Jump to content
IGNORED

Smrt fašizmu!


Muwan

Smrt fašizmu!  

82 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 660
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    77

  • kim_philby

    50

  • Otto Katz

    30

  • Прслин

    29

Antifa narkomani makli da pretope. Šta zna dete šta je 300 kila.Inače, takvih obeležja, spomenika i kapela tamo ima koliko hoćeš. Recimo, postoji kapela u Bajmoku pobijenim domaćim Nemcima koja se lepo održava. To je stvarno velika tragedija, bili su užasni pokolji kada su stigli Rusi. Ne ulazim u priču o zločinu i kazni, ali nikakvih sudova tamo nije bilo, to je sigurno, pa ih bar sa te strane , kao nikad osuđene ljude treba tretirati dostojanstveno, kao žrtve rata. Gledano sa te strane, oni su postradali više nego Beograd, u kom su preki sudovi imali bar limit u kapacitetu. A i pobijeni su imali imena i prezimena. Gore ništa, samo te nema.
Pun sam tuge za sudbinu sirotih podunavskih Švaba. Sad šatro niko ne zna da su prva streljanja još u aprilu krenula u Pančevu, da su svi 16-55 bili u Hitlerovoj armiji, što kao posadne trupe, što kao pripadnici borbenih snaga, da su lokalni Srbi bili prinuđeni na ropski rad na njihovim imanjima i tome slično? Da, naravno da je tužno što se došlo u situaciju da stradaju žene i deca, ali hej, ko je tu situaciju kreirao?Cela priča sa podunavskim Švabama me podseća na tugaljivo kukanje za Zrinom u Hrvatskoj, gde apsolutno nigde i ni na jednom mestu niko neće reći da se radilo o ustaškom leglu koje je sejalo strah i smrt po Kordunu. Nego su zli partizani došli niotkuda i eto rešili da baš Zrin sravne sa zemljom, usled svog antihrvatstva i nedostatka domaćeg vaspitanja...samo što me više užasava u tom smislu što oni bar kukaju za svojima, a ovde će se ako treba radije kukati za tuđima kako bi se napakostilo bližnjem svom.
Nikako mi nije jasno kako neko sa ovakvim "stavovima" ne samo da može da opstane na ovakvom forumu gde te baljezgarije nemaju prolaz, nego sastavi 22 hiljade postova.Ako se radi o podjebavanju, ako je sa nekog drugog foruma uzeta poruka pa su izmenjeni datumi i izmenjena imena mesta i imena žrtava i dželata, onda se izvinjavam, naseo sam.
Link to comment

Jadni ste vi kojima je sve OK dokle god podunavske Švabe izigravaju posadne trupe za Hitlera, streljaju po Vojvodini, kolju po Kopaoniku, siluju i sakate po Jajcu, prave masakr po Sinju, streljaju naširoko po logorima smrti u Srbiji, prave od Srbije judenfraj zemlju, i to svi od 16-55 (opšta obaveza), ali kada najebu čim nagrnu Sovjeti, nakon čega ih mi proteramo, onda su odjednom žrtve koje su nevino nastradale. I sve to samo da bi se dalo za pravo svima koji tvrde da su partizani zlikovci i šta sve ne.Nadam se da ćete biti zadovoljni kada stigne pravda u vidu rehabilitacije Draže Mihailovića, koja će za posledicu imati rehabilitaciju nemačkog đeneralštaba i Ante Pavelića (sudio im isti sud, a rehabilitacija ide linijom denuncijacije suda), nakon čega slede odštetni zahtevi oštećenih švapskih potomaka. Vi ste u suštini duboko antisrpski orijentisani, i po X-ti put ćete ubiti one desetine i stotine hiljada svojih sunarodnika koje su pod zemlju poslale upravo podunavske Švabe, prema kojima ste tako surevnjivi.

