bi radije živeo u Bosni nego u Crnoj Gori ili Srbiji, a verovatno i poredeći dve potonje kako bi radije živeo u Crnoj Gori. A u zlosrećnoj realnosti bio je naravno lancem vezan za Terazije pa nije mogao ni Bosni ni Crnoj Gori uprkos silnoj želji, mučenik.

Link to comment

Како је само Хрушчов побјеснио кад су му ту анегдоту испричали у Америци.

Zato obeležavaju kako tako u Republici Srpskoj. Npr skoro bi neka svečanost povodom valjda 70 godina Glasa Srpske. I Nebojša Radmanović ladno se zahvaljuje osnivačima lista - Đuri Pucaru Starom i Skenderu Kulenoviću :lol:Tako i ovi debili sa zastavama ARBiH.To je legitimizacija novih nacionalizama preko partizanskog pokreta, ništa više od toga. Veze to sa vrednostima antifašizma nema
Таман хтједох рећи да и РС обиљежава све догађаје на својој територији (Козара, Сутјеска). Био сам љетос на Козари. Заставе РС и СФРЈ једна крај друге.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...