Jump to content
IGNORED

Smrt fašizmu!


Muwan

Smrt fašizmu!  

82 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 660
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    77

  • kim_philby

    50

  • Otto Katz

    30

  • Прслин

    29

deo intelektualne javnosti oseća da je pod hipotekom genocida u Bosni i Hercegovini i da ta hipoteka otežava kritiku bilo čega što se dešava dole
onda ti ta javnost nije baš nešto intelektualna. :fantom:
Link to comment

U međuvremenu...antifa u akciji u Subotici...??? Ili...?

Ukraden spomenik u SuboticiNepoznati počinioci ukrali su spomenik "Ptica slomljenih krila" u Subotici, a policija intenzivno traga za počiniocima.285620_subotica001-andjelka-grubesic-kod-spomenika-ptica-slomljenih-krila_f.jpg?ver=1382270516Kako je saopšteno iz Subotičke policije, danas u 17 časova prijavljen je nestanak bronzanog spomenika "Ptica slomljenih krila", postavljenog u spomen parku pored Senćanskog groblja u Subotici. Na mestu događaja, uviđaj su obavili zamenik tužioca Osnovnog javnog tužilaštva u Subotici i pripadnici Policijske uprave u Subotici, dodaje se u saopštenju."Policija intenzivno traga za izvršiocima krivičnih dela, teške krađe i povreda groba, kvalifikovanih od zamenika tužioca Osnovnog javnog tužilaštva", navedeno je u saopštenju. "Ptica slomljenih krila" je spomenik podignut u znak sećanja na 852 civila mađarske, srpske, hrvatske, jevrejske i nemačke pripadnosti, koji su pogubljeni 1944. i 1945. godine bez ikakve presude.
Link to comment
Po mom mišljenju, problem je u tome što između Sandžaka i ostatka Srbije nema dovoljno jakih identitetskih veza. čak i liberalni deo javnosti doživljava Sandžak kao neku vrstu polu-inostranstva, a osećaj je, verujem, uzajaman.
Odakle ti ovo?
Link to comment
U međuvremenu...antifa u akciji u Subotici...??? Ili...?
Antifa narkomani makli da pretope. Šta zna dete šta je 300 kila.Inače, takvih obeležja, spomenika i kapela tamo ima koliko hoćeš. Recimo, postoji kapela u Bajmoku pobijenim domaćim Nemcima koja se lepo održava. To je stvarno velika tragedija, bili su užasni pokolji kada su stigli Rusi. Ne ulazim u priču o zločinu i kazni, ali nikakvih sudova tamo nije bilo, to je sigurno, pa ih bar sa te strane , kao nikad osuđene ljude treba tretirati dostojanstveno, kao žrtve rata. Gledano sa te strane, oni su postradali više nego Beograd, u kom su preki sudovi imali bar limit u kapacitetu. A i pobijeni su imali imena i prezimena. Gore ništa, samo te nema.
Link to comment

Pun sam tuge za sudbinu sirotih podunavskih Švaba. Sad šatro niko ne zna da su prva streljanja još u aprilu krenula u Pančevu, da su svi 16-55 bili u Hitlerovoj armiji, što kao posadne trupe, što kao pripadnici borbenih snaga, da su lokalni Srbi bili prinuđeni na ropski rad na njihovim imanjima i tome slično? Da, naravno da je tužno što se došlo u situaciju da stradaju žene i deca, ali hej, ko je tu situaciju kreirao?Cela priča sa podunavskim Švabama me podseća na tugaljivo kukanje za Zrinom u Hrvatskoj, gde apsolutno nigde i ni na jednom mestu niko neće reći da se radilo o ustaškom leglu koje je sejalo strah i smrt po Kordunu. Nego su zli partizani došli niotkuda i eto rešili da baš Zrin sravne sa zemljom, usled svog antihrvatstva i nedostatka domaćeg vaspitanja...samo što me više užasava u tom smislu što oni bar kukaju za svojima, a ovde će se ako treba radije kukati za tuđima kako bi se napakostilo bližnjem svom.

Link to comment
Pun sam tuge za sudbinu sirotih podunavskih Švaba. Sad šatro niko ne zna da su prva streljanja još u aprilu krenula u Pančevu, da su svi 16-55 bili u Hitlerovoj armiji, što kao posadne trupe, što kao pripadnici borbenih snaga, da su lokalni Srbi bili prinuđeni na ropski rad na njihovim imanjima i tome slično? Da, naravno da je tužno što se došlo u situaciju da stradaju žene i deca, ali hej, ko je tu situaciju kreirao?Cela priča sa podunavskim Švabama me podseća na tugaljivo kukanje za Zrinom u Hrvatskoj, gde apsolutno nigde i ni na jednom mestu niko neće reći da se radilo o ustaškom leglu koje je sejalo strah i smrt po Kordunu. Nego su zli partizani došli niotkuda i eto rešili da baš Zrin sravne sa zemljom, usled svog antihrvatstva i nedostatka domaćeg vaspitanja...samo što me više užasava u tom smislu što oni bar kukaju za svojima, a ovde će se ako treba radije kukati za tuđima kako bi se napakostilo bližnjem svom.
Svaka čast majstore, žene i deca su krivi. U stvari nebitno da li su žene i deca, svi su krivi za zločine pojedinaca.
Link to comment

Žene i deca su nešto drugo. Ali u kolokvijalnoj upotrebi niko ne kaže "postradalo je 15k žena i dece" ili "žene i deca su ubijani", nego "stradalo je 200k podunavskih švaba". Suzu puštam. Naravno da je greota što se dešavalo da švapska deca umiru od gladi krajem 1945, then again, i naša deca su umirala od gladi, a kamoli njihova. A vi ove moje reči tumačite kako hoćete.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...