Edited by Filipenko
Link to comment
Po mom mišljenju, problem je u tome što između Sandžaka i ostatka Srbije nema dovoljno jakih identitetskih veza. čak i liberalni deo javnosti doživljava Sandžak kao neku vrstu polu-inostranstva, a osećaj je, verujem, uzajaman. Te stvari se ne doživljavaju kao prioritet. Slično se (nedovoljno) reagujei na izlive neonacizma u mađarskim sredinama. Takođe, tu je i breme skorije istorije, deo intelektualne javnosti oseća da je pod hipotekom genocida u Bosni i Hercegovini i da ta hipoteka otežava kritiku bilo čega što se dešava dole™.Što se tiče mog vrednosnog stava, on je potkrepljen istorijskim dokazima koji su nedvosmisleni: obojica su bili kvislinzi. Teret dokazivanja nije na meni, i u tu priču se ne upuštam više.
Ово осим последње реченице која има своје место на једном другом подфоруму те њу не желим да коментаришем, све остало је врло интересанта опсервација, која је надасве искрена. Мислим да није згорег да питам за два појашњења.1. Да ли је за оно што ти сматраш либералним делом јавности Србију идентитески своди на Беогрдски Пашалук, пошто како рзумем за оно што се дешава уа стотинак или нешто више километара од Теразија изгледа као да је у другој дрђави.2. Уколико због ратних злочина у БиХ интелектуална јавност у Србији треба да ћути и прави се да не постоје озбиљни екстремизми на територији Републике Србије поставља се питање колико дуго.Надам се да разумеш ов моја потпитања као покушај да разумем а не као провокацију.
Одлично предањање, занимљива тема, и потпуно невероватан лик који је фокус предавања. Нажалост, мислим да ћеш да се сложиш да нити је медијски испраћен нити учествују они који су приказали себе у свету као главне истраживаче страдања Јевреја у Србији. Моја кума пише чланак о јеврејској архитектури у Новом Пазару, набасала је на прилично мучну архивску грађу о томе и сад јој у Пазару не дају даље да ради на изворима.
Link to comment
Моја кума пише чланак о јеврејској архитектури у Новом Пазару, набасала је на прилично мучну архивску грађу о томе и сад јој у Пазару не дају даље да ради на изворима.
Zlo. Ali kada se dole vijore spomeni na Aćifa Efendiju, ništa me ne može više iznenađivati.
2. Уколико због ратних злочина у БиХ интелектуална јавност у Србији треба да ћути и прави се да не постоје озбиљни екстремизми на територији Републике Србије поставља се питање колико дуго.Надам се да разумеш ов моја потпитања као покушај да разумем а не као провокацију.
Šta te tu čudi. Mi ovde saznajemo za vehabije i druge ekstremiste tek kada npr. odu do Sarajeva pa zapucaju po ambasadama. Ovde se apsolutno ništa ne radi na prevenciji tih grupa, sve se završava na "poznati su policiji", nakon čega im upravo biva dozvoljeno da radikalizuju obične ljude, koji postaju njihove prve žrtve.
Ne znam samo odakle ti ideja da smo sunarodnici.@filip
U tom slučaju se izvinjavam. Edited by Filipenko
Link to comment
Jadni ste vi kojima je sve OK dokle god podunavske Švabe izigravaju posadne trupe za Hitlera, streljaju po Vojvodini, kolju po Kopaoniku, siluju i sakate po Jajcu, prave masakr po Sinju, streljaju naširoko po logorima smrti u Srbiji, prave od Srbije judenfraj zemlju, i to svi od 16-55 (opšta obaveza), ali kada najebu čim nagrnu Sovjeti, nakon čega ih mi proteramo, onda su odjednom žrtve koje su nevino nastradale. I sve to samo da bi se dalo za pravo svima koji tvrde da su partizani zlikovci i šta sve ne.Nadam se da ćete biti zadovoljni kada stigne pravda u vidu rehabilitacije Draže Mihailovića, koja će za posledicu imati rehabilitaciju nemačkog đeneralštaba i Ante Pavelića (sudio im isti sud, a rehabilitacija ide linijom denuncijacije suda), nakon čega slede odštetni zahtevi oštećenih švapskih potomaka. Vi ste u suštini duboko antisrpski orijentisani, i po X-ti put ćete ubiti one desetine i stotine hiljada svojih sunarodnika koje su pod zemlju poslale upravo podunavske Švabe, prema kojima ste tako surevnjivi.
Ne mogu da kazem da nisi na dobrom tragu.
Link to comment

@vasic1. Nije reč o Beogradskom pašaluku. Reč je o tome da postoji, čisto kvantitativno, snažan fokus na sporove unutar srpskog nacionalnog korpusa, ili sporove izmedju Srba i drugih. To je moj utisak na osnovu praćenja medija, možda i grešim, ali ne mogu se odupreti impresiji da postoji veoma duboko uzajamno nerazumevanje socijalne dinamike izmedju "Pašaluka" i Sandžaka. 2. Iskreno, ne znam. Sama politika "nacionalnih veća" je toliko osakatila ideju gradjanske države da je za početak prvo potrebno nekako demontirati te nacionalne zabrane u kojima se vode strogo etničke i verske politike, što kaže Tolstoj, "mirnih knezova" i onih manje mirnih. Dok se to ne uradi, svako dociranje iz Beograda izgledaće kao mešanje u unutrašnje stvari Drugih. Tek onda će biti moguće obostrano napustiti tu hipoteku koju sam pomenuo.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
2. Iskreno, ne znam. Sama politika "nacionalnih veća" je toliko osakatila ideju gradjanske države da je za početak prvo potrebno nekako demontirati te nacionalne zabrane u kojima se vode strogo etničke i verske politike, što kaže Tolstoj, "mirnih knezova" i onih manje mirnih. Dok se to ne uradi, svako dociranje iz Beograda izgledaće kao mešanje u unutrašnje stvari Drugih. Tek onda će biti moguće obostrano napustiti tu hipoteku koju sam pomenuo.
Iskreno, ja nisam a priori protiv ovoga. Ovi prostori su prepuni lokalizama i zatvorenih torova. U slučaju da se neka teritorija i neka nacionalna skupina na njoj poklapaju, neka im. Ali je problem što država ne funkcioniše, i što se svaka vrsta devijacija takvih "nacionalnih veća" mora strogo kažnjavati, a o monitoringu i kontroli da ne govorim. Ovako kako se radi, sve se svodi na feude. U takvoj varijanti, da li su građanski ili nacionalni, nema previše razlike. Naravno da su nacionalni potencijalno opasniji i eksplozivniji, ali problem je u principu feuda i katastrofalnoj državi, a ne u tome kakvu ćemo organizaciju i metode povezivanja dopustiti i/ili promovisati.
Link to comment
@vasic1. Nije reč o Beogradskom pašaluku. Reč je o tome da postoji, čisto kvantitativno, snažan fokus na sporove unutar srpskog nacionalnog korpusa, ili sporove izmedju Srba i drugih. To je moj utisak na osnovu praćenja medija, možda i grešim, ali ne mogu se odupreti impresiji da postoji veoma duboko uzajamno nerazumevanje socijalne dinamike izmedju "Pašaluka" i Sandžaka.2. Iskreno, ne znam. Sama politika "nacionalnih veća" je toliko osakatila ideju gradjanske države da je za početak prvo potrebno nekako demontirati te nacionalne zabrane u kojima se vode strogo etničke i verske politike, što kaže Tolstoj, "mirnih knezova" i onih manje mirnih. Dok se to ne uradi, svako dociranje iz Beograda izgledaće kao mešanje u unutrašnje stvari Drugih. Tek onda će biti moguće obostrano napustiti tu hipoteku koju sam pomenuo.
Ово мени као некоме који није рођен у Београду пре изгледа као генерални проблем у односу Београд остали крајеви Србије. Не примећујем да има више разумевања за ситуацију у Краљеву, Бору или Кикинди. Што се тиче другог одговора хвала на искрености. Ја једноставно мислим да та пасивност није добра.
Link to comment
Одлично предањање, занимљива тема, и потпуно невероватан лик који је фокус предавања. Нажалост, мислим да ћеш да се сложиш да нити је медијски испраћен нити учествују они који су приказали себе у свету као главне истраживаче страдања Јевреја у Србији.Моја кума пише чланак о јеврејској архитектури у Новом Пазару, набасала је на прилично мучну архивску грађу о томе и сад јој у Пазару не дају даље да ради на изворима.
Što se tiče Aćif efendije, građa nije u Novom Pazaru već u vojnom arhivu i delimično u drugim arhivima, u fondu BIA u AS ali i po privatnim zbirkama bivših i sadašnjih obaveštajaca. Ko je tačno zabranio tvojoj kumi da istražuje u NP? Ako hoćeš, šalji na pm, pa ću videti šta se može uraditi.
Link to comment
U tom slučaju se izvinjavam.
A ne izvinjavaš se što zločine opravdavaš sa A šta su oni nama radili i Ko je 1 počeo? Odlična logika, pogotovu za ove prostore.Inače mi jesmo sunarodnici, ja sam potomak onih na koje navlačiš kožicu, Ličana '44.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